Sponzorováno

Pomelo a jeho účinky na zdraví – proč si ho dát? 4.62/5 (89)

pomeloPomelo patří mezi největší citrusové ovoce a svým tvarem připomíná grapefruit. Pochází z jihovýchodní Asie. Nemá jen perfektní chuť ale jeho konzumaci dokáže vylepšit vaše zdraví.

Pomelo zlepšuje imunitní systém

Konzumace pomela je velmi prospěšná pro vaši imunitu. Věděli jste, že pomelo je jedním z nejlepších zdrojů vitaminu C? 100 gramů tohoto ovoce obsahuje 101% doporučené denní dávky. Vitamin C je nezbytný pro dobrý imunitní systém. Je také silný antioxidant – bojuje proti volným radikálům a chrání tak tělo před oxidačním stresem a jeho nebezpečnými důsledky.

Také zlepšuje trávení

Pomelo je bohaté na vlákninu – 100 gramů pomela obsahuje 4% doporučené denní dávky vlákniny, která je důležitá pro dobré trávení. Díky tomu pomáhá při průjmu i zácpě.

Reguluje krevní tlak a zlepšuje zdraví srdce

1 pomelo obsahuje 37% doporučené denní dávky draslíku. Draslík je důležitý minerál, který uvolňuje napětí cév čímž jejich rozšíří a také podporuje krevní oběh. Díky tomu reguluje krevní tlak a pomáhá chránit před vznikem chorob srdce.

TIP: Mrkněte na další super zdroje draslíku v potravinách

Napomáhá k zdravějším a pevnějším kostem

Díky tomu, že je pomelo bohaté na draslík, posiluje kosti a pomáhá předcházet osteoporóze. Draslík je důležitý pro vstřebávání minerálních látek a udržování hustoty vápníku v kostech.

Sponzorováno

Pomáhá lidem s anémií (chudokrevností)

Lidé, kteří trpí nedostatkem železa nebo mají anémii, mohou díky pomelo zvýšit jeho příjem. Pomelo obsahuje množství vitaminu C, který je nezbytný pro vstřebávání železa.

Snižuje riziko vzniku křečí

Pomelo obsahuje sodík, hořčík a draslík – důležité minerály pro správnou elektrolytovou rovnováhu. Díky tomu pomáhá uvolňovat svalovou ztuhlost a křeče.

Zlepšuje stav pleti

Kromě toho, že toto super ovoce zlepšuje zdraví, prospívá i kůži. Obsahuje totiž vitamín A, který udržuje pěknou pleť bez akné. Navíc díky antioxidantům ničí volné radikály, které porušují tvorbu kolagenu a vysušují pleť.

Účinky pomela na zdraví

 • obsahuje vitamíny, takže pomelo je vhodné v zimním období jako prevence nemocí
 • pomáhá proti vysokému cholesterolu
 • pomáhá při problémech srdeční činnosti
 • pro nízký obsah kalorií je vhodné i na hubnutí
 • pomelo je vydatným zdrojem draslíku.
 • pomelo se také používá k léčení kašle, zlepšení trávení, pomáhá při otravě alkoholem.

Někdy se přidává do marmelád pro zpestření chuti. Celkově má podobné využití jako ostatní citrusové plody. Chuť pomela není nějak extra výrazná. Je méně sladké než pomeranč, méně kyselé než grep – takže ani tak ani tak. Pomelo je citrusový plod, který může vážit až 5kg. Častěji se ale vyskytuje s váhou kolem 1kg. Využitelná část z celkového objemu je ale podstatně menší. Přibližně kilový plod má přibližně jedlou dužinu velkou jako větší pomeranč.

VIDEO: Jak rychle oloupat pomelo?

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  1 komentář u článku “Pomelo a jeho účinky na zdraví – proč si ho dát?”

  1. františek napsal:

   Pomelo je velmi dobré ovoce, mě pomáhá při nachlazení víc jak kyselý citron

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva