Sponzorováno

Jak pečovat o suché vlasy? 4.88/5 (8)

Jak pečovat o suché vlasy?Majitelé tohoto typu vlasů si jistě snadno vybaví pocit, který z nich mívají – vlasy mohou být hrubé, rozlítané, konce vypadají nezdravě, na omak jsou drsné, bez lesku. Prostě nic, z čeho bychom byly nadšeni. Jak se k nim tedy chovat, aby byly minimalizovány tyto jejich nedostatky a staly se hydratovanými, lesklými a příjemnými na dotek?

Suché vlasy bývají často též vlnité nebo kudrnaté. U tohoto typu vlasů je přílišná suchost obvyklá a vyžadují tedy důkladnou, ale opatrnou péči. Jinak vypadají matně, mají porézní – jako by šupinatý povrch. Mohou se též zacuchávat, je problém s jejich rozčesáváním, ale i úpravou do požadovaného tvaru.

1. Omezte drastické zásahy

A těmi drastickými zásahy není myšleno jen silné odbarvování… Pokud je to aspoň trochu možné, vyhněte se častému barvení vlasů, ale též činnostem, které je mohou dále vysoušet – fénování, kulmování, žehlení. Když už je musíte takto namáhat, dopřejte jim přípravky, které je ochrání před negativním vlivem vysokých teplot. Při fénování dejte přednost studenému vzduchu před horkým.

Po mytí je nečešte mokré, jen je tím potrháte. Nešvarem často bývá též zaplétání mokrých vlasů do copů nebo drdolů proto, aby pak měly po uschnutí požadovaný tvar. Snažte se vlasy vyhnout též působení přílišného slunečního záření, horka nebo naopak mrazu. V extrémním počasí si raději berte vhodnou pokrývku hlavy.

2. Nemyjte je příliš často

Suché vlasy je ideální umývat tak dvakrát týdně. Pokud je budete mýt častěji, akorát je ještě víc vysušíte. Toto platí i v případě, že máte suché konečky vlasů, ale bývají mastné u kořínků. Při mytí si šamponujte vlasy pouze u kořínků. Na umytí konečků vlasů stačí i šampon, který na ně pouze steče při oplachování vodou. Vynechejte tedy jejich přílišné drbání.

3. Vhodná péče je u suchých vlasů nutná

Z kosmetických přípravků volte ty, které jsou určeny pro váš typ vlasů. Pokud vás trápí přílišná suchost vlasů, můžete si udělat zábal z olivového nebo kokosového oleje. Vetřete jej do konců vlasů a nechte působit klidně hodinku. Můžete si i zakoupit speciální hydratační masky. Po použití vlasy umyjte a nechte volně uschnout. Konečky by pak měly být mnohem lépe hydratované.

Sponzorováno

Po mytí je nezbytné použití kondicionéru, který by měl vlasy trochu hydratovat. Vhodnější je používat produkty jedné značky, které se budou ve výsledku doplňovat. Jednou týdně si můžete dopřát i speciální masku na vlasy. Samozřejmě ji lze buď zakoupit v obchodě, nebo můžete využít domácích surovin pro její přípravu (banán, med, olivový nebo kokosový olej, majonéza, avokádo). Po umytí můžete aplikovat i vyživující přípravky, které se již z vlasů nesmývají a zajistí taktéž potřebné hydratování. Existují též výrobky, které můžete do vlasů aplikovat každý den opakovaně.

TIP: Na suché vlasy je prý úplně nejlepší sezamový olej.

4. Roztřepené konečky a správný střih suchých vlasů

Tak na toto téma toho je obvykle řečeno dost a dost. Ať už si o četnosti zastřihování vlasů myslíte cokoliv, vlas roztřepený na svém konci vám již rozhodně do délky neporoste a vaší hlavě moc krásy nepropůjčí. Pokud je to tedy nutné, poničené konce si nechejte ostříhat. Pravidelným zastřihováním jistě nic nepokazíte.

Při stříhání samozřejmě není nad to svěřit se do rukou odborníka. Pokud se vám ještě nepodařilo najít si kadeřníka či kadeřnici dle svých představ a trváte na tom, že si vlasy stříháte doma, pořiďte si na to speciální kadeřnické nůžky. Stříháním vlasů tupými nůžkami jejich konečky jen opětovně poškodíte.

5. Nezapomeňte také na péči zevnitř

Pro kvalitní vlasy je třeba i kvalitní strava. Dopřejte si dostatek vitamínů, minerálů a stopových prvků. Můžete k tomu využít též přípravky vyvinuté speciálně k podpoře růstu a výživy vlasů. Na trhu je jich dnes k dostání nepřeberné množství. I stres nebo nevhodné složení jídelníčku se může velkou měrou podepsat na stavu vašich vlasů.

A jak se o suché vlasy staráte vy? Napište mi do komentářů. Budu ráda.

TIP: Znáte suchý šampón?

Co si dále přečíst o vlasech?

VIDEO: Jak na péči o suché vlasy? Vlogerka radí.

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  1 komentář u článku “Jak pečovat o suché vlasy?”

  1. Karol napsal:

   Souhlasím, taky bojuji s roztřepenými konečky. Často si je nechávám zastřihovat, zkouším nepoužívat žehličku na vlasy :D a od Vánoc si na konečky vlasů dávám kůru od Aloxxi a musím říct, že jsou o poznání lepší :)

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva