Sponzorováno

Červené pomeranče jsou zdravější, vyzkoušejte je 4.92/5 (13)

Červené pomeranče jsou zdravějšíDopřejte si speciální odrůdu citrusového ovoce! Červené pomeranče stojí přibližně tolik jako oranžové – za kilo zaplatíte asi 35kč, jsou však chutnější, šťavnatější, méně kyselé a mimořádně zdravé! Červené pomeranče pocházejí pravděpodobně ze Sicílie. O jejich zvláštní barvu se postarali přírodní podmínky. Červená barva se vytvoří díky tomu, že přes den je strom vystaven mnohem vyšším teplotám než v noci. Teplo přes den pomáhá vytvářet cukry, chlad noci zase získá krvavé zbarvení.

1. Žádný podfuk

Červené pomeranče v těchto dnech bez problémů koupíte v našich supermarketech. Když je rozříznete, na dužině vidíte kromě klasické žluté i červenofialovou barvu. Nebojte se, není to ovoce po záruce, kterého se chtějí obchodníci zbavit. Jde o skutečně zvláštní odrůdu.

2. Triky na nákup

Předtím než zaplatíte, dobře si pomeranč poohlédněte. Musí mít pevnou slupku, nesmí být měkký a má být i dostatečně těžký – tehdy je totiž předpoklad, že bude šťavnatý. Nebojte se malých zelenavých fleků na slupce, pomeranč je určitě zralý.

Sponzorováno

3. Chutnají jinak

Červené pomeranče mají jinou chuť, jako oranžové odrůdy. Jsou šťavnaté a méně kyselé, přičemž po snědení zůstává na jazyku jahodovo – malinová chuť. Právě díky výjimečné chuti je mnozí pokládají za skutečnou kulinářskou lahůdku.

4. Skvělé pro zdraví

Červené zbarvení dužniny je díky antokyanidinu, což je látka, kterou obsahují i švestky a borůvky. Funguje jako antioxidant, tedy ochraňuje organismus před stárnutím buněk, chrání také před volnými radikály, a tím i před vznikem mnoha nemocí, jako jsou cukrovka, epilepsie, nemoci jater a srdce. Červené pomeranče nám pomáhají také snižovat krevní tlak, podporují vyprazdňování střev a zvyšují odolnost organismu.

5. Do salátu i do nápoje

Toto skvělé ovoce si můžete nakrájet do ovocných i zeleninových salátů, ale stejně si z nich připravíte chutný ovocný nápoj či sorbet. Je více druhů červených pomerančů, přičemž všechny jsou chutné i při přímé konzumaci. Oceníte i to, že v dužině mají málo pecek. O něco hůře se však někdy loupou.

A co vy? Taky milujete červené pomeranče?

A co si dále přečíst na toto téma?

Sponzorováno

Zdroj obrázku: Wikipedia.org

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva