Sponzorováno

Avokádo a kojení – co byste měli vědět 4.78/5 (9)

  • Avokádo plné zdravých tuků a vlákniny je skvělým doplňkem vašeho jídelníčku při kojení.
  • Tuk v avokádu pomáhá vám a vašemu dítěti absorbovat vitamíny rozpustné v tucích a může být také prospěšné pro vyvíjející se zdraví mozku vašeho dítěte.
  • Omega-3 mastné kyseliny, omega-6 mastné kyseliny a omega-9 mastné kyseliny v avokádu vám pomohou produkovat super výživné mateřské mléko pro vaše dítě. Jako bonus je avokádo bohaté na kyselinu listovou a také na vitamín C, vitamín E a draslík, které pomáhají vašemu miminku růst a vyvíjet se.
  • Konzumace tohoto všestranného ovoce také pomáhá udržovat hladinu cukru a cholesterolu v krvi.

Avokádo a kojení - co byste měli vědětV posledních letech si avokádo získalo velkou oblibu jako superpotravina. Kojící matky rády hledají nápady, jak přidat do svého jídelníčku potraviny bohaté na výživu. Kromě toho mohou kojící maminky chtít vědět, zda by nebylo dobré konzumovat avokádo během kojení. Určitě bylo. Avokádo má celkem výraznou chuť a příjemnou krémovou texturu, kterou si užívá mnoho kojících žen.

Přečtěte si tento příspěvek, abyste se dozvěděli více o nutriční hodnotě avokáda. Avokáda je bezpečné konzumovat během kojení – toto ovoce (ano, avokádo je ovoce!) má možné zdravotní přínosy při kojení vašeho dítěte.

Co jsou avokáda?

Asi tuto dobrotu znáte. Avokádo, také známé jako „aligátoří hrušky“, jsou nádherné, výživné plody, které rostou na stálezeleném stromu zvaném Persea Americana (Hruškovec přelahodný), který patří do čeledi vavřínovitých. Slupka ovoce má kožovitý vzhled.

Toto ovoce je široce oblíbené pro svou jedinečnou chuť, vzhled a mnoho jedinců je zařazuje do svých svačin, protože avokádo nabízí četné zdravotní přínosy.

Je konzumace avokáda během kojení bezpečná?

Ano, avokádo můžete zařadit do svého jídelníčku během kojení novorozence. Ve skutečnosti mnoho lékařů doporučuje přidávat toto ovoce do vaší snídaně nebo svačiny během kojení, protože nabízí několik zdravotních výhod nejen pro vás, ale také pro růst a vývoj vašeho novorozence. Jezte samozřejmě i další druhy ovoce a zeleniny.

Zdravotní přínosy konzumace avokáda při kojení

Avokádo nabízí vám a vašemu novorozenci několik zdravotních výhod, když ho během období kojení jíte. Zde uvádíme některé důležité zdravotní přínosy konzumace avokáda během kojení.

1. Napomáhá neurologickému vývoji novorozence

Avokádo obsahuje vysoké množství mononenasycených tuků, což jsou zdravé tuky, zejména pro novorozence. Konzumace avokáda poskytuje vašemu dítěti zdravý tuk, který pomáhá absorbovat vitamíny rozpustné v tucích, jako jsou vitamíny K, A, E a D, během trávení.

Sponzorováno

Tyto vitamíny podporují růst a neurologický vývoj vašeho dítěte. DHA je omega-3 mastná kyselina přítomná v avokádu, která podporuje růst mozku vašeho dítěte a zlepšuje jeho zrakové funkce. Navíc obsah kyseliny listové v avokádu pomáhá urychlit růst vašeho dítěte a vývoj mozku a nervového systému.

2. Avokádo podporuje trávení

Avokádo vám poskytne asi 40 % denní potřeby vlákniny na porci. Rozpustná a nerozpustná vláknina ve výživném avokádu podporuje hladké trávení, když kojíte své dítě. Konzumace avokáda také zabraňuje žaludeční nevolnosti, poruchám trávení a zácpě při kojení.

3. Avokádo dokonce pomáhá i při péči o zuby

Konzumace avokáda také zabraňuje zápachu z úst (tzv. halitóza). Flavonoidy a antibakteriální vlastnosti avokáda účinně zabíjejí bakterie ve vašich ústech a podporují dobrou ústní hygienu při kojení. Studie také ukazují, že konzumace avokáda zabraňuje riziku vzniku rakoviny ústní dutiny.

4. Podporuje zdraví jater

Avokádo pomáhá udržovat játra zdravá. Organické sloučeniny v ovoci pomáhají významně podporovat zdraví vašich jater, když kojíte své dítě.

5. Pomáhá s kontrolou vaší váhy

Konzumace avokáda během kojení zlepšuje váš jídelníček a pomáhá výrazně regulovat vaši váhu. Avokádo zabraňuje nadměrnému přibírání na váze během poporodního období a pomáhá vám zůstat fit a aktivní.

6. Pomáhá při artritidě

Protizánětlivé účinky avokáda zabraňují zánětům a bolestem tkání, svalů, kloubů při kojení. Vysoké množství flavonoidů, karotenoidů, fytochemikálií a fytosterolů v ovoci z něj dělá vynikající prostředek proti artritidě, bolestem a otokům kloubů.

Sponzorováno

A co vy? Dáváte si při kojení avokádo?

A dále si o avokádu přečtěte

Studie a zdroje článku

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva