Minerální voda a její přínosy pro vaše zdraví – proč ji pít? Máme hned 12 důvodů 4.63/5 (30)

Sponzorováno

Díky obsahu minerálů může minerální voda snižovat riziko vzniku osteoporózy.

Díky obsahu minerálů může minerální voda snižovat riziko vzniku osteoporózy.

Věděli jste, že minerální voda, kterou pijete, má překvapivé, a možná až neočekávané přínosy pro zdraví? Určitě jste se nad tím u někdy zamysleli. Minerální voda je perfektní směs minerálů, jako je hořčík, sodík, vápník a draslík. Tím se velmi liší od převařené vody a vody z vodovodu – minerální voda zlepšuje celkový zdravotní stav, zlepšuje stav pokožky, zejména při pravidelné konzumaci. Minerály jsou jednoznačně považovány za nezbytné pro správný růst a výkon lidského těla.

Podívejte se na nejzajímavější účinky a benefity, které se skrývají v „obyčejné“ minerální vodě. Rozebereme si je v dnešním článku. Ale ze všeho nejdříve si minerální vodu v rychlosti představíme.

Co je to vlastně minerální voda?

Stručně řečeno, minerální voda je voda, která vychází z přírodního minerálního pramene, což vede k tomu, že voda má velmi vysoký obsah minerálů. Konkrétněji tato minerální voda má typicky vyšší obsah vápníku, železa, hořčíku, draslíku a sodíku než běžná voda. Jednotlivé přírodní pramenité vody se ve složení mírně liší, což může vysvětlit nepatrný rozdíl v chuti mezi mnoha různými značkami minerálních vod na trhu.

Minerální prameny, byly v dávné historii a jsou i dnes místa, kam se lidé chodili koupat a nabírat vodu k pití. Můžete se pravidelně koupat v těchto unikátních vodách ve snaze zlepšit zdraví svého těla. Dnes jsou minerální prameny dobře známy jako zdroje zdravé minerální vody. Některé z těchto šumivých vod obsahují také vysoké hladiny stlačeného plynu (např. Karbonace), takže mají zajímavou příchuť díky karbonaci (minerální voda přirozeně nebo uměle nasycena minerálními solemi nebo plyny pomocí karbonace), kterou si tolik lidí užívá. Spíše než pití sladkých nápojů nebo jiných nápojů s přidanými cukry, může být právě pitná minerální voda zdravou a příjemnou alternativou.

A nyní se tedy pojďme podívat na účinky a benefity minerální vody.

Podporuje zdraví kostí

Minerální voda je bohatá na vápník. Vápník je tím nejdůležitějším minerálem, který se podílí na tvorbě kostí. Denní pet9 minerální vody zajišťuje vhodné doplnění vápníku v těle. Zpevňuje lidské kosti, zuby a dokonce i nehty, bojuje proti jejich poškození.

Reguluje tělesný tuk – může pomoci s hubnutím

Minerální voda je samozřejmě absolutně bez tuku. Plus nabízí dobré množství minerálů metabolizujících tuky. Pomáhá při rozpadu tuků, což je nezbytné při spalování dalších vrstev tuku v těle. Jednoduše řečeno, minerální voda vám pomůže být štíhlejší. Pravidelná konzumace minerální vody prostě pomáhá při kontrole hmotnosti.

A ačkoli v minerální vodě nejsou žádné kalorie, další živiny a karbonace mohou často pomoci někomu cítit se sytě (plně) ve srovnání s běžnou vodou. Pro lidi, kteří se potýkají s vyšší váhou, nebo se snaží vytvořit kalorický deficit, pití této šumivé vody může pomoci v úsilí o snížení hmotnosti.

Pomáhá s ustálením krevního tlaku

Minerální voda je také přínosem pro lidi, kteří trpí problémem kolísání hladiny krevního tlaku. Minerální voda přirozeně obsahuje dostatek hořčíku a vápníku. Oba tyto minerály se aktivně podílejí na elektrolytickém procesu v lidském těle. Tato elektrolytická rovnováha je velmi důležitá pro udržení stabilního a správného krevního tlaku u lidí.

Tajemství minerální tkví zejména v obsahu elektrolytů. Na rozdíl od běžných vod, minerální voda obsahuje draslík a sodík – v nejlepších typech této vody jsou hladiny sodíku nízké, zatímco obsah draslíku je vysoký. Toto je skvělý způsob, jak zlepšit funkci nervového systému a snížit krevní tlak, protože draslík je vazodilatační látka. Jinými slovy, tato sýrová voda může také chránit kardiovaskulární zdraví. A přesně o tom je další bod.

Sponzorováno

Snižuje riziko srdečních onemocnění

Minerální voda má schopnost metabolizovat tuky z lidského těla. Tím je v jistém slova smyslu narušena tvorba špatného cholesterolu. Špatný cholesterol neboli LDL se ukládá do tukových tkání a v krevních kapilárách. Tím zužuje průměr kapilár. To zvyšuje krevní tlak, což ve finále zvyšuje riziko srdečních problémů. A právě minerální voda zabraňuje akumulaci LDL cholesterolu v kapilárách. Opět otevírá a rozevírá blokované kapilární cesty. Takto snižuje riziko srdečních onemocnění.

Hořčík může pomoci mnoha způsoby regulovat kardiovaskulární zdraví a souvisí se snížením celkové hladiny cholesterolu. Pitná minerální voda s vysokým obsahem hořčíku může snížit riziko aterosklerózy a infarktu.

Snižuje kyselost

Minerální voda obsahuje sírany. Sírany jsou katalyzátory pro pankreas, který produkuje trávicí enzymy, jako je lipáza a amyláza. Tyto trávicí enzymy usnadňují problémy, jako je nadýmání a zácpa. To dále také snižuje koagulaci toxinů ve dvanáctníku a ve střevě. V důsledku toho je problém s kyselostí řešen správným trávením.

Zvyšuje fyzickou čilost

Minerální voda je směs různých minerálů, jako je hořčík a draslík. Tyto minerály jsou nutné pro správný růst a fungování lidských svalů. Zlepšují třeba míru odezvy svalů. Proto minerální voda zvyšuje fyzickou čilost a celkovou pohodu jednotlivce.

Zlepšuje paměť a koncentraci

Draslík je také nazýván jako minerál „nakopávající“ paměť. Je aktivní složkou elektrolytu v mozku. Proto je minerální voda dobrou volbou pro zlepšení paměti a koncentrace. Zvyšuje duševní bdělost a drží vás dále od duševní únavy a letargie (abnormální netečnosti).

Zvyšuje lesk pokožky

Minerální voda je zdroj křemičitých částic. Křemík je přírodním tajemstvím krásné kůže. Spouští produkci kolagenu v lidské pokožce. Zvýšená tvorba kolagenu vede ke snížení vrásek, tmavých skvrn. Pokožku tedy dělá pružnou a zářící.

Snižuje příznaky artritidy

Minerální voda je také úžasný lék proti zánětu a bolesti způsobené artritidou. Její aktivní minerální látky a sloučeniny snižují záněty související s revmatoidní artritidou. Protizánětlivé vlastnosti minerální vody také snižují otoky v kloubech způsobené touto těžkou degenerativní poruchou.

Dělá vlasy silnější

Zdraví vlasů je častým problémem v moderním světě. Znečištění životního prostředí a slunce značně negativně ovlivňuje kvalitu vlasů. Minerální voda obnovuje ztracenou sílu a lesk vlasů tím, že obnovuje normální úroveň pH pokožky hlavy. Zvyšuje tím také přívod kyslíku do pokožky hlavy. To zlepšuje strukturu vlasů a dodává sílu každému prameni vlasů proti poškození způsobenému sluncem a znečištěním.

Detoxikujte tělo

Stejně jako každá jiná forma vody může i minerální voda pomoci vyvolat močení, což je jeden z nejlepších způsobů, jak detoxikovat tělo, eliminovat přebytečné tuky, soli a toxiny. Může to také přispět ke snížení napětí v ledvinách a metabolismu obecně.

Prevence Alzheimerovy choroby

Když jsou vaše elektrolyty dobře vyvážené a váš nervový systém funguje správně, je méně šance na chronický zánět a oxidační stres. Některé studie zjistily, že konzumace minerální vody může chránit před určitými neurodegenerativními chorobami, jako je třeba Alzheimerova choroba.

Sponzorováno

A které benefity a účinky pitné a minerální vody okouzlily vás? Budeme rádi za komentáře pod článkem.

A co si o minerálech ještě přečíst?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: , ,

  Přečtěte si také naše další články

  2 Komentářů u článku “Minerální voda a její přínosy pro vaše zdraví – proč ji pít? Máme hned 12 důvodů”

  1. MT napsal:

   Dobrý den.
   Četla jsem Váš článek ohledně minerálních vod a tak mě napadlo, zda byste mi mohli poradit. Mám autistického chlapečka a někde jsem zachytila info, že minerální voda volvic je pro tyhle děti přínosná. Nemůžu však dohledat jak často lze pít, zda dávat nějaké pauzy u dětí, jen to, že je velmi oblíbená. Vím, že častější konzumace minerálních vod může způsobit zdravotní problémy, ale ohledně vody volvic jsem nic nenašla. Jsem opatrná, už takhle máme víc problémů, než je zdrávo a dítě mi jí jen tři jídla, tudíž ohledně výživy je to víc než hrozné, vše dodávám v pití. Děkuji T.

   • Zdravíme.
    No obecně je toto hodně alternativní a spíše už na hraně konspirace. A to alternativní léčbě býváme hodně nakloněni :)

    Jde o to, že v souvislosti z vodou Volvic jde o to, že má údajně vliv na odstranění hliníku z mozku. A s tím operuje i výrobce této vody. Udává, že existuje souvislost mezi autismem a vysokou hladinou hliníku v mozku, a naznačuje, že jejich voda může snížit hladinu hliníku v těle. Výrobce obecně prosazuje svou teorii, že hliník, který se nachází v běžných výrobcích, jako je čaj a deodoranty, může způsobit velké neurologické problémy. A jejich voda, že pomáhá s vyplavením hliníku z těla.

    Doporučujeme si přečíst tento článek:
    https://www.mirror.co.uk/news/uk-news/parents-autistic-children-targeted-firm-20731676

    Odborníci na autismus obecně kritizují tvrzení, že voda bohatá na oxid křemičitý může autistickým dětem nějak pomoci.

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva