Sponzorováno

Mandlové mléko při kojení. Může se pít? 4.8/5 (10)

 • Mandlové mléko je velmi zdravé a jistě prospěje, když budete pít mandlové mléko při kojení. Obsahuje různé množství živin, které přidávají na jeho hodnotě a pomáhají vám i vašemu dítěte udržet si pevné zdraví.
 • Pokud si přejete snížit denní příjem kalorií, pak je mandlové mléko nejlepší alternativou k vašemu normálnímu mléku. Mandlové mléko obsahuje ve srovnání s kravským mlékem nízké množství tuku a je také dobré pro trávení.
 • Pití mandlového mléka během kojení vám dodá spoustu živin, jako je vitamín E, vitamín D, vitamín A a vápník. Tyto živiny jsou zdravé pro vás i vaše kojené dítě. Obsahuje také stopové množství živin, jako je sodík, železo, fosfor a dietní vláknina. Dietní vláknina je nápomocná při dobrém procesu trávení
 • Mandlové mléko je prakticky bez cholesterolu.

Kojící matky si musí dávat pozor na to, co jedí a pijí, protože by to mohlo ovlivnit jejich dítě prostřednictvím mateřského mléka. Některé děti mohou dokonce získat chuť toho, co matky jedí, prostřednictvím mateřského mléka. Klasické kravské mléko je běžný nápoj, který můžete při kojení konzumovat, ale je bezpečné konzumovat mandlové mléko během kojení?

Obecně platí, že pití mandlového mléka nabízí četné zdravotní výhody, protože má vysoký obsah různých základních živin. Pokračujte ve čtení a zjistěte, zda můžete pít mandlové mléko při kojení svého dítěte, a dozvíte se také jeho nutriční obsah a zdravotní výhody.

V rychlosti, co je mandlové mléko?

Mandlové mléko slouží jako rostlinná alternativa mléčného mléka. Jedná se o rostlinný nápoj získaný mletím (mixováním) pražených surových mandlí s vodou. Mandlové mléko je výživný a přírodní nápoj, který neobsahuje žádná přidaná barviva ani příchutě.

Nutriční hodnota mandlového mléka

Ve srovnání s normálním kravským mlékem má mandlové mléko nízký obsah tuků i kalorií. Jeden šálek slazeného mandlového mléka obsahuje přibližně 90 kalorií a 2,5 gramu tuku. Na druhou stranu, šálek kravského mléka obsahuje 120 kalorií a 5 gramů tuku. Mandlové mléko může sloužit i jako nízkokalorický přírodní nápoj, pokud se vyvarujete přidávání umělých aromat a sladidel. Šálek čistého mandlového mléka obsahuje pouze 30 kalorií!

Navíc, protože mandlové mléko není živočišný produkt, neobsahuje cholesterol ani škodlivé nasycené tuky. Poskytuje však pouze 1 gram bílkovin na šálek, zatímco jeden šálek kravského mléka poskytuje 8 gramů bílkovin.

Mandlové mléko má nízký obsah tuku a je bohaté na vitamín E, vitamín D, vitamín A a vápník. Obsahuje také stopová množství sodíku, železa, hořčíku, fosforu a vlákniny. Všechny tyto prvky mohou zajistit zdravý růst a vývoj vašeho kojícího se miminka.

Zdravotní přínosy mandlového mléka během kojení

Zde jsou některé ze způsobů, jak může pití mandlového mléka při kojení dělat zázraky pro vaše zdraví:

Zvyšuje produkci mateřského mléka

Značné množství omega-3 mastných kyselin v mandlích může stimulovat vaše hormony, i když to vědecky není prokázáno, že zvyšuje množství a kvalitu vašeho mateřského mléka. Pokud trpíte špatnou úrovní laktace, pravidelné pití mandlového mléka může mít psychologické účinky na zvýšení produkce mateřského mléka.

Posiluje vaši imunitu

Tato lahodná alternativa kravského mléka je zásobárnou vitamínů a minerálů. Jeho pravidelný příjem může zlepšit fungování vašeho imunitního systému a udržet na uzdě nepříjemné nemoci a infekce. Může zvýšit vaše tempo zotavení po porodu a chránit zdraví vašeho dítěte.

Chrání zdraví kostí

Obsah vápníku a fosforu v mandlovém mléce pomáhá zajistit silnější a zdravější vývoj kostí vašeho rostoucího dítěte.

Zlepšuje zdraví očí a pokožky

Jako novopečenou matku pro vás musí být někdy běhání mezi mateřskými pracemi a věnováním času péči o miminko nesplnitelným úkolem! Nebojte se! Víte, že sklenice mandlového mléka nejenže zaručí dobré zdraví, ale také zajistí, že se k vám budou neustále dostávat komplimenty! Mandlové mléko je bohatým zdrojem vitamínu A, který pomáhá bojovat proti oxidativnímu stresu, eliminovat volné radikály, předcházet stárnutí a chránit před makulární degenerací. Vitamin E v něm může poskytnout zářivou pokožku a lesklé vlasy bez jakéhokoli úsilí! Ale zase mějte reálná očekávání. Není to tak, že vypijete šálek mandlového mléka a bude z vás Halle Berry. Ale prostě pozitivní vliv na pokožku a vlasy mandlové mléko má.

Sponzorováno

Jak připravit domácí mandlové mléko?

Zde je jednoduchý způsob, jak si vychutnat dobrotu v podobě domácího mandlového mléka:

Budete potřebovat:

 • 1 šálek surových mandlí
 • 3 šálky vody
 • 3 vypeckované datle (nemusí být)
 • Špetka soli

Jak mandlové mléko vyrobit:

 1. Namočte syrové mandle přes noc do vody.
 2. Slijte přebytečnou vodu a ořechy důkladně propláchněte.
 3. Přidejte všechny přísady do mixéru.
 4. Promixujte důkladně, abyste získali hladkou vodnatou konzistenci.
 5. Napěněnou směs přefiltrujte pomocí sítka.
 6. Vaše domácí mandlové mléko je připraveno k podávání.
 7. Mandlové mléko můžete skladovat v lednici až tři dny.

Je mandlové mléko bezpečné při kojení?

Ano, je vhodné. Je výživné a bez cholesterolu. Pijte ho při kojení.

Pamatujte, že pokud jste kojící matka, bude mít vaše strava přímý dopad na zdraví vašeho dítěte.

Proto je vhodné, abyste před přidáním mandlového mléka do své postnatální stravy nebo úplným nahrazením kravského mléka požádali svého lékaře o souhlas. Nezapomeňte mandlové konzumovat pouze v normálním (mírném) množství, protože cokoli přebytečné během této choulostivé fáze může znamenat nebezpečí pro vás nebo vaše dítě.

Nebude dítě hodně přibírat, když budete pít mandlové mléko?

Nikoliv. Studie ukázala, že nahrazení mléčných výrobků mandlovým mlékem může pomoci spíše zhubnout než přibrat. Je to kvůli nízkému počtu kalorií mandlového mléka ve srovnání s kravským mlékem. K zajištění těchto účinků však musíte konzumovat mandlové mléko bez cukru a dalších přísad zvyšujících kalorie, jako jsou přidané příchutě.

Co dalšího dobrého pro vaše dítě mandlové mléko obsahuje?

Mandle mají vysoký obsah kyseliny linolové a jsou známé jako nejlaktogenní ořech. Je zajímavé, že studie o mateřském mléce odhaluje, že jednou z jeho hlavních složek je kyselina linolová. Když svému tělu během kojení dodáte vysokou dávku kyseliny linolové, snadno se přenese do mateřského mléka. Také se říká, že ženy, které jedí mandle, mají lepší chuť mateřského mléka. Mandle také obsahují omega-3 mastné kyseliny, které jsou nezbytné pro regulaci hormonů kojení v těle.

Péče o jídelníček během kojení – je to důležité, stejně jako v těhotenství

To, co jíte nebo pijete, se přímo nebo nepřímo dostane k vašemu dítěti – konzumace mandlového mléka během kojení zajišťuje, že se k vašemu dítěti dostanou správné živiny. Díky nízkému obsahu kalorií a tuku také udrží vaši váhu pod kontrolou. Kromě toho neobsahuje cholesterol ani škodlivé nasycené tuky. Před přidáním mandlového mléka do postnatální stravy však vyhledejte radu svého lékaře. Pamatujte, že byste ho měli užívat v mírných množstvích, abyste svému dítěti neublížili.

Sponzorováno

A co vy? Pijete mandlové mléko? Budeme rádi za komentáře.

A dále si přečtěte

Studie a zdroje článku

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva