Sponzorováno

Péče o pleť a pokožku v očním okolí – jak na to? 4.88/5 (16)

Jak nejlépe na starost o pleť v očním okolí?

Jak nejlépe na starost o pleť v očním okolí?

Jemná, velmi tenká a často citlivá oblast kolem očí si zaslouží velmi šetrné zacházení i speciální péči. Každý z nás se alespoň jednou v životě setká s problémy v očním okolím, ať už jsou to otoky, tmavé kruhy, hluboké vrásky, suchá pokožka, zarudnutí nebo ztráta pružnosti. Jak se těmto problémům vyhnout? Jak pečovat o pokožku a pleť ve velmi náchylném očním okolí?

Ruku na srdce: věnujete dostatečnou péči pokožce v oblasti očí?

Opravdu pravdivě a upřímně si odpovězte na tuto otázku. Odpověděli jste si v duchu spíže záporně? Ukážeme vám, jak se v tomto ohledu můžete zlepšit. Ukážeme vám, jak správně pečovat o okolí očí.

1. Dámy, odličujte se!

Pro dámy je v první řadě velmi důležité pokožku očí správně každý večer odlíčit. Je třeba si zvolit speciální odličovací přípravek, který vám důkladně odlíčí oční make-up. Přípravek by určitě neměl pokožku a ani oči podráždit. Na odlíčení si zakupte jemné vatové tampónky, které si před nanesením odličovacího přípravku můžete jemně navlhčit vodou (pokud používáte dvoufázový odličovač). Potom jemně přiložte tampónky na oči a nechte pár vteřin působit a jemnými, nenásilnými tahy stírejte oční make-up směrem dolů.

Pokud máte více očního make-upu, použijte další nové tampónky. Nezapomeňte si projet i spodní linii očí. Hlavně ať je make-up dokonale odstraněn, aby se oči během noci zbytečně nedráždily.

2. Správný oční přípravek

Po vyčištění pleti ráno i večer, by měl následovat správně zvolený oční přípravek. Ať už budete používat oční gel, roll on nebo krém je na vás a vašich potřebách. Při volbě očního produktu si určitě nechte odborně poradit. Na každý věk, nebo i problém existuje jiný druh přípravků se specifickým zaměřením.

Sponzorováno

S používáním očních produktů bychom měli začít nejpozději od 25 roku života, v případě potřeby i dříve. Oční přípravek nanášejte jen do okolí očí jemným vklepáváním prstů (nejlépe s použitím prsteníček, nemají silný tlak). Netřeba aplikovat příliš velké množství produktu, stačí větší špendlíková hlavička. Pokud vám začínají ochabovat víčka a pokožka v očním okolí, případně jsou oči velmi unavené s celodenní práce u počítače, tak vám pomůže pravidelná obličejová – oční gymnastika. Pokud se začnou objevovat otoky očí, silné tmavé kruhy pod očima, je třeba pátrat i po vnitřní příčině, která může signalizovat zdravotní problémy.

3. Kvalitní spánek

Nepodceňujte kvalitní spánek, ten je také pro vzhled očního okolí velmi, velmi důležitý. Spěte pravidelně, kolem 7-8 hodin denně.

4. Pitný režim

Pamatujte také na pitný režim a dobrou životosprávu. Pokud nebudete pít, vaše pokožka bude velmi trpět. A kolem očí to půjde vidět nejvíce. Pijte čistou vodu, maximálně čistou vodu s pár kapkami citronu.

5. Sluneční brýle nejsou jen na okrasu

A samozřejmě nezapomínejte nosit kvalitní sluneční brýle, které vám oči chrání před UV zářením a před vznikem hlubších vrásek a pigmentových skvrn.

6. Používejte kvalitní kosmetiku určenou pro okolí očí

Používejte pouze kvalitní kosmetiku, která je oftalmologicky testovaná a to se týká i dekorativních produktů na oči. Na oční okolí si určitě nenanášejte běžné přípravky, které jsou určeny pouze na obličej. Bývají totiž parfémované a konzistencí těžší a zbytečně si naděláte problémy.

7. Masáž očního okolí

Ano, i tato masáž existuje. Mikromasáž očního okolí je oblíbená doplňková metoda při kosmetickém ošetření, která pozitivně působí na vrásky okolo očí a na unavené a bolavé oči.

Co si dále na téma pěkné pleti přečíst?

VIDEO: Jak vypadá mikromasáž očního okolí?

VIDEO: VLogerka radí – jak se starám o oční okolí

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva