Sponzorováno

Jak na jemné a tenké vlasy bez objemu? Jak je vhodně upravovat? 4.57/5 (14)

Jak na jemné a tenké vlasy bez objemu?Ano, i taková věc jako je přílišná jemnost a křehkost vlasů může ženy a také muže tížit. Vlasy na pohled působí zplihle, neudrží požadovaný tvar ani objem. Často se u kořínků rychle mastí. Pokud se na ně podíváte zblízka, jsou opravdu tenoučké, jsou bez lesku a je pracné dobrat se k tomu, aby vypadaly zdravě. Kvalita (a podobně též hustota) vlasů je bohužel v mnohém dána dědičně. Není tak možné zcela změnit vzhled vlasů, ale vhodnou péčí a úpravou je možné docílit toho, aby vypadaly i tak dobře.

Pozor na špatné rady

Neberte v potaz obecná doporučení nebo rady svých přátel – i když mají vlasy sebekrásnější. Do vínku byl každému dán jiný základ. Někdo si může vlasy každý měsíc obarvit zcela odlišně, libovolně zesvětlovat, používat různé druhy kosmetiky, vlasy nestříhat atd. a stále budou vypadat zdravě. Pokud však máte od přírody jemné vlasy, je péče o ně velmi důležitá a přijměte jako skutečnost, že si k nim prostě nemůžete dovolit vše, co vás napadne.

Dobrý střih a barva udělají zázraky

Čím budou vlasy delší, tím obtížnější bude docílit toho, aby udržely požadovaný objem. Budou tíhnout k zemi a budou vypadat zplihle. Je tedy vhodnější zvolit kratší střih, který zastře tenkost vlasů a provzdušní je. Dbejte na pravidelné stříhání konečků, aby nedocházelo k jejich třepení a dalšímu oslabování vlasů. Můžete se samozřejmě ohledně nejvhodnějšího střihu pro váš tvar obličeje i kvalitu vlasů poradit s kadeřnicí. Z barev bývají ideální světlejší melíry, které vlasům opticky dodají větší objem. Delší vlasy působí lépe, pokud jsou zastřižené do jedné délky. Dodá jim to více objemu a účes vypadá bohatší.

Kosmetické přípravky používejte opravdu s citem

Z kosmetiky vybírejte tu, která je určena ke zvýšení objemu účesu. Před mytím vlasy pročešte. Nečesejte je v době, kdy jsou mokré, akorát by došlo k jejich potrhání a poničení. Šamponu nepoužívejte přílišné množství, následně jej z vlasů důkladně opláchněte. Je lépe oplachovat je vodou jen mírně vlažnou než horkou. Kondicionér pak naneste jen do délky vlasů a vyhněte se oblasti u jejich kořínků. Tam by pouze přispěl k jejich brzkému maštění. Můžete vyzkoušet i bezoplachové kondicionéry, které vlasům dodají potřebnou hydrataci, ale zase je nezatíží příliš.

Sponzorováno

Rady pro konečnou úpravu jemných vlasů

Po umytí vlasy zbytečně netřete ručníkem, nerozčesávejte je násilím. Jsou velmi křehké, a proto je zapotřebí se k nim dle toho chovat. Ze stylingových přípravků zvolte takový, který je lehký, neslepí vlasy k sobě a příliš je nezatíží.

Vlasy můžete sušit fénem. Jako nejvhodnější se zdá varianta, kdy do vlasů foukáte vlažný vzduch proti směru jejich růstu. Nejprve se soustřeďte na vysušení jejich částí u kořínků, až poté upravujte délky jednotlivých pramenů do požadovaného tvaru. Vyhněte se určitě používání žehličky na vlasy. Pokud si již chcete vlasy pomocí ní vyrovnat, neopomeňte použít přípravek, který vlasy chrání při působení tak velkého tepla.

Pozor při každodenních úkonech

Někdy si to ani neuvědomíme, ale vlasy můžeme ničit i v průběhu dne např. při oblékání. Jelikož se jemné vlasy snadno trhají, lámou a jsou náchylné k poškození, soustřeďte se i na to, zda jim nevědomky něčím neubližujete. Příliš vám nepoděkují, pokud je každý den opakovaně zavřete do zipu při dopínání bundy, bez pokrývky hlavy je vystavíte dlouhodobému mrazu nebo naopak prudkému slunci.

Také je můžete oslabovat v některých partiích např. tím, že hned po příchodu domů si je vždy svážete do culíku, aby vám nepřekážely, a tento culík řádně utáhnete – vždy na stejném místě. I při jejich večerním rozpouštění k nim buďte citliví, volte gumičky a sponky, které se do nich nezacuchávají. Ve spánku je nechte volně, nesvazujte je na noc do copů ani drdolů.

Co si dále o jemných vlasech přečíst?

VIDEO: Jemné vlasy, úprava a péče

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva