Alkalická (zásaditá) voda – jak ji připravit a na co je dobrá? 4.75/5 (20)

Sponzorováno

Alkalická (zásaditá) voda - jak ji připravit a na co je dobrá?Alkalická ionizovaná voda vznikne v ionizátoru vody procesem elektrického dělení filtrované vody z vodovodu na alkalickou ionizovanou vodu a kyselou vodu. První ionizátor byl sestrojen v padesátých letech v Japonsku, výzkumy se zpočátku prováděly na rostlinách a živočiších. Příkladně v současné době někteří zahrádkáři používají kyselou vodu, aby uříznuté květiny ve vázách vydržely delší dobu svěží. Japonci po svých výzkumech s alkalickou vodou přišli k závěru, že ionizovaná voda je netoxická a zmírnila mnoho symptomů různých onemocnění u dospělých lidí. V roce 1966 byl typ ionizátoru na alkalickou ionizovanou vodu registrován Ministerstvem pro zdraví a rehabilitaci v Japonsku.

Alkalická voda a její účinky

Alkalické vody (v 1 l vody více než 1 gram částic) neutralizují účinek kyseliny solné v žaludku (u jídla trvá neutralizační účinek déle), způsobují pokles hladiny cukru v krvi a jeho vylučování močí, což předurčuje jejich použití při cukrovce. Vhodné jsou i u nemocí dýchacích cest s produkcí hustého hlenu, zánětech močového měchýře (cystitid), dny, žlučových kamenů, chronickém zánětu žlučových cest. Solné vody (v 1 l vody více než 1 gram částic, zejména hydrogenuhličitanu sodného a draselného a ionty chloridu sodného) zvyšují sekreci žaludeční šťávy, koncentrované mají mírný projímavý účinek, jsou vhodné i při hypoaciditě (nedostatek kyseliny solné v žaludeční šťávě), chronické zácpě, nechutenství.

Alkalická voda – preventivní zdravotnický výdobytek naší generace

Je to mocný antioxidant, který naše tělo zásobuje dostatkem kyslíku, který nám následně dává energii. Vyrovnává pH našeho organismu, což pomáhá předcházet onemocněním. Má 6 krát silnější hydratační schopnosti jak obyčejná pitná voda. Všechny antioxidanty mají schopnost držet dodatečný elektron, to je typické i pro vitamíny A, C a E. Téměř všechny tekutiny mají oxidačně redukční potenciál (ORP), který mírní napjatost, kterou mají. Obyčejná voda z vodovodu má ORP mezi hodnotami +300 a +400, což znamená, že redukční potenciál neexistuje. Čerstvá šťáva z pomeranče má ORP -150, jako většina čerstvých šťáv z ovoce a zeleniny. Jakmile se pasterizuje nebo jinak upraví, ztratí se antioxidanty, negativní ORP a všechny pozitivní vlastnosti šťávy.

Sponzorováno

Recept na detoxikační alkalickou vodu

Je zázrakem, že i obyčejná voda z vodovodu se promění na antioxidant. Nejen to, že je účinným antioxidantem, ale jako tekutina s malými molekulami se také snadněji absorbuje do těla.

Co budete na alkalickou vodu potřebovat?

 • 1 citron
 • 1/4 kořene zázvoru (3 až 4 cm dlouhý odřezek)
 • 1/2 středně velké okurky
 • 1/2 sklenice mátových lístků
 • velký džbán na vodu (ideálně 1,5 až 2 litry)

A jak na její přípravu?

V teplé vodě s trochou octa umyjte citron a okurku, poté si oloupejte zázvor. Dobře očištěné a umyté suroviny nakrájíme na malé kousíčky, poté vložíme do skleněné nádoby a zalijeme čistou pitnou vodou. Doporučuje se každý den vytáhnout staré a dát nové suroviny. Alkalickou vodu pijeme ráno a v průběhu dne. Pití není časově omezeno, stačí opět do vody vložit potřebné suroviny.

Závěr a pár slov o alkalické vodě na závěr

Živá – alkalická voda vám dopřeje tyto bonusy:

 • Přírodní antioxidant – voda aktivně odstraňuje z organismu volné radikály
 • Alkalizace – alkalické kovy ve vodě neutralizují nadměrný kyselý odpad
 • Detoxikace – očista trávicího traktu a střev vodou vyplaví toxiny a nestrávené látky
 • Kyslík je život – více molekul aktivního kyslíku ve vodě přináší buňkám energii
 • Níže povrchové napětí – alkalická voda se snadněji dostává do krve, čímž ji účinně ředí

Alkalická voda zpomaluje buněčný proces stárnutí, což znamená účinnou ochranu a prevenci před vznikem mnoha nemocí. Zjistíte, že v mnoha případech se umíte takto vyhnout i příp. návštěvě lékaře a užívání chemických léků, jako jsou antibiotika. Zjednodušte si život a užijte si více zdravíčka z darů přírody!

VIDEO: Tajomství zdravého života – alkalická voda

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

  3 Komentářů u článku “Alkalická (zásaditá) voda – jak ji připravit a na co je dobrá?”

  1. ZasadityCitron napsal:

   Rada pro hlupce: Dejte do youtubu NileRed alkalic water a poslouchejte fakty.
   Pro autory článku: Jak můžete šířit takové nesmysly na strámce co se tváří legitimně k zdravotní tématice… Naprosté nesmysly, kvůli kterým méně inteligentní lidi místo chemoterapií apod tomuto uvěří a umřou… Nakonec je nejlepší recept ns zásaditou vidu udělanou z kyseliny… Člověk co toto napíše a zveřejní je vyložený hlupec.

  2. Mykey napsal:

   Jak tak koukám, jediný hlupec… spíš idiot, tady budeš ty :) omlouvám se redaktorovi, za psané slovo (idiot) nebo jsem ho mohl označit za (imbecila) to není urážka, ale samozřejmě inteligenční kvocient. Neumí to napsat zprávu, bez chyb a ještě tu bude poučovat a to ještě s odkazem na ytb:) asi smutný život a redaktorovi děkuji za přínosný článek :)

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva