Sponzorováno

Jak přestat kouřit: Nekonvenční pravidla 4.67/5 (6)

Jak přestat kouřit: Nekonvenční pravidlaMyslíte si, že se to nedá? Jasné, že ano. Přinášíme několik jednoduchých rad jak zabojovat a přestat kouřit. Smradlavý škodlivý zlozvyk, dokonce někdy hlavní viník vaší zdecimované erekce. Držíte ho mezi dvěma prsty ráno při kávě, přes pracovní pauzu s kolegy, na pivu, po sexu a vlastně stále. Jenže je načase přestat. Jste dospělý, gramotný a právně způsobilý, poradíte si s tím.

 

 

Jak přestat kouřit? Staňte se alergikem na tabák

Odteď nebudete mít největší odpor k tchyni, ke své ex, k nedobrovolnému celibátu, k Rosamund Pilcher, ale k tabáku. Prostě si na něj vsugerujte alergii. Naplňte si sklenici nedopalky z cigaret a seďte u ní 24 hodin denně. Položte si ji k posteli. Vemte si ji na toaletu. Do auta. Do sprchy. Začne vám to lézt na nervy.

Jak přestat kouřit? Používejte gumu

Víme, že ji nesnášíte. Není to s ní sice pohodlné, ale jak účinné! Omotejte si těsně kolem zápěstí gumovou pásku nebo škrtidlo a při hlásící se chuti na cigaretu za ni pořádně zatáhněte. Tak, že vás zabolí ruka. Zanedlouho bude vaše mysl touhu po cigaretě podvědomě spojovat s bolestí. Jednoduchý trik z behaviorální psychologie.

Sponzorováno

Jak přestat kouřit? Cvičte

Pravidelná fyzická aktivita vám definitivně pomůže zapomenout na cigarety. Plíce se po nikotinových k.o. zregenerují a sportovat se vám bude mnohem snadněji . Pokud ráno nutně potřebujete nějaký rituál, zkuste raději běh na čerstvém vzduchu.

Jak přestat kouřit? Pravidelně jezte

Rutina zabíjí sex, při jídle to ale platí naopak. Nemáme na mysli stereotypní jídelníček, ale pravidelnost. Zvykněte si jíst ve stejnou dobu a opravdu to poctivě dodržovat. Pamatujte si, že ve dvanáct nemáte chuť na cigaretu, ale na stejk. Pravidelné doplňování energie vám zároveň pomůže udržet si hmotnost. Pokud vám někdo tvrdí, že když seknete s cigaretami, nutně musíte přibrat, nemluví pravdu.

Jak přestat kouřit? Hrajte si

Abyste odvedli pozornost od kouření, je dost důležité zaměstnat ruce. Čímkoliv, pokud při tom neteče krev a neporušujete zákon. Hrajte si s perem, se šňůrkami na mikině, s přítelkyní, v nejhorším případě s angličáky. Slyšeli jste už o inteligentní plastelíně? Není to ta, co jste měli ve školce. Natahuje se jako žvýkačka, trhá jako papír, tříští jako porcelán, mění barvy … Vyzkoušejte.

Jak přestat kouřit? Dělejte malé kroky

Víte, jaké jsou nejtragičtější slova v rámci všech předsevzetí? Odteď provždy. Neboť se vám to zkrátka nepodaří. Spadnete do toho ještě 42 – krát. Takže pokud kouříte dvacet denně, nemůžete „od dnes“ dát nulu. Tak se pěkně uklidněte a dopřejte si jich devatenáct. Za měsíc – dva zůstanete na pěti. Pokud ne, zkusíte to znovu.

VIDEO: Jak přestat kouřit

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva