Sponzorováno

Dieta, detoxikace a stravování podle Antonie Mačingové 4.91/5 (32)

U stravování podle Mačingové je pitný režim důležitý.

U stravování podle Mačingové je pitný režim důležitý.

Momentálně se těší velké popularitě náročné i méně náročné detoxikační plány a programy, které většinou slibují totéž – očistu organismu od nahromaděných škodlivin s přidaným efektem ztráty pár centimetrů, nebo kilo. Mezi oblíbené patří v současnosti i detoxikační program podle Antónie Mačingové. Nejedná se vlastně o dietu, ale spíše o očistu.

Ověřené a zároveň úspěšné se v reálném životě ukáží jen málokteré detoxikační diety, o kterých si můžete přečíst v časopisech. Mnohé z nich dokáží být nebezpečné pro naše zdraví a zapříčinit dlouhodobé problémy s trávením, nadýmáním, nežádoucí jojo efekt i dlouhodobý problém s nedostatkem živin v těle. Pokud si nechcete nahnat nečekané zdravotní problémy, poraďte se před jakýmkoli detoxikačním programem s vaším lékařem.

Cíl detoxikačního programu podle Antónie Mačingové

28-denní program podle Antónia Mačingová se těší v současnosti velké oblibě. O hubnutí není v první řadě, při tomto programu, ani zmínky. Cílem detoxikace je očistit organismus od toxinů, zlepšit stav pokožky, podpořit vstřebávání živin v těle a mít celkový dobrý pocit.

Proč zvolit 28-denní detoxikaci

Složitá doba, která celá plyne nějak moc rychle, potřebuje rychlou stravu, která je hotová hned. A tak se odklání od klasických pokrmů naší kuchyně a volíme cestu fast foodů a rychlého občerstvení. Způsob, jakým utišit svůj hlad, vede již v mladém věku k problémům s nadváhou, zdravotním komplikacím pokud častým návštěvám lékaře. Člověk často bilancuje až v okamžiku, kdy nastanou komplikace – životní a zdravotní. Vhodné je, abychom změnili svou stravu dříve než bude pozdě. Pokud již pozorujete na sobě výstražné znaky, jako například špatný stav pleti, problémy s pálením žáhy, nepravidelné vylučování, špatný spánek, nebo nadváha, je načase podívat se na svůj jídelníček trochu kritičtěji.

Detoxikace jako proces očišťování těla vylučování škodlivých látek je vhodná nejen při problémech se zažíváním, ale také s celkovou únavou a bohužel stále častějším, syndromem vyhoření. Samotná očista může být krátkodobá, ale i dlouhodobá. Závisí jen od vás na jak dlouhou dobu jste schopni vzdát se svých oblíbených jídel a do jaké míry jste ochoten změnit svůj život i po skončení detoxikace.

Antónia Mačingová a její detoxikační program

Detoxikace podle Antónie Mačingová je poměrně klidný proces, který nevyžaduje přehnané úsilí a nezvládnutelné omezení. Pravidla jsou jednoduchá: stačí vydržet 28 dní (což je podle autorky doba potřebná k obnovení buňky) a denně vypít 3 až 4 litry převařené vody. Pro snadné orientování a i rychlejší přípravu nabízí autorka i recepty na detoxikační pochoutky. Za 28 dní probíhá proces revitalizace, obnovy kolagenu v buňce a co je hlavní, proběhne očista střev. Důležitý je pitný režim, na který zapomínají zejména ženy. Podle autorky, pokud vydržíte pít doporučené množství vody 21 dnů, vaše tělo si vodu bude žádat samo.

Tato detoxikace není primárně zaměřena na ztrátu hmotnosti, ale na zlepšení metabolismu a zlepšení kvality života. Základem je uvědomit si nedostatky své životosprávy a stravovacích návyků.

Průběh detoxikace organismu

První týden detoxikace

Startovací týden je zaměřen zejména na doplnění živin. Díky obsahu vlákniny v ovoci, zelenině a přísunu vody probíhá očista i v trávicím traktu a střevech. Hlavními potravinami v prvním týdnu jsou červená řepa, fazolové lusky a mrkev. Červená řepa je přírodním zdrojem mnoha minerálních látek, vlákniny a kyseliny listové, proto se v detoxikačním procesu stává hlavním hrdinou.

Druhý týden detoxikace

V tomto týdnu už řadíme bílkoviny a sacharidy. Tím se stává celý proces očisty pestřejším a není takovou zátěží jako striktní dieta. Autorka v tomto týdnu doporučuje probiotika v přírodní formě. Vhodným zdrojem je kyselé (kvašené) zelí.

Třetí týden detoxikace

Třetí fáze by se měla co nejvíce podobat vašemu předchozímu životu, ale s tím rozdílem, že odstraníme nezdravé návyky klasické české kuchyně. V tomto období byste měli pozorovat, že k nasycení potřebujete toho sníst mnohem více než na začátku. Tělo se už přestává chovat jako podvyživené a právě tento fakt by měl způsobit úbytek v centimetrech a konfekčních velikostech.

Čtvrtý týden detoxikace

Poslední týden je zrcadlem toho, jak jste se během celého procesu očišťování chovali. Pokud jste dodržovali všechny zásady a pravidla, konečně byste měli vidět plody své práce v ztracených kilech, zvýšené radosti ze života a co je nejhlavnější, znovu nalezeném zdraví.

Od tohoto detoxikačního plánu si neslibujte rychlý úbytek na váze. Je třeba si uvědomit, že každá změna potřebuje, na své projevení se čas. Na základní 28denní plán navazuje i následný tříměsíční proces, který autorka nazvala tzv. stupňovou metodou. Během tří měsíců je třeba stravovat se podle receptů z knihy a jistým druhem dělené stravy, který autorka nazvala stravování dle semaforu, která dělí potraviny na sacharidové, bílkovinné a neutrální.

Sponzorováno

Výsledek 28 denního očistného programu Antónie Mačingová

Pokud dodržíte 28 denní program, budete se cítit lépe, plní energie a můžete si být jisti, že jste udělali užitečné kroky, které přispějí k prevenci nemocí a při léčbě některých chronických stavů. Při tomto detoxikačním stravování, při dodržování pitného režimu a po následné změně celkového stravování, klienti A. Mačingové pozorovali zlepšení zdravotního stavu následovně:

  • Úprava některých biochemicky stanovovaných ukazatelů, jako jsou hladiny cholesterolu, cukru, hemoglobinu a jiné ukazatele, jejichž nedostatek souvisí s chudokrevností (anémií)
  • Úprava krevního tlaku
  • Zmírnily některé projevy Crohnovy choroby
  • Zlepšila se činnost některých orgánů (endokrinním), jako jsou slinivka, štítná žláza
  • Výrazně ustoupily projevy kožních onemocnění
  • Snížily se otoky a bolest dolních končetin
  • Zmenšily se bolesti v období menstruace
  • Zmírnily se návaly u žen v přechodu (klimakterium)
  • Zlepšila se kvalita vlasů, nehtů a pleti
  • Pro změny (harmonizace) v metabolismu – dochází k rovnoměrnému úbytku na váze.

Tipy na jídelníček v průběhu očistné kůry Mačingové

První týden

Na snídani se jí zejména nastrouhaná syrová mrkev a jablko, ochucené medem, rozinkami a ořechy (poměr jablko: mrkev: ořech 1: 1). Ořechy obsahují nenasycené mastné kyseliny a bílkoviny, proto jsou velmi důležité.
Na oběd se střídá brokolice, fazolové lusky, salát z červené řepy, cuketa.
Na večeři se střídá salát z červené řepy, mrkvový perkelt, cuketa, brokolice.

Druhý týden

Na snídani se střídají: 1. bio bílý jogurt s vlašskými ořechy, medem a skořicí, 2. kiwi, banán, ořechy, med a mletá skořice, 3. mrkev, jablko, med, ořechy, rozinky.
Na oběd se střídají: 1. široké bezvaječné těstoviny s kedlubnou, 2. brokolice na česneku se zázvorem, 3. mrkvový perkelt, 4. fazolové lusky, vajíčko, 5. bezvaječné těstoviny se špenátem, 6. kuřecí karbanátky s celerem.
Na večeři se střídá 1. zeleninový boršč, 2. hrachová polévka, 3. Řepný salát, 4. brokolice na česneku se zázvorem.

Třetí týden

Na snídani se střídají: 1. šťáva z čerstvého grepu, pomazánka z medu a vlašských ořechů, která se natře na grahamové nebo sojové pečivo a kakao ze sójového mléka, 2. mrkev, jablko, ořechy, rozinky, med, 3. vařené jáhly, ořechy, sušené švestky a med, 3. bio bílý jogurt, vlašské ořechy, med a skořice, 4. pohankové vločky zalité sojovým mlékem, strouhané jablko, ořechy, med.
Na oběd se střídají: 1. kuřecí karbanátky s celerem, 2. zeleninová polévka, fazolové lusky a Řepný salát, 3. zeleninová polévka, prokládaná cuketa, 4. vařená strouhaná červená řepa, cibule a tuňák, 5. celerové hranolky, filety z mořské tresky na másle, 6. celerové hranolky, dušené krůtí stehno, 7. celerové hranolky, dušené krůtí stehno, vařená červená řepa.
Na večeři se střídají: 1. brynza s bílky, 2. Mozzarella a rajčata, 3. zeleninová polévka, 4. Řepný salát, krůtí prsa v mletých ořechách, 5. mrkvový perkelt, nízkotučný sýr, brokolice s česnekem, 6. brokolice s česnekem a tuňákem, 7. celerové hranolky, krůtí stehno a čerstvá okurka.

Čtvrtý týden

Na snídani se střídají: 1. pohankové vločky zalité sojovým mlékem, strouhané jablko, ořechy a med, 2. mrkev, jablko, ořechy, rozinky, med, 3. vařené jáhly, ořechy, sušené švestky a med, 4. mrkev, jablko, ořechy, med, rozinky, 5. bio bílý jogurt, vlašské ořechy, med, skořice, 6. šťáva z čerstvého grepu, pomazánka z medu a vlašských ořechů se natře na grahamové nebo sojové pečivo a kakao ze sójového mléka, 7. vařené jáhly, ořechy, sušené švestky a med.
Na oběd se střídají: 1. široké bezvaječné těstoviny s kedlubnou, 2. mrkvový perkelt, nízkotučný sýr, brokolice s česnekem, 3. Řepná salát, mořská treska na másle, 4. bezvaječné těstoviny se špenátem, 5. brynza s bílky, 6. zeleninový boršč, kuřecí karbanátky s celerem.
Na večeři se střídají: 1. kuřecí karbanátky s celerem, 2. Řepná salát, krůtí prsa v mletých ořechách, 3. zeleninová polévka, prokládaná cuketa, 4. Řepná salát, tuňák, 5. vařené jáhly, ořechy, sušené švestky, med, 6. celerové hranolky, filety z mořské tresky na másle, 7. vařená strouhaná červená řepa, cibule a tuňák.

Pokud se již rozhodnete pro tento typ očisty, nebo zvolíte jiný, či vlastní, důležité je, abyste měli jasno v tom, co danou očistou chcete dosáhnout.

TIP: Jak detoxikují Číňané?

VIDEO: Antónia Mačingová – Najezte se do štíhlosti

Sponzorováno

    Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva