Sponzorováno

Spirulina na hubnutí i snížení krevního tlaku – královna superpotravin 4.91/5 (11)

Pokud hubnete nezdravým způsobem, je vám to většinou vidět na tváři. Pokud hubnete se spirulinou, zůstane vaše tvář hladká a přirozeně zbarvená.

Pokud hubnete nezdravým způsobem, je vám to většinou vidět na tváři. Pokud hubnete se spirulinou, zůstane vaše tvář hladká a přirozeně zbarvená.

Občas ji označují také jako zázrak z přírody, který právě teď dobíjí Hollywood. A to ne náhodou. Vzhledem k její nesčetným zdravotním přínosům je odborníky právem považována za královnu „superpotravin“.

Jde v podstatě o zelenou bakterii, která se někdy nesprávně označuje za mořskou řasu. Mnoho celebrit veřejně prohlašuje, že za tajemstvím jejich krásy a zdraví se skrývá konzumace spiruliny. Tyto celebrity spirulinu používají i pro hubnutí.

Co je to ta Spirulina?

Spirulina je modrozelená bakterie. Pro svou vysokou nutriční hodnotu a množství zdravotních přínosů je součástí potravy člověka už po staletí. Je velmi bohatá na vitamíny, minerály, bílkoviny, karotenoidy a antioxidanty, které chrání buňky ve vašem těle před jejich poškozením. Ba dokonce, podle posledních studií, zajišťuje opravu poškozených buněk a jejich DNA. Kromě toho, spirulina obsahuje celou řadu dalších živin, jakými jsou komplex vitaminů B, vitamin E, beta-karoten, zinek, měď, mangan, železo, selen a kyselina gama linolenová (esenciální mastné kyseliny).

Náš tip: zkuste tyto zelené potraviny

Upravuje cukr v krvi

Několik studií na zvířatech ukázalo, že spirulina může snížit hladinu cukru v krvi. V pár případech byla dokonce účinnější než některé léky na diabetes, například metformin.

Odstraňuje únavu a zvyšuje energii, svalovou vytrvalost i sílu

Váš fitness trenér se vám o spirulině pravděpodobně již zmínil. Případně jste o ní četli v nějakém fitness časopise, když jste hledali rady na zvýšení energie při a po cvičení. Všichni víme, že po cvičení se někdy cítíme velmi unavení. Tato únava je způsobena oxidačním stresem.

Některé potraviny, obsahující vysoké množství antioxidantů, pomáhají tento stres minimalizovat. Jahody, jakož i další ovoce a zelenina, jsou skvělými pomocníky při dosahování uvedeného účelu. Spirulinu však můžete přidat do svého jídelníčku mnohem jednoduššeji.

Účinná proti anémii

Existuje mnoho typů anémie, ale nejčastější z nich je spojena s redukcí hemoglobinu nebo červených krvinek v krvi. Anémie je také spojována s pocity slabosti a únavy. Prospěšnost spiruliny pro dosažení hemolytické rovnováhy prokázala studie provedená skupinou vědců z divize revmatologie, alergologie a klinické imunologie na Universitě v Kalifornii.

Snižuje projevy alergické rýmy

Alergická rýma je indikována při zánětu horních cest dýchacích. Tato alergie se spouští například pylem, zvířecími chlupy, prachem ze pšenice, ale i dalšími faktory z okolního prostředí, ve kterém žijeme. Spirulina je velmi populární metodou pro léčbu alergické rýmy. Její pozitivní účinky na alergii byly zdokumentovány ve studii, kterou uskutečnilo ORL oddělení v Eskisehir Osmangazi Lékařské University v Turecku.

Sponzorováno

Spirulina snižuje krevní tlak

Schopnost snížit krevní tlak je jedním z nejdůležitějších účinků spiruliny. Vysoký krevní tlak je faktor, který způsobuje celou řadu nemocí, včetně infarktu, chronického onemocnění ledvin a mrtvice. Schopnost Spiruliny snižovat krevní tlak je také vědecky prokázána. Alespoň takto to bylo zdokumentováno ve studii, kterou uskutečnilo oddělení vnitřního lékařství v námořní nemocnici Cree v Řecku.

Prevence rakoviny prsu

Ve světě již bylo v této oblasti zrealizováno řadu výzkumů a několik významných stále probíhá. Populární světový odborník Dr. Mercola, spolu se spoustou dalších vědeckých týmů, zdůrazňuje při prevenci a léčbě rakoviny prsu roli výše uvedenému spiruliny. Právě ona se s nejvyšší pravděpodobností v budoucnu stane klíčovou v boji s touto zákeřnou nemocí postihující našich nejbližších.

Spirulina a hubnutí

Většina lidí, kteří se při hubnutí spoléhají na spirulinu, užívají tabletu nebo prášek hodinu před jídlem. Vysoká hladina proteinů v spirulině zpomalí proces trávení, zmírní váš apetit a dosáhne to, že budete pociťovat menší hlad.

Užívání správného přírodního doplňku je přínosné a spirulina může podpořit rychlé zhubnutí aniž abyste dodržovali nějakou konkrétní dietu. Reguluje také inzulín v krvi a hladiny glukózy, podporuje tělesný metabolismus, aniž jste hladověli a pomáhá při zlepšení cirkulace krve, normalizuje krevní tlak. Může také pomoci při prevenci onemocnění srdce.

Pokud hubnete nezdravým způsobem, je vám to většinou vidět na tváři. Pokud hubnete se spirulinou, zůstane vaše tvář hladká a přirozeně zbarvená. Znamená to, že nebudete vyzáblí, protože vysoký obsah různých živin v dodatku podporuje růst svalů. Nebudete tak pouze vypadat dobře, budete se i dobře cítit.

Spirulina absorbuje tuk z jídla, které zkonzumujete, a to ještě před tím, než se k němu dostane vaše tělo. Mít kontrolu nad svým apetitem znamená, že nebudete jíst více než ve skutečnosti potřebujete. Potraviny, které sníte, budou zároveň přefiltrované přes výživový doplněk a váš tělesný systém absorbuje jen to, co je nezbytné.

Kalorie v spirulině

Spirulina obsahuje malé množství kalorií. Na gram bílkoviny obsahuje pouze 3,9 kalorie, oproti hovězímu masu, které obsahuje na gram bílkoviny až 65 kalorií.

Standardní tableta spiruliny obsahuje pouze 2 kalorie. Konzumace takového výživového doplňku vám poskytuje pěknou porci vašich denních nutričních požadavků, aniž jste navýšili množství kalorií.

Fakt, že má spirulina vysokou koncentraci živin, z ní dělá dobrý nástroj proti hladu a udržuje tělo v chodu. Když tělo pociťuje hlad, vysílá vás na vyjedaciu misi ve snaze naplnit své nutriční potřeby. Pokud jíte potraviny nízké kvality, mozek aktivuje váš apetit, aby tělo dostalo, co potřebuje. Spirulina zvýší koncentraci živin v těle a tím se sníží návaly hladu a potřeba hledat něco na zub.

Závěr

Závěrem můžeme konstatovat, že díky vědecky zdokumentovaným a nezpochybnitelným zdravotním přínosem, se spirulina právem může pyšnit titulem superpotraviny. Doufejme, že i vy jste si v dnešním článku našli důvody, pro které se rozhodnete zahrnout spirulinu do svého každodenního jídelníčku.

Dáte si někdy spirulinu i vy? Budeme rádi za komentáře.

Co si ještě přečíst o spirulině?

VIDEO: Jak na spirulinu a chlorellu efektivně a s chutí

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva