Sponzorováno

Tipy na hubnutí – s těmito tipy zhubnete! 4.73/5 (11)

Přečtěte si naše tipy na hubnutí...

Přečtěte si naše tipy na hubnutí…

Zoufale se snažíte zhubnout, ale už ani nevíte, jaké metodě cvičení či dietě věřit? Existuje nespočet přístupů jak dosáhnout kýžené hmotnosti a postavy, ne vždy je však jednoduché se v nich orientovat. Tento seznam jednoduchých a zejména uskutečnitelných tipů vám s tím určitě pomůže. Jdeme na to.

1. Nehladovte

Navzdory všeobecnému přesvědčení hubnutí není o tom kolik jídla sníte, ale spíše o výběru potravin, které zvolíte. Chutného salátu přece můžete sníst kolik chcete na rozdíl od mastných řízků. Pokud zkombinujete vyváženou stravu s pravidelným cvičením, nadváhy se zbavíte i bez zbytečného hladovění.

2. Krájejte

Než začnete jíst, pokrájejte své jídlo na kousky. Menší sousta jsou pro trávicí systém snadněji zpracovatelné, což zrychluje nejen proces trávení ale i celý metabolismus.

3. Pohrajte si s kořením

Zlepšíte nejen chuť, ale pikantní potraviny nakopnou i váš metabolismus.

4. Nahraďte brambory

Zkuste nahradit obyčejné brambory sladkými. V Česku sice nejsou až tak rozšířené, ale obsahují více vitamínů a živin, i méně škrobu než jejich vzdálení příbuzní. Pokud neradi exotické chutě, vsaďte na petrželové či květákové pyré.

5. Pijte zelený čaj

Pití zeleného čaje pomůže zlepšit váš metabolismus. Navíc obsahuje mnoho antioxidantů, které urychlí proces spalování tuků a pomohou vám shodit ještě více. Ideální je kvalitní sypaný zelený čaj.

6. Cukry vyměňte za proteiny

Snížení konzumace cukrů během hubnutí pomůže vždy. Chybějící výživu nahradí proteiny, které vám ve spojení s cvičením pomohou spálit ještě více kalorií.

7. Dopřejte si vodu

Před každým jídlem si dopřejte velký sklenici čisté vody. Několik výzkumy totiž poukazují na to, že takový zvyk vám pomůže sníst méně kalorií. Voda vám poskytne pocit plnosti, a proto zkonzumujete menší množství k dosažení sytosti.

8. Jezte vlákninu

Denně snězte alespoň 30 až 50 gramů vlákniny. Udržuje správný průběh látkové přeměny, pomáhá tělu vstřebávat živiny a povzbudí i vylučování.

9. Vsaďte na bio

Pěstujte si vlastní potraviny, nebo kupujte bio potraviny (ideálně sezónní a lokální), zabráníte zahlcování organismu pesticidy a jinými přídavnými látkami. Pro organismus plný toxinů je náročné odbourávat tuk.

10. Pozor na tekuté kalorie

Dbejte na to, abyste nekonzumovali prázdné kalorie v džusech, energetických či jiných slazených nápojích. Ušetřete si je na zdravé a výživně jídla, které vám neuškodí, ale prospějí.

11. Plánujte

Naplánujte si jídelníček na týden dopředu. Plánování vám pomůže zajistit si správný výběr jídel bez impulzivních rozhodnutí způsobených momentálními chutěmi.

12. Přestaňte hádat

Soustřeďte se na množství konzumovaného jídla, zejména u potravin, kterých nemůžete sníst hodně. Přestaňte odhadovat hmotnosti a pusťte se do vážení. Samozřejmě, nemusíte to přehánět, ale alespoň si uděláte správnou představu o tom, co si můžete dovolit.

Sponzorováno

13. Méně balených potravin

Snižte množství balených surovin, které používáte při vaření. Ve většině případů jsou zpracovány, ochuzené o důležité živiny a dokonce mohou obsahovat uměle přidány látky, proto se nestyďte číst seznamy surovin nebo nakupujte hlavně čerstvé potraviny.

14. Odpočiňte si od masa

Alespoň jeden den v týdnu si připravte bezmasé jídlo. Uvařte si chutný vegetariánský recept, abyste nepřišli o svou denní dávku bílkovin a zároveň nezkonzumujeme tak mnoho tuku.

15. Zapisujte si

Vytvořte si deník konzumenta a důkladně si zapisujte všechno, co sníte. Pomůže vám to uvědomit si čeho jíst více a čeho méně.

16. Důkladně žvýkejte

Jídlo důkladně žvýkejte dříve než ho spolknete. Pomůžete svému trávicímu systému, aby ho snadněji zpracoval a důležité živiny se z něj lépe uvolní. Zároveň sníte opravdu jen tolik kolik potřebujete, protože pocit sytosti se dostaví.

17. Menší porce častěji

Jezte porce obsahující 300 až 400 kalorií vícekrát za den místo tří velkých hlavních jídel. Dopřejte organismu dostatek času na zpracování výživy, kterou dostává.

18. Ne sladkostem

Sladkosti jsou pro tělo obtížně zpracovatelné a nedodají mu žádné prospěšné látky. Množství umělých cukrů, které obsahují, nic dobré pro vaši snahu zhubnout neudělá.

19. Ano citronům

V průběhu dne si dopřejte vlažnou citronovou vodu, nejvhodnější je pít ji ráno. Citrony jsou bohaté na pektin, který pomáhat potlačovat hlad a chutě.

20. Žádné limonády

Zapomeňte na sladké limonády a sycené nápoje. Množství cukru, které obsahují by vám zhubnout nepomohlo. Jedna plechovka jednou za čas vás sice nezabije, ale nepřinese ani žádné živiny pro váš organismus.

21. Zbytky odložte

Oběd si naservírujte a zbytky odložte. Nebudete v pokušení ještě si přidat. Tělu chvíli trvá, než si uvědomí, že je nasycené a dvojitá porce by mu byla zbytečná. Dejte mu alespoň deset minut, dokud si znovu naberete.

22. Čas jsou kalorie

Vyhraďte si čas na přípravu jídla. Pokud nebudete schopni uvařit si zdravé recepty, které jste naplánovali, skončíte vyjídáním zásob v lednici a v konečném důsledku konzumací mnohem většího množství kalorií než jste byste chtěli a měli.

23. Večeřte brzy

Ujistěte se, že večeřet budete nejméně o dvě až tři hodiny dříve než půjdete spát. Když spíte, celé vaše tělo zpomaluje a také vaše trávení. Chcete přece, aby váš organismus dostal co nejvíce živin z jídla, které sníte a na to musí být v plné formě.

24. Kalorie snižujte postupně

Postupné snižování kalorického příjmu bude pro vaše tělo méně náročné. Přechodné období, během kterého se tělo přizpůsobí menšímu množství potravy vám pomůže omezit šanci, že to s dietou vzdáte.

25. Obložené chlebíčky trochu jinak

Příště, když si budete připravovat chlebíček na snídani či svačinu, nahraďte chléb salátem. Pečivo přidává více kalorií než jste si mysleli. Salát dodá jídlu více živin a méně sacharidů.

Jaké další účinné tipy na pomoc při hubnutí byste doporučili ostatním čtenářům? Napište je v diskuzi, budeme rádi.

A dále něco ke čtení

VIDEO: Tipy na hubnutí

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva