Sponzorováno

Profesionální péče o vlasy doma – jak na to? 4.89/5 (9)

Součástí profesionální péče o vlasy může být i masáž hlavy...

Součástí profesionální péče o vlasy může být i masáž hlavy…

Vlasy každé ženy jsou poměrně výrazně namáhány. Na to má vliv různé barvení či jiné úpravy účesu, ale i střídání vysokých či nízkých denních teplot. Dále jim nesvědčí ani slunce, slaná či chlorovaná voda, stejně jako mnoho jiných věcí, které jsou ale běžnou součástí vašich životů. V důsledku toho mohou být vlasy:

Ne vždy je ale nutné podstupovat různé procedury v kadeřnických salonech. Téměř profesionální péči jim můžete dopřát i doma. A to s minimem úsilí a jenom za zlomek ceny. Jak na to? Podívejte se společně s námi.

Začnete se správným životním stylem

Stejně jako jakákoliv jiná část vašeho těla, i vlasy a jejich kvalita se odvíjí od toho, jaký život žijete. Pokud se o ně příliš nestaráte, nejíte zdravě, nebo pobýváte v nekvalitním prostředí, bude to na nich poměrně výrazně znát. Změna naštěstí není skutečně nic složitého a zvládnete ji vy. Aktivní styl života je celkem jednoduchý, jelikož by měl být spojený s trochou sportu, ale i s pobytem na čerstvém vzduchu. To vašim vlasům prospěje.

Strava a vlasy spolu úzce souvisí

Dále je třeba myslet na správnou stravu. U té se zastavíme, jelikož je pro kvalitu vašich vlasů velmi důležitá. Určitě si neodpírejte maso, a to konkrétně drůbeží, stejně jako maso rybí. Vlasům však prospívají také luštěniny. Konkrétně potom hrách, ale hlavně také fazole, nebo cizrna. Že je základ i zelenina, to jistě není třeba připomínat. V rámci kvality vlasů je to nejlépe špenát. Vše už doplňujte jenom pravidelným přídělem vajec, ovesných vloček, nebo avokáda. Pokud váš jídelníček bude dané potraviny obsahovat, za pár týdnů pocítíte skutečně výraznou změnu.

TIP: Jak na péči o vlasy během léta?

Naučte se s vašimi vlasy správně zacházet

Poslední průzkumy ukazují, že velké procento žen si vlasy neumí ani správně mýt. Ideální postup je ten, že je šampon nejprve napěněn v rukách a teprve poté je jemně vmasírován do vlasů. Rozhodně je třeba eliminovat jakékoliv tlačení, jelikož mytí musí být jemné. Dále je třeba vlasy opravdu důkladně oplachovat a vymýt tak jakékoliv drobné zbytky šamponu. Roli při péči také hraje i kvalita používaných přípravků, stejně jako to, které by ve vaší koupelně neměly chybět. Je to:

Sponzorováno

 • Šampon na klasické mytí
 • Kondicionér na lepší rozčesávání
 • Vlasová maska pro výživu

Nemyjte vlasy každý den

Dále nezapomínejte na to, že přehnaná péče dokonce i škodí. Mýt si vlasy každý den je pro ně horší, než když je někdy necháte nemyté až do doby, kdy začínají být mastné. Stejně tak vlasům nijak nesvědčí to, že je necháte schnout bez použití fénu. Může totiž dojít k tomu, že se hromadí vlhkost, což má negativní vliv jak na ně samotné, tak pokožku vaší hlavy. U fénování však připomeňme, že byste to neměli přehánět ani s teplotou.

Masáž hlavy není jenom relaxační procedurou

Mnoho žen si myslí, že když je jim dopřána masáž hlavy, jde jenom o relaxační proceduru, která jim má pomoci se uvolnit a odreagovat. Částečně tomu skutečně tak je. Druhým důvodem dané masáže je však i to, že je součást profesionální péče pro vlasy. A tu zvládnete i vy sama, doma. Masáž hlavy je v podstatě jednoduchá, jelikož plně stačí jednoduše pohybovat, ideálně kroužit polštářky vašich prstů po pokožce hlavy. Důležité je postupovat pomalu a nevynechat jediné místo na hlavě.

TIP: Jak pečovat o suché vlasy?

Perfektní na prokrvení vlasové pokožky

A z jakého důvodu je to postup, který je prospěšný? V první řadě proto, že masáží dokážete stimulovat vlasovou pokožku, která se tak začne mnohem lépe prokrvovat. A to má za následek mnohem lepší distribuci živin a vitamínů. S tím souvisí i fakt, že díky pravidelným masážím můžete mít vlasy nejenom silnější, ale také eliminujete nadměrné vypadávání, stejně jako podpoříte jejich samotný růst.

Konzumujte vitamíny a další látky

Jak jsme zmínili v úvodu, kvalita vlasů je přímo úměrná vašemu životnímu stylu a vaší stravě. Připomenout je třeba i to, že klíčem ke kráse jsou hlavně vitamíny. Ty sice můžete přijímat i z potravin, ale některých byste museli zkonzumovat opravdu kvanta, abyste dodržela potřebné denní dávky. Proto doporučujeme konzumaci doplňků stravy, které jsou jednodušší formou, jak dodržet potřebný denní režim a jak si usnadnit dávkování konkrétních vitamínů. Pozor však na správný výběr. Klíčem k úspěchu je určitě používat takové doplňky stravy, které jsou založeny na přírodní bázi a neobsahují žádnou chemii.

Sponzorováno

A jaké vybrat s ohledem na krásu a kvalitu vašich vlasů? Důležité je myslet na správný příděl vitamínů skupiny B, ideálně celé škály. Dále je ku prospěchu příjem zinku, selenu, ale také křemíku. Navíc tím nepodpoříte jenom krásu a růst vlasů, ale pozitivně ovlivníte i krásu a zdraví vašich nehtů.

Co si dále o vlasech přečíst?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva