Kokosová voda je tekutina života – plná unikátních prvků 4.82/5 (17)

Sponzorováno

Kokosová voda hydratuje tělo a přidává se i do sportovních nápojů.

Kokosová voda hydratuje tělo a přidává se i do sportovních nápojů.

Kokosová voda je plnohodnotná přírodní náhrada „umělých“ isotonických a sportovních nápojů a studie dokázaly, že je ve srovnání s nimi mnohem prospěšnější.

Kokosová voda je plná unikátních prvků a nejkvalitnější je z mladých zelených kokosových ořechů, které se sbírají před tím než se z nich stanou hnědé kokosové ořechy běžně dostupné v obchodech. Zelené ořechy obsahují více vitamínů, minerálů, elektrolytů, enzymů a aminokyselin. Takový mladý ořech má nejvyšší výživovou hodnotu a je lehce stravitelný. Průměrně obsahuje 300 až 700 ml kokosové vody. Některé ořechy obsahují i ​​900 ml vody.

Kokosová voda je změněna dešťová voda

Je vytvořena přírodou pomocí palmových stromů absorbující dešťovou vodu. Vzniká unikátní filtrační schopností vláken kokosového ořechu během pomalého a dlouhého procesu. Má schopnost propouštět jen vzácně živiny a čistou vodu a vyloučit všechny bakterie a kontaminanty. V některých zemích je kokosová voda posvátný nápoj, využívá se v ajurvédské medicíně.

Jaký je rozdíl mezi kokosovým mlékem a kokosovou vodou

Kokosové mléko se získává z dužiny zralých hnědých kokosových ořechů a obsahuje značné množství kokosového tuku. Kokosová voda je přirozeně čistá průhledná tekutina získaná z mladých zelených ořechů a neobsahuje téměř žádný tuk, je lehce stravitelná.

Najdeme ji i v nápojích pro sportovce

Kokosová voda hydratuje tělo a přidává se i do sportovních nápojů. Kokosová voda je plnohodnotná přírodní náhrada „umělých“ isotonických a sportovních nápojů a studie dokázaly, že je ve srovnání s nimi mnohem prospěšnější.

„Kokosová voda je přírodní izotonický nápoj se stejnou úrovní elektrolytické rovnováhy jako lidská krev. Je to tekutina života. (Food and Agriculture Organization / Organizace pro výživu a zemědělství).“

Kokosová voda alkalizuje a čistí krev, má antivirové, antimikrobiální a antiplísňových účinky. Mimořádně výživná tekutina v kokosovém ořechu plná vitamínů a minerálů. Nízkokalorická, nízkotučná ale přitom bohatá na vitaminy, minerály a řadu důležitých živin, jako: kyselina laurová, železo, draslík, fosfor, vápník, hořčík, sodík. Je neuvěřitelné na co všechno nabízí opravdové řešení. Obsahuje prospěšné tuky.

Obsahuje elektrolyty, které nenajdeme jinde v přírodě. Doporučuje se také pro udržení štíhlé postavy. Udržuje správnou teplotu těla, chrání srdce, má antivirové a antibakteriální účinky, snižuje stres, zajišťuje správnou funkčnost svalů, pomáhá při hubnutí a vhodná je i při stavech po konzumaci alkoholu.

TIP: kokosový olej jako potravina

Sponzorováno

Cytokiny a kyselina laurová – krásná a mladá pleť

Kokosová voda obsahuje cytokiny a kyselinu laurovou a právě tyto složky slouží jako růstové faktory a ochrana před tkáňovými poškozeními. Tkáň je hydratovaná a pružná. Natírání kokosovou vodou pomáhá odstraňovat vrásky, celulitidu, ekzémy, strie, stařecké skvrny. Kokosovou vodu můžeme přidávat do nápojů, případně si z ní můžeme vyrobit ledové kostky do koktejlů. Variací je mnoho. Chutná je například kokosová voda, banán, javorový sirup. Přísady smícháme v mixéru a dáme do forem. Přísady záleží od naší chuti.

Mladé kokosové ořechy – zajímavosti

• Kokosové ořechy se liší ve velikosti, barvě, chuti a ukrývají v sobě i rozdílné množství vody. Záleží zda jsou pěstovány ve vnitrozemí, nebo na pobřeží.
• Mladý zelený kokosový ořech se vyskytuje hlavně v Jižní Americe, Indii a Thajsku.
• Oranžový mladý kokosový ořech se vyskytuje na Srí Lance. Právem se nazývá také Královský kokosový ořech, protože je sladší a chutnější.
Rozdíl mezi hnědých kokosovým ořechem a mladým je v tom, že v mladém ořechu je dužina šťavnatá a vláčná, voda obsahuje více důležitých látek.

Dobroty z kokosu

Kokosová voda – čirá tekutina, která se nachází uvnitř kokosových ořechů.
Kokosový krém – vyrábí se lisováním dužiny z čerstvého kokosu.
Kokosové mléko– tekutina vytlačena z kokosu.
Kokosový olej – vyrábí se z kokosového krému, používá se v kuchyni, kosmetickém průmyslu.
Kokosové máslo – je super na ošetření pokožky
Kokosový cukr – pro zdravé slazení

Kam dál?

VIDEO: Kokosová voda, aneb zázračný suplement

Sponzorováno

Zdroje informací ve článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Tým rehabilitace.info (více o nás)

 

Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva