Podle místa pupínků či akné zjistíte, jaký máte problém 4.6/5 (20)

A na jakém místě trápí akné vás?

A na jakém místě trápí akné vás?

Pupínky na obličeji jsou poměrně nežádoucí, a to z toho důvodu, že vám ubírají na kráse. Pokud jde o mladší věk, jedná se o klasické akné, které je jasným příznakem hormonálních změn na těle. Pokud se objeví i později, mohou být spojeny nejenom s nekvalitní pletí, ale také s tím, že se ve vašem těle dějí i další problémy, které byste měli nejenom odhalit, ale měli byste je také eliminovat. Pokud se vám na obličeji také pravidelně objevují, zaměřte se na to, na jakém jsou místě. To pomůže odhalit, co je s vaším tělem konkrétně špatně a co byste měli ideálně změnit.

Kde pupínky jsou a co znamenají?

1. Oblast čela

Jsou pupínky na vašem obličeji především v oblasti čela? Pokud ano, je problém především ve vaší stravě. Zamyslete se nad tím, co jste v posledních dnech nebo týdnech jedli. Pokud se pupínky objeví právě na vašem čele, obvykle to znamená, že je vaše strava nejenom tučnější, ale že se jedná spíše o stravu, které je průmyslově zpracována. Jedná se tedy hlavně o jídlo, jako jsou různé polotovary, stejně jako se může jednat i o jídlo z nezdravých fastfoodů. A takovou stravu je nutné eliminovat a nahradit ji stravou domácí. Ta by měla být bohatá na ovoce a zeleninu, měla by být zdravá a měla by obsahovat co možná nejméně škodlivých látek. Stejně tak je dobré dodávat tělu dostatek tekutin. Zde je nejlepší volbou:

 • Čistá voda
 • Zelený nebo černý čaj
 • Domácí bylinné odvary

Kromě toho, že špatně jíte, mohou pupínky na čele signalizovat i nedostatek spánku. Tělo by mělo každý den odpočívat okolo osmi hodin. Jedině tak dokonale zregeneruje a načerpá dostatek energie. Pokud v rámci spánku máte určité mezery, pupínky na čele vám to dají poměrně dobře najevo.

Náš tip: Zkuste na akné i tyto přípravky

2. Oblast tváří

Pokud se pupínky objeví i v oblasti vaší tváře, rozhodně to také neznamená, že je to jenom z důvodu, že se o vaši pleť špatně staráte. Jejich výskyt totiž velmi často symbolizuje hlavně to, že jste stále ve stresu a nedokážete se uvolnit. Zde je rada poměrně jednoduchá – snažte se zvolnit. Uberte na svých pracovních a osobních povinnostech a co není zase až tolik důležité, to se snažte neřešit. Pokud to sami nezvládáte, není nic špatného navštívit odborníka.

Vliv na výskyt pupínků na tvářích ale může mít i prostředí, ve kterém se pohybujete. Jednoduše to může být oblast, kde je často vyhlašována smogová situace, stejně jako vám nemusí svědčit ani klasické prašné prostředí, stejně jako vám nemusí svědčit ani prostředí zakouřené. I toto je důvodem pupínků na tváři. V letním období se mohou přidat také různé alergie, hlavně ty pilové. I ty mohou být příznakem pupínků ve vaší jinak dokonalé tváři.

3. Oblast vašich úst

Nejenom pod vašimi rty, ale i v oblasti brady se mohou často objevovat pupínky. Pokud tomu tak je, měli byste se nejprve zaměřit na to, jak dbáte na svou ústí hygienu. Není nic neobvyklého, že vliv na tvorbu pupínků v oblasti vašich úst mohou mít některé zubní pasty a jejich složení. Pokud změna nepomůže, je více než jasné, že konkrétní problém budete muset hledat zcela logicky úplně někde jinde. A kde konkrétně? Příčin může být v daném směru hned několik. Mezi ty hlavní musíme zcela určitě zařadit právě tyto:

 • Hormonální změny ve vašem těle
 • Nadměrný stres
 • Špatná činnost ledvin

Pomoc je v daných případech jasná. Pokud jde o hormonální změny, je možné začít užívat léky, které vám pomohou dané období zvládnout. Pokud jde o stres, tak platí stejné tipy, jako jsme uvedli výše. V případě problémů s ledvinami může pomoci jak lepší pitný režim, díky kterému je opět uvedete do chodu, tak může pomoci také správné strava, ale i případné léky nebo preparáty, které už dokážou cílit právě na konkrétní problém, který můžete s vašimi ledvinami přesně mít.

4. Oblast nosu

Pupínky na nose jsou stejně nepříjemné, jako na každé jiné části vašeho obličeje. I zde může jejich výskyt souviset s několika problémy. Primárně je to oblast vaší stravy. Nejde ani tak o to, že jíte přímo špatně, ale spíše o to, že do těla dostáváte řadu nežádoucích látek a volných radikálů. Příkladem jsou třeba light produkty, která mohou obsahovat řadu chemických umělých dochucovadel. Stejně tak jsou problémem i potraviny s mnoha éčky, které také nejsou pro vše zdraví rozhodně nic dobrého. Chybou ale může být i konzumace různých nezdravých olejů. Když už olej v jídle používáte, myslete na jeho vysokou kvalitu a to, odkud je získáván. Hitem je například ten olivový, nebo kokosový.

5. Oblast dekoltu, prsou a břicha

Nepijete náhodou mnoho sladkých nápojů, Coly a podobných nezdravých drinků? Pokud ano, změňte to. Obecně se zaměřte na cukr ve stravě. Eliminujte ho.

Když nepomůže životní změna

Pokud jste se na základě našich rad zaměřili na konkrétní změnu vašeho životního stylu, ale ta nijak výrazně nepomohla, nezapomeňte na několik obecných rad, které je dobré se změnou kombinovat. Základem je hlavně pravidelné čištění pleti. Klasické čištění realizujte dvakrát denně a jednou týdně nezapomeňte také na velmi jemný peeling. Dále je třeba svou pleť i dostatečně vyživovat, aby jí ani v tomto směru nic nechybělo.

Přečtěte si u nás také tyto články

VIDEO: Stravou proti pupínkům a akné

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva