Indická masáž hlavy – na stres i krásné vlasy 4.71/5 (7)

Sponzorováno

Indická masáž hlavyje úžasně relaxující terapie založená na prastarém ájurvédském léčebném systému.

Indická masáž hlavyje úžasně relaxující terapie založená na prastarém ájurvédském léčebném systému.

Indická masáž hlavy je původem z Indie a používá se již po více než tisíc let. Jde o techniku, kterou začaly praktikovat indické ženy na zlepšení kvality vlasů a udržení jejich lesku. Postupem času zjistily, že tato terapie nemá pouze kosmetický účinek, ale prospívá tělu i duši. Dnes se tato metoda uplatňuje zejména pro své výrazné antistresové účinky, které jsou vyvolány stimulací důležitých energetických center. Při pravidelném podstupování masáže se příznaky vyvolané stresem utlumují, dokonce mohou i zcela zmizet. Při této masáži masér masíruje nejprve hlavu – od čela směrem k temeni malými krouživými pohyby. Věnuje se také krku, ramenům a horní části paží. Důraz je kladen na body jakými jsou obočí a čelo, kde člověk nejvíce pociťuje napětí ze stresu.

Indická masáž hlavy – založena na ajurvédě

Indická masáž hlavy, nazývaná i čampisáž, je úžasně relaxující terapie založená na prastarém ájurvédském léčebném systému. Zaměřuje se na uvolnění napětí svalů ramen, krku, hlavy a obličeje. Je označována jako antistresová masáž, protože pomáhá zmírňovat bolesti hlavy a očí, uvolňuje pohyb v ramenou a v na krku. Samotná masáž hlavy také podporuje růst vlasů a zlepšuje jejich kvalitu.

Princip indické masáže

V Indii se masáž hlavy používá již velmi dlouho a tento soubor masážních hmatů běžně převádějí už i na dětech. Indická masáž hlavy se provádí v sedě. Kromě toho, že podporuje růst vlasů, pomáhá ulevit bolestem hlavy, nespavosti, hučení v uších. Její účinek není jen fyzický, ale působí i duševně, velmi uklidňuje duši, podporuje uvolnění a ulevuje od stresu. Stres se totiž nejvíce projevuje na hlavě, krku i ramenou, kde jsou důležité energetická centra v těle. Napětí se začíná hromadit v podobě ztuhlého krku a ramen.

Sponzorováno

Kdy na tuto masáž zajít?

Indická masáž hlavy zmírňuje napětí, zlepšuje výkonnost oběhového a lymfatického systému a vrací tělu ztracenou pružnost, pevnost a chuť do života. Pomáhá také odstraňovat psychickou únavu, podrážděnost, emocionální stres, je vhodná jako doplňková terapie deprese a úzkosti. Podporuje činnost nervového systému, odstraňuje nespavost a poruchy spánky, zlepšuje koncentraci, povzbuzuje krevní oběh a zlepšuje cirkulaci krve v ztuhlých svalech, uvolňuje napětí ve svalech. Je velmi prospěšná díky tomu, že se praktikuje na částech, které jsou důležitými energetickými centry. Pokud je člověk ve stresu, hromadí se v těchto oblastech napětí a zapříčiňuje nepříjemné bolesti. V Indii dostávají lidé tuto masáž často již od narození.

Kdy naopak nechodit?

Indická masáž hlavy se nedoporučuje při infekčních onemocněních a horečkách, při velmi vysokém nebo velmi nízkém tlaku, při místních infekcích a zánětech, ale ani při poraněních nebo těsně po operaci, nehodě či úrazu. Nevhodná je při nádorových onemocněních, při onemocněních střev či při epilepsii.

Léčivé účinky indické masáže hlavy

  • celkově a místní uvolňuje svalstvo, což vede k okamžité úlevě
  • rozrušuje vzrůstu vazivové tkáně, ztuhlé svaly a zatvrdliny
  • uvolňuje kůži na hlavě, relaxuje celý organismus
  • zvyšuje příjem kyslíku v tkáních, zlepšuje krevní oběh a tím se lépe okysličuje i mozek
  • podporuje růst vlasů, pomáhá při nespavosti a poruchách spánku

Centra, která tuto masáž provádí většinou klienty žádají, aby si před touto masáží na vlasy dávali žádnou vlasovou kosmetiku jako je lak, gel, tonikum, nakolik masér pracuje s pokožkou hlavy a vlasy.

VIDEO: Jak masírovat – Indická masáž hlavy (tutoriál)

VIDEO: Ukázka indické masáže hlavy

Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autorem článku je naše redakce

    Tým rehabilitace.info (více o nás)

     

    Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky: ,

    Přečtěte si také naše další články

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva