Sponzorováno

Pomerančový olej (olej z pomeranče) – má protizánětlivé i uklidňující vlastnosti 4.89/5 (19)

Pomerančový olej zlepšuje chronická onemocnění, detoxikuje

Pomerančový olej zlepšuje chronická onemocnění, detoxikuje

Většina z nás ocení lahodnou chuť a nutriční vlastnosti pomeranče, ale možná nevíte, kolik výhod má olej z pomeranče. Pomerančový esenciální olej se získává zevnitř slupky a extrahuje se pomocí destilace nebo lisování za studena. Výsledný olej, který má sladkou vůni i přes svou hořkou chuť, může poskytnout množství zdravotních výhod, zlepšuje chronická onemocnění, detoxikuje a dokonce zbavuje domácnost škůdců.

Olej z pomeranče na kůži a svaly

Pomerančový olej má blahodárné protizánětlivé a antiseptické vlastnosti. Použití tohoto oleje na kůži pomáhá nejen snížit zánět, ale také uklidňuje bolesti svalů. Zlepšuje tón a texturu pleti a bojuje s akné a dermatitidou. Přírodní dezinfekční vlastnosti pomerančového oleje jsou také užitečné pro čištění a ošetření drobných ran. Vždy buďte opatrní při použití tohoto oleje na kůži, a to zejména pokud není ředěný, protože může způsobit podráždění a zvyšuje citlivost pleti.

Skvělý na aromaterii

Silná, atraktivní vůně pomerančové silice je populární volbou pro aromaterapii. Vůně pomerančového oleje může zlepšit celkovou náladu, podporuje relaxaci a klid v duši, snižuje hněv a úzkost, a dokonce působí jako přírodní afrodiziakum.

Pomerančový olej na trávení

Pomerančová silice působí i jako lék proti nadýmání. Příjem několik kapek pomerančového oleje může pomoci redukovat nebo předcházet plynatosti nebo zažívacím potížím. Olej je také diuretikum, což znamená, že může podporovat močení, očišťuje tělo od škodlivých toxinů a solí a zvyšuje chuť k jídlu. Kromě toho může pomoci zlepšit celkový zdravotní stav tím, že zvyšuje imunitní systém a metabolismus.

Sponzorováno

Jako repelent

Citrusový olej je účinný přírodní repelent. Odháněl roztoče, blechy, vši a klíšťata, jak z lidí, tak ze zvířat. Pokud vás už tyto potvůrky pokousaly, použijte olej na postiženou oblast. Pomáhá to zmírnit svědění a podráždění.

Je to i praktický čistič

Citrusové esenciální oleje a další přírodní látky jsou účinné alternativy k syntetickým čistícím prostředků. Smíchejte pomerančový olej s olivovým olejem na čištění dřeva např. krájecí desky. Namočte vatový tampon do oleje a máte osvěžovač vzduchu. Smíchejte olej s jinými složkami a vytvoříte si i sladce vonící leštidlo na nábytek nebo na odstranění skvrn z oblečení.

Uklidňuje nervovou soustavu…

Blahodárně ovlivňuje nervovou soustavu. Uklidňuje, občerstvuje mysl, rozveseluje a odstraňuje napětí. Harmonizuje při depresi, strachu, smutku, úzkosti. Stimuluje činnost trávicího traktu, během chřipky zvyšuje pocení a snižuje teplotu. Zklidňuje pokožku, je vhodný při celulitidě, krvácení dásní a zápachu z úst. Masáž olejem má hřejivé účinky a probouzí smysly.

Účinky antibakteriální, pozitivně působí na psychiku: Zklidňuje hysterii, napětí, úzkost, smutek, nespavost, bušení srdce, paniku, šok. Všechny typy pleti, zvláště pro citlivou, suchou a s rozšířenými žilkami. V kuchyni zjemňuje chuť nápojů, aromatizuje pečené pokrmy a osvěžuje saláty.

VIDEO: Výroba pomerančového oleje

Sponzorováno

Studie a zdroje článku

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Daniel Borník (více o nás)

 

Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky:

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva