Sponzorováno

Sedm hříchů cukru – jaká jsou jeho negativa? 4.85/5 (27)

Sedm hříchů cukruCukr vám možná osladí život, ale způsobí i nepříjemné změny ve vašem životě. Obezita, deprese a akné jsou jen špičkou ledovce. Měli byste znát znepokojující účinky oblíbeného sladidla, abyste zvážili svůj vztah k němu.

1. Záněty

Jedním z hlavních způsobů zhoubného vlivu cukru na pleť jsou záněty. Cukr je vysoce kyselý, a všechny kyselé potraviny mohou způsobit v těle záněty. Jak je to možné? Cukr způsobuje zvýšení hladiny cukru v krvi, což vede k zmiňovanému zánětu. Ten způsobuje problémy s pokožkou – tedy vyrážky a akné. Rafinované cukry, zejména ten bílý, hnědý, sirup z agáve, melasa i nekvalitní med způsobují problémy s pletí. Mnoho odborníků na výživu radí raději si dopřát sladké ovoce nebo stévii, které v menší míře překyselují organismus.

2. Zarudnutí a vyrážka

Jedním ze způsob, jak cukr ničí kůži je zarudnutí a podráždění. Pokud tedy trpíte vyrážkou nebo jste náchylní ke kvasinkové nerovnováze v těle , může to být proto , že jste snědli příliš mnoho cukru. Vyrážky mohou být příznakem kvasinkové nerovnováhy a zarudnutí zase zánětu. Odstraňte ze svého jídelníčku všechny rafinované a přidány cukry a více se zaměřte na zelenou zeleninu a vlákninu.

3. Způsobuje vrásky

Zánětlivé vlastnosti cukru vedou nejen k vyrážkám, ale také k tvorbě vrásek. Cukr v podstatě napadá zdravé, pružné kolagenové buňky v kůži, které ji udržují bez vrásek. Cukr „požírá“ kolagen, což vede k dehydratované, matně vypadající pleti. A když se kolegén v pleti vyčerpá, vznikají vrásky.

Sponzorováno

4. Nerovnováha cukru v krvi

Kdykoli budete jíst potraviny s vysokým obsahem cukru, vaše hladina cukru v krvi rychle stoupá a klesá krátce po tom, jak se inzulín uvolní do buněk. Tak vzniká obrovský pokles hladiny cukru v krvi, který způsobuje hlad, náladovost, vnitřní napětí a zmiňované záněty. Raději se zásobujte dostatkem vlákniny, bílkovin a zdravých tuků.

5. Volné radikály

Volné radikály jsou látky, které způsobují záněty a onemocnění v těle. Cukr je v těle dokonce vytváří. V boji proti radikálům jsou důležité antioxidanty, ale to neznamená, že antioxidanty vyrovnají nerozumné konzumaci cukru. Jezte raději potraviny bohaté na antioxidanty, jako jsou ovoce a zeleninu s nízkým obsahem cukru, a omezte nezdravé rafinované cukry ve sladkých potravinách.

6. Dehydratace

Cukr v podstatě nasává veškerou vodu z vašich buněk, což může vést k vysušení, otokům a nenáviděným kruhům pod očima. Cukr totiž v těle vytváří značnou nerovnováhu. Pokud tedy chcete vypadat co nejlépe, zapomeňte na velké množství cukrů. Vaše pleť bude jen zářit! Ale nezapomeňte jí dodat dostatek vody.

7. Zažívací problémy

Už vás někdy bolelo břicho nebo jste se cítili nafouknutí? Zamyslete se, zda jste předtím nesnědli hodně cukru. Právě ten zatížil vaše trávení. Bez ohledu na to, jak dobře cukr chutná, nesporně škodí zažívacímu traktu. Způsobuje zánět v žaludku, kvasí ve střevech a zpomaluje trávení, protože se nedá rozložit na jednoduché živiny. A tělo využívá jen glukózu. Jakmile je glukóza pryč a hladina krevního cukru stoupla, cukr vytváří v žaludku toxické prostředí. A to vede ke všem výše uvedeným problémům.

Sponzorováno

Odstranění cukru obvykle vede k lepšímu fungování zažívacího traktu, hezčí pleti a lepším výsledkům u lékaře. Omezte tedy příjem rafinovaného cukru a těšte se z výhod, které vám to určitě přinese.

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Bez komentáře u článku “Sedm hříchů cukru – jaká jsou jeho negativa?”

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva