Sponzorováno

Jak na dokonale lesklé vlasy? 4.8/5 (15)

Jak dosáhnout toho, aby vaše vlasy byly lesklé?

Jak dosáhnout toho, aby vaše vlasy byly lesklé?

Problémy s vlasy jsou noční můrou každé ženy. Různých problémů s nimi může být víc než dost. Poměrně častou komplikací je to, že vlasy ztrácejí svůj přirozený lesk. Pokud právě tento problém vnímáte v poslední době i vy sama, je ideální doba k tomu, abyste ho začala řešit. Cesta k dokonale lesklým vlasům rozhodně není tak složitá, jak si sama myslíte.

Správné mytí vlasů je základ

Mnoho žen si myslí, že lesk dá vlasům až následná, tedy finální péče. Opak je pravdou. Aby byly dokonale lesklé, je třeba zaměřit se na jejich samotné mytí. Zde by měl hrát roli jak kvalitní šampon, tak i kvalitní kondicionér. Jak ideální kombinaci vybrat, abyste byla spokojena? Doporučujeme se zaměřit na kombinaci těchto konkrétních vlastností:

 • Výživa vašich vlasů
 • Kvalitní, ale šetrné umytí
 • Hydratace vlasů i vlasové pokožky

Umíte vlasy správně umýt?

Dále je třeba mít zvládnutou i samotnou techniku mytí vlasů. Na tu se podíváme blíže. Základem je dostatečné namočení vašich vlasů. Poté dojde k tomu, že je šampon nanesený na ruce, kde dojde k tomu, že je lehce dlaněmi rozmělněn do lehké pěny. Teprve v tuto chvíli dochází k tomu, že je jemně aplikován do vlasů. Jemnost je v daném ohledu velmi důležitá. Rozhodně není správná volba jakkoliv silně tlačit. Ideální je jemně masírovat vlasy a pokožku hlavy polštářky prstů. Poté by mělo následovat důkladné opláchnutí šamponu. Zde doporučujeme klást důraz na to, aby ve vlasech žádné zbytky šamponu nezbývaly. Právě ty totiž mohou v mnoha případech způsobovat nepříjemné maštění vlasů.

Zaměřte se na správné fénování

Pokud máte delší vlasy, bez fénu se jednoduše neobejdete. Už při jeho výběru byste měla být obezřetná. Pokud plánujete jeho koupi, rozhodně doporučujeme takový, který má hubici – ta vám umožní foukat vzduch jedním konkrétním směrem. Díky tomu můžete už při samotném fénování účes mnohem lépe formovat, ale tato hubice má vliv i na to, že vaše vlasy budou vypadat dokonale leskle, stejně jako se nemusíte obávat ani dalšího negativa, kterým může být jejich zacuchávání.

Jak tedy na správné a ideální fénování? Vždy myslete na to, že správné fénování by mělo být vždy spojeno s tím, že vlasy budete sušit rovnoměrně. A to přímo od jejich kořínků, až k jejich samotným konečkům. Právě tento postup bude jistotou, že vaše vlasy budou nejenom dokonale lesklé, ale budou také dokonale hladké.

Sponzorováno

Jak správně postupovat při fénování?

 1. Pěkně usušte vlasy ručníkem. Nedrhněte, buďte jemní, opatrní. Vlasy vám za to poděkují.
 2. Pokud jste přívrženci ochranných laků a podobných přípravků, nyní přichází vaše chvíle. Můžete nyní na vlasy nanést termoochranu (zabraňuje škodám při jakékoliv tepelné úpravě vlasů) nebo do vlasů nastříkejte nesmývatelnou péči.
 3. Nyní zakloňte se a začněte fénovat. Přístroj nastavte na střední stupeň (pokud máte mimořádně křehké vlasy, zvolte nižší teplotu). Spodní část vlasů můžete vyfoukat v předklonu.
 4. Až budete mít téměř suché vlasy, vemte si kvalitní plochý kartáč a vlasy jím rozčešte.
 5. Nyní už můžete dodat svému účesu požadovaný tvar, vlasům tak dodáte objem a přirozený lesk.
 6. Vrchní část vlasů oddělte a upevněte skřipcem na temeni hlavy. Spodní prameny začněte foukat přes kulatý kartáč dohladka.

Přečtěte si o správném fénování vlasů také tento článek.

Zkuste tuto techniku a sama uvidíte, že na lesk vašich vlasů má rozhodně skvělý vliv. S čím to také nepřehánějte, to je teplota vzduchu, který z vašeho fénu vychází. Čím je vyšší, tím více vaše vlasy trpí a tím více mohou být také poškozovány.

Pořiďte si kvalitní olejíčky na vlasy

Nejenom mytí a sušení, ale i následná péče je cestou k dokonalému lesku. Pokud dnes můžeme skutečně maximálně doporučit, jsou to kvalitní vlasové olejíčky. Ty dnes můžete na trhu koupit ve dvou hlavních formách. První je klasická lahvička s olejem, který nanesete nejprve na ruce a poté ho vmasírujete do oblasti vašich vlasů. Modernější formou jsou spreje, kde je více než jasné, že aplikace proběhne nejenom mnohem jednodušeji, ale proběhne také mnohem rychleji. Roli hraje hlavně kvalita daných olejíčků. Co by tedy olejíčky na vlasy měly nabídnout pro vás a vaše vlasy?

 • Dodání dokonalého lesku
 • Ochranu vašich vlasů
 • Výživu vašich vlasů

Zapomínat bychom neměli ani na postup spojený se správnou aplikací. Pokud si v daném směru nevíte rady, čtěte dále. Důležité totiž je aplikovat olej především na vlasové konečky. Poté jednoduše přejeďte po celé délce vašich vlasů. Nikoliv ale až k samotným kořínkům. A to z toho důvodu, že aplikace olejíčku v tomto místě by mohla vizuálně působit velmi nevhodně. V podstatě tak, jako by to vypadalo, že máte pokožku hlavy a samotné vlasy mastné, nikoliv jenom klasicky lesklé. Určitě to také nepřehánějte se samotným množstvím, nebo pravidelností aplikace oleje. Neustálá aplikace totiž může způsobovat také spíše onen nevhodný mastný efekt.

VIDEO: Velký objem a lesk nejen u jemných vlasů

VIDEO: Maska pro lesk vlasů

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva