Sponzorováno

Vyživující maska na vlasy. Vše potřebné na ni najdete doma 4.78/5 (9)

Maska z oleje a žloutků vaše vlasy vyživuje.

Maska z oleje a žloutků vaše vlasy vyživuje.

O vlasy je nutné nejenom pečovat tím stylem, že je budete pravidelně umývat, nebo jim dopřávat jinou potřebnou péči. Důležitá je také jejich výživa. Nemusíte nutně používat jenom různé séra a masky, které koupíte v drogeriích, nebo třeba i u své kadeřnice. Stejně tak máte také možnost si dané potřebné ochranné produkty vyrobit.

A jak na to? Dáme vám několik tipů, se kterými to zvládnete skutečně hravě a jednoduše. Zvláště potom s ohledem na to, že většinu potřebných věcí najdete u sebe doma. Sice mohou na první pohled vypadat zvláštně, ale mají tři hlavní pozitiva. Jaká?

 1. Vyrobíte je jednoduše a kdykoliv
 2. Jsou opravdu levné
 3. Skutečně pomáhají

1. Zkuste majonézu

Zdá se vám použití majonézy zvláštní? Pokud ano, podívejte se nejprve na to, z čeho se majonéza skládá. Pokud pomineme různé druhy koření, tak se nejedná o nic jiného, než o kombinaci žloutků a oleje. Obojí se v kosmetice, i té vlasové, používá stále více. Pokud máte doma v lednici klasickou majonézu, neváhejte ji použít. A jak konkrétně?

Vezměte si ji a zlehka ji vmasírujte do oblasti vašich vlasů, a to po celé jejich délce. Potom si vezměte igelitovou folii, kterou můžete nahradit třeba i igelitovou taškou. Tu dejte na vlasy a celý účes si zabalte do ručníku. Takto nechte vše působit, a to po dobu zhruba deseti minut. Potom majonézu z vlasů důkladně vymyjte. Je to sice náročná činnost, ale následný výsledek za to skutečně stojí.

2. Zkuste emulzi na stejném základu

Pokud vám majonéza skutečně připadá zvláštní, můžete zkusit i vlastní emulzi, která bude postavena na stejném základu. Jak na to? Jednoduše si vezměte žloutek a kvalitní olej. Následně důkladně šlehejte, až vznikne jemná emulze, která nebude tak tuhá jako majonéza, ale nebude ani tak řídká, jako klasický olej. I tuto emulzi následně stejným postupem jako výše aplikujte do svých vlasů. Doba působení je stejná, a to kolem deseti minut. I tímto způsobem vlasy nejenom zregenerujete, ale budete mít také jistotu toho, že jim dodáte potřebný lesk a sílu.

Tato cesta je navíc velkým lákadlem i z toho důvodu, že si můžete sami zvolit olej, který vašim vlasům prospěje nejvíce. My doporučujeme:

Sponzorováno

3. Co takhle i mléko?

Ano, i to může být pro vaše vlasy doslova balzámem. Jak ho použít správně? Zapomeňte na různé kupované mléko, v jeho klasické formě. Aplikace by byla příliš složitá. Mnohem lepší je použít sušené mléko. To sice můžete smíchat s trochou vody, ale opět se více hodí kvalitní olej. Díky tomu vznikne hutnější a hladká směs, kterou následně nanesete do vlasů. Opět nezapomeňte na to, aby byla nanesena po celé jejich délce. Co je rozhodně také nutností, to je delší doba působení. Ideální je nechat hmotu aplikovanou ve vašich vlasech zhruba jednu celou hodinu. I tímto postupem zajistíte vlasům kombinaci dokonalé síly a také dokonalého lesku.

4. Zkuste také banán

I ovoce může být pro vaše vlasy to pravé. Je známo, že má skvělé účinky hlavně na pleť vašeho těla, což ale není jediná oblast, kde se dá využít. Když má pozitivní vliv na běžnou kůži, rozhodně bude mít pozitivní vliv i na pokožku vaší hlavy. A to nejenom jí, jelikož stejně tak prospějete také svým vlasům. A jaké ovoce je hitem? Oblíbený banán. Jeho použití je velmi snadné. Stačí ho vložit do mixéru a následně už můžete přidat trochu medu. Vše důkladně rozmixujte na jemnou a hladkou kaši. Pokud je příliš tuhá, opět nic nezkazíte, pokud přidáte trochu oleje. Následně už jenom naneste do vlasů a nechte působit zhruba 10 – 20 minut. Potom je nutné důkladné opláchnutí. Když budete tento postup dodržovat pravidelně, tedy alespoň dvakrát týdně, na jejich kráse se to zaručeně projeví. A to s ohledem na jejich pevnost a již několikrát zmíněný lesk.

5. Zkusit lze i jiné ovoce

Nemusí to být nutně jenom banán, který použijete. Stejně tak vám může přijít vhod také jiné ovoce. Pokud zůstaneme u exotických druhů, je naším dobrým tipem avokádo. Zde však pozor na jeho zralost. Je lepší, pokud bude zralejší, jelikož díky tomu máte jistotu dokonalé měkkosti. V takovém případě vás potěší nejenom jeho jednodušší zpracování, ale i to, že se vám bude lépe nanášet na hlavu. A jak na něj? Stačí ho důkladně rozmačkat, a následně přidat správné pojivo. Zde se velmi dobře hodí již několikrát zmíněný vaječný žloutek. Vzniklou jemnou kaši začněte důkladně nanášet do vlasů. V nich nechte tuto domácí vlasovou masku působit asi patnáct minut. Následně ji opět důkladným způsobem vymyjte.

Co si ještě o maskách na vlasy přečíst?

VIDEO: 4 DIY MASKY NA VLASY: Vegetariánská, z kopřiv i majonézy!

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva