Sponzorováno

Znáte flowin? Super na posílení, kardio cvičení i rehabilitaci 4.83/5 (6)

Zkusíte cvičení Flowin?

Zkusíte cvičení Flowin?

Flowin je účinný koncept cvičení a posilování, který dokáže nahradit tradiční aerobik ve fitness centrech či trénink v posilovně bez zatížení kloubů.

Flowin je fitness cvičení, posilování, sportovní trénink a rehabilitace současně. Tento druh pohybu se ve Švédsku cvičí už dva roky. Otestovali ho už v dalších 45 zemích. U nás je novinkou. „Je to velmi výhodné rehabilitační cvičení. Fyzioterapeut může tyto cviky využít k získání rozsahu pohybu pacienta, dynamiky i svalové síly,“ zdůrazňuje lékař z rehabilitačního centra.

Používá se v rehabilitaci, osobních trénincích, ve skupinových cvičeních ve fitness centrech, ale dá se cvičit i doma. Flowin aktivuje při každém cviku několik svalových skupin. Výsledkem je lepší stabilita, pevnost a pružnost. Cvičit můžete ve stoje, v kleku, na zádech i na břiše. Na to, abyste dosáhli mimořádný efekt tohoto cvičení, potřebujete jednoduchou pomůcku: speciální hladkou podložku a měkké podložky na nohy a ruce, případně lokty a kolena. Cvičit můžete bez ohledu na věk. Kombinace zátěže (počet kontaktních bodů a vzdálenost mezi nimi) a pohybu (počet opakování v sérii, počet sérií, rychlost) vygeneruje maximální svalové úsilí. Existuje tři sta různých cviků a cvičit se dá i doma podle videa.

Zajímavé je, že toto cvičení, které dokáže nahradit tradiční trénink v posilovně i aerobik, se dá naplno cvičit bez zatížení kloubů, bez doskoků. Přitom je natolik intenzivní, že ztrácíte kilogramy i bez běhání a skákání. Flowin je profesionálně účinný a domácky jednoduchý. Začít s ním můžete v jakémkoliv věku.

Flowin dance je unikátní koncept tréninku

Flowin je unikátní koncept tréninku, který k nám zavítal asi před sedmi lety ze Švédska. Pomocí speciálních polštářků se kĺžete po unikátní podložce, přičemž zapojujete i svaly, o kterých jste ani netušili, že je máte. Zejména ty hluboké, izometrické. „Po celou dobu máte končetiny, přilepené na podložce a jen se kĺoužete. Vypadá to jednoduše, ale je to pořádná makačka,“ radovala se z nové lásky jedna z cvičících. Se svým temperamentem rychle objevila nové možnosti podložky. K rehabilitačním pohybům a sportovním tréninkům přidala taneční kroky a zálibu změnila na částečné povolání. Udělala si certifikát instruktorky flowinu a klouzala se až do sedmého měsíce těhotenství. „Pak už jsem jen seděla a dirigovala,“ vzpomíná na své nejdelší období bez klouzání.

Sponzorováno

Chlapi trpí

Flowin je pro všechny bez omezení věku, hmotnosti či hybnosti. Využívá vaši vlastní hmotnost a schopnosti práce se svaly, přičemž nezatěžuje klouby. Když se sklouznete do stoje rozkročného, musíte tahem nohy zase spojit. Není to ani zdaleka tak snadné, jak to vypadá. I běh na místě je na „skluzavce“ jiný. „Když přijdou na hodinu chlapi, podceňují nás. Baby vědí, co bude následovat a netěší se. Dáme jim do těla tak, že na druhý den se sotva postaví,“ těší se z moci svých vnitřních svalů instruktorka Lucie, jejíž nové cviky napadají zejména při domácích pracích. Speciálně při žehlení. Jeden tah sem, druhý tam … Podložku má doma, ale nosí si ji i do fitka.

Flowin potěší i ty, kteří se neradi tisknou. Podložka vymezuje váš prostor. Můžete na ní bezpečně běžet, tančit, stepovat, dělat jógu, pilates, kalanetiku, prvky funkčního tréninku … „Za celou dobu se mi nestalo, že by se někdo na hodině zranil. Pokud posloucháte své tělo, dá vám pocítit, co děláte špatně a jak to máte dělat dobře,“ nedá dopustit na svou lásku a její tělo zjevně souhlasí.

TIP: Jaké další kardio cvičení je super?

Flowin šetří klouby

Flowin dance je z rehabilitačního hlediska optimální fenomén, nakolik taneční pohyb je zcela přirozený v každém věku a výrazně zlepšuje kondici a držení těla. „Odborníci vyvinuli speciální taneční prvky pro cvičení povrchového i hlubokého břišního svalstva. Nový tanec nezatěžuje váhonosné klouby, může být podle potřeby pomalý nebo dynamický a je ideální pro redukci nadváhy. Kreace zlepšují svalovou sílu, rozsah pohybu, stabilitu a koordinaci. “

Proč Flowin?

• cíleně se využívá v rehabilitaci, na sportovních trénincích či při nejrůznějších pohybových aktivitách
• aktivuje v každém cviku několik svalových skupin, výsledkem jsou lepší stabilita, pevnost, pružnost a rychlost
• cvičí se ve stoje, v kleku, v polohách na zádech, na břiše nebo na boku
• cvičení Flowin dance zlepší držení těla a preventivně působí proti poraněním kloubů a svalů
• trénink s Flowin je natolik intenzivní, že kilogramy jdou dolů i bez toho, aby člověk musel běhat nebo skákat

TIP: Cvičení podle tvaru postavy

VIDEO: Mrkněte na příklad lekce Flowin

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva