Breussova masáž harmonizuje a energetizuje organismus 4.67/5 (9)

Sponzorováno

Účinnost Breussovy masáže spočívá v práci s míšními nervy, které vedou z páteře.

Účinnost Breussovy masáže spočívá v práci s míšními nervy, které vedou z páteře.

Breussova masáž je ideálním doplněním Dornovy metody. Vyvinul ji přírodní léčitel Rudolf Breuss z Rakouska. Tato jemná energetická masáž lze použít i samostatně. Uvolňuje tělesné i psychické bloky. Do oblasti páteře se vmasíruje třezalkový olej, který regeneruje a vyživuje meziobratlové ploténky, uvolňuje napnuté svalstvo a zároveň psychiku, která značně působí na páteř a svaly. Breussova masáž harmonizuje a energetizuje organismus.

Jde o velmi příjemnou a uvolňující masáž, jejíž benefitem je, že se při ní uvolní meziobratlové ploténky, aniž by při napravování klient pociťoval bolest.
 

Breussova metoda

Postup Breussovou metody spočívá v intenzivním vtírání masážního oleje po celé délce páteře. Důraz je při tom kladen na postižená, bolavá místa. Působením oleje se meziobratlové ploténky regenerují a obratle se pak lépe vyrovnávají do správné polohy. Masáží a působením oleje dochází k lepšímu okysličení tkáně obratlů, odplavování škodlivin krví a stimulaci nervových vláken, vedoucích z páteře. Celá páteř se snadněji regeneruje a hybnost organismu se rozšiřuje. Breussova masáž je velmi jemná a nejsou známy žádné kontradikce.

Účinnost Breussovy masáže spočívá v práci s míšními nervy, které vedou z páteře. Každý z těchto nervů má vliv na určitý orgán v našem těle. Breussova masáž je také spojena s tradiční čínskou medicínou, která se zaměřuje na meridián močového měchýře, kde se nachází přes 50 akupresurních bodů.

Účinky Breussovy masáže

 • vhodná na vyrovnání celkové statiky organismu
 • uvolňuje psychické, fyzické a energetické bloky
 • vyrovnává postavení zad
 • dbá na správné postavení páteře
 • zmírňuje svalové napětí
 • uvolňuje a regeneruje meziobratlové ploténky
 • je vhodná pro všechny věkové kategorie
 • prevence onemocnění páteře
 • je velmi vhodná v případech, kdy např. kvůli bolestem nelze použít jiné terapie

Breussova masáž slouží nejen jako řešení již vzniklého problému, ale zabývá se hlavně prevencí. Masáž můžeme libovolně opakovat.

Sponzorováno

Jak souvisí Breussova masáž s Dornovou metodou?

Breussova masáž se používá k uvolnění po ošetření Dornovou metodou, i jako příprava na toto ošetření.

Po ošetření Dornovou metodou se celá terapie může doplnit o takzvanou Breussova masáž a tím zvýšit uvolnění celého těla. Breussova masáž je jemná energetická masáž akupresurních bodů a páteře, která uvolní tlak na ploténky. Někdy se provádí ještě před samotným napravováním páteře s cílem uvolnění napjatého svalstva.

Breussova masáž a její indikace

Kdy je tato msáž vhodná?

 • Bolesti v oblasti páteře
 • Psychické a duševní blokády
 • Ztuhnutí svalstva páteře
 • Degenerované plotýnky

Kontraindikace

I když tato metoda není vůbec nebezpečná, při ostoporóze by měla být použita velmi šetrně. Když bolest způsobuje už i nejmenší tlak na obratel musí se ošetření přerušit. Totéž platí při zánětlivých stavech, nebo při metastázách v oblasti páteře. Po úrazu je nutné rentgenové vyšetření, zda není obratel zlomený.

Náchylnost ke zlomeninám
– Osteoporóza
– Akutní záněty
Bechtěrevova nemoc
Tumory, rakovina
– Po operaci plotének a kyčelního kloubu začít až po 1 měsíci.

Je rozdílná než jiné masáže

Na rozdíl od ostatních masáží se při ní masíruje přímo páteř a její svaly. Využívá se třezalkový olej a jemné pomalé hmaty, kterými se vlastně oddělují obratle od sebe, aby měla plotýnka dostatek místa. Olej se vstřebává pod kůži směrem k meziobratlovým ploténkám a svalům. Po jemné masáži se přikládá na páteř hedvábný papír a postupným přikládáním rukou dochází k magnetizování. Toto umožní, že třezalkový olej proniká hlouběji do páteře. Tím se dosáhne nabobtnání meziobratlových plotének a dochází k uvolnění nervů, které z oblasti páteře vycházejí do celého těla. Účinek této masáže tedy pocítí celé tělo.

Několik zajímavostí nakonec

 • Breussova masáž by se měla dělat alespoň 1x za měsíc.
 • Hned po masáži můžete pociťovat bolest hlavy, pocit plného močového měchýře, únavu. Tyto příznaky po krátké době sami zmizí.
 • Po masáži je třeba zvýšit alespoň na tři dny příjem tekutin.

TIP: Víte, že existuje i breussova dieta.

VIDEO: Breussova masáž

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva