Sponzorováno

Alkalická (zásaditá) voda – jak ji připravit a na co je dobrá? 4.68/5 (22)

Alkalická (zásaditá) voda - jak ji připravit a na co je dobrá?Alkalická ionizovaná voda vznikne v ionizátoru vody procesem elektrického dělení filtrované vody z vodovodu na alkalickou ionizovanou vodu a kyselou vodu. První ionizátor byl sestrojen v padesátých letech v Japonsku, výzkumy se zpočátku prováděly na rostlinách a živočiších. Příkladně v současné době někteří zahrádkáři používají kyselou vodu, aby uříznuté květiny ve vázách vydržely delší dobu svěží. Japonci po svých výzkumech s alkalickou vodou přišli k závěru, že ionizovaná voda je netoxická a zmírnila mnoho symptomů různých onemocnění u dospělých lidí. V roce 1966 byl typ ionizátoru na alkalickou ionizovanou vodu registrován Ministerstvem pro zdraví a rehabilitaci v Japonsku.

Alkalická voda a její účinky

Alkalické vody (v 1 l vody více než 1 gram částic) neutralizují účinek kyseliny solné v žaludku (u jídla trvá neutralizační účinek déle), způsobují pokles hladiny cukru v krvi a jeho vylučování močí, což předurčuje jejich použití při cukrovce. Vhodné jsou i u nemocí dýchacích cest s produkcí hustého hlenu, zánětech močového měchýře (cystitid), dny, žlučových kamenů, chronickém zánětu žlučových cest. Solné vody (v 1 l vody více než 1 gram částic, zejména hydrogenuhličitanu sodného a draselného a ionty chloridu sodného) zvyšují sekreci žaludeční šťávy, koncentrované mají mírný projímavý účinek, jsou vhodné i při hypoaciditě (nedostatek kyseliny solné v žaludeční šťávě), chronické zácpě, nechutenství.

Alkalická voda – preventivní zdravotnický výdobytek naší generace

Je to mocný antioxidant, který naše tělo zásobuje dostatkem kyslíku, který nám následně dává energii. Vyrovnává pH našeho organismu, což pomáhá předcházet onemocněním. Má 6 krát silnější hydratační schopnosti jak obyčejná pitná voda. Všechny antioxidanty mají schopnost držet dodatečný elektron, to je typické i pro vitamíny A, C a E. Téměř všechny tekutiny mají oxidačně redukční potenciál (ORP), který mírní napjatost, kterou mají. Obyčejná voda z vodovodu má ORP mezi hodnotami +300 a +400, což znamená, že redukční potenciál neexistuje. Čerstvá šťáva z pomeranče má ORP -150, jako většina čerstvých šťáv z ovoce a zeleniny. Jakmile se pasterizuje nebo jinak upraví, ztratí se antioxidanty, negativní ORP a všechny pozitivní vlastnosti šťávy.

Sponzorováno

Recept na detoxikační alkalickou vodu

Je zázrakem, že i obyčejná voda z vodovodu se promění na antioxidant. Nejen to, že je účinným antioxidantem, ale jako tekutina s malými molekulami se také snadněji absorbuje do těla.

Co budete na alkalickou vodu potřebovat?

 • 1 citron
 • 1/4 kořene zázvoru (3 až 4 cm dlouhý odřezek)
 • 1/2 středně velké okurky
 • 1/2 sklenice mátových lístků
 • velký džbán na vodu (ideálně 1,5 až 2 litry)

A jak na její přípravu?

V teplé vodě s trochou octa umyjte citron a okurku, poté si oloupejte zázvor. Dobře očištěné a umyté suroviny nakrájíme na malé kousíčky, poté vložíme do skleněné nádoby a zalijeme čistou pitnou vodou. Doporučuje se každý den vytáhnout staré a dát nové suroviny. Alkalickou vodu pijeme ráno a v průběhu dne. Pití není časově omezeno, stačí opět do vody vložit potřebné suroviny.

Závěr a pár slov o alkalické vodě na závěr

Živá – alkalická voda vám dopřeje tyto bonusy:

 • Přírodní antioxidant – voda aktivně odstraňuje z organismu volné radikály
 • Alkalizace – alkalické kovy ve vodě neutralizují nadměrný kyselý odpad
 • Detoxikace – očista trávicího traktu a střev vodou vyplaví toxiny a nestrávené látky
 • Kyslík je život – více molekul aktivního kyslíku ve vodě přináší buňkám energii
 • Níže povrchové napětí – alkalická voda se snadněji dostává do krve, čímž ji účinně ředí

Alkalická voda zpomaluje buněčný proces stárnutí, což znamená účinnou ochranu a prevenci před vznikem mnoha nemocí. Zjistíte, že v mnoha případech se umíte takto vyhnout i příp. návštěvě lékaře a užívání chemických léků, jako jsou antibiotika. Zjednodušte si život a užijte si více zdravíčka z darů přírody!

VIDEO: Tajomství zdravého života – alkalická voda

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  5 Komentářů u článku “Alkalická (zásaditá) voda – jak ji připravit a na co je dobrá?”

  1. ZasadityCitron napsal:

   Rada pro hlupce: Dejte do youtubu NileRed alkalic water a poslouchejte fakty.
   Pro autory článku: Jak můžete šířit takové nesmysly na strámce co se tváří legitimně k zdravotní tématice… Naprosté nesmysly, kvůli kterým méně inteligentní lidi místo chemoterapií apod tomuto uvěří a umřou… Nakonec je nejlepší recept ns zásaditou vidu udělanou z kyseliny… Člověk co toto napíše a zveřejní je vyložený hlupec.

  2. Mykey napsal:

   Jak tak koukám, jediný hlupec… spíš idiot, tady budeš ty :) omlouvám se redaktorovi, za psané slovo (idiot) nebo jsem ho mohl označit za (imbecila) to není urážka, ale samozřejmě inteligenční kvocient. Neumí to napsat zprávu, bez chyb a ještě tu bude poučovat a to ještě s odkazem na ytb:) asi smutný život a redaktorovi děkuji za přínosný článek :)

  3. Hans napsal:

   Už jednou pochopte lidi a udělejte si pokus,že ionizovaná alkalická voda z přístrojů za těžký prachy v našem lidském těle nefuguje!!!!!!! Důkaz: Nalejte do ionizované vodu 12pH ocet,který má 3 pH a reakce žádná!!!! Tak jakou alkalitu a zdraví vám tato voda přinese??????? ŽÁDNOU !!!!!!!Dva roky jsem jí testoval a půl roku denně pil jen tuto ionizovanou vodu 11 pH a žádná alkalita v mém těle nevznikla..Naopak mne z toho pokusu chybí Draslík a hořčík..Vím,že tento můj příspěvek bude smazán a neuvěřejněn..Což mne vůbec nepřekvapí!!!!!

  4. Hans napsal:

   Výroba alkalické pitné vody má smysl třeba podle článku od rehabilitace nahoře,nebo alkalických směsí (PH minerals atd.)z lékáren!! Musí být pro alkalitu zastoupeny správné minerály (Draslík,Hořčík,Sodík,Vápník atd,)S těmi lidské tělo pracovat umí a alkalizuje se..Bohužel byznysové podvody s ionizovanou vodou nefungují a jen z Vás tahají peníze!!! Ionizací v elektrolyzéru se procházejcí voda znehodnotí a minerály se nalepí na elektrody v elektrolyzéru!!! Ve zničené vodě ionizací zůstanou jen atomární molekuly vody kationty a anionty!!! Tato voda minerály nemá!!! Je jak destilka i když v ní funguje PH metr,TDS metr a měřidlo ORP..V tom je ten podvod s ionizovanou vodou,jak se tvrdí že je prospěšná!!Bohužel opak je pravdou!! Nákupem přístrojů na výrobu ionizované alkalické vody někdy za desítky tisíc,získáte pouze možnost se jen soudit podle §209/ods.1 o podvodu a nekalých prktikách prodejce,aby Vám podvodník vrátil Vaše peníze za jeho podvod!!!!!

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva