Sponzorováno

Zelené potraviny jsou superzdravé – jezte je! 4.86/5 (14)

Zelené potraviny jsou superzdravéZapomeňte na kávu, energetické nápoje či chemické koktejly. Lépe se budete cítit se zelenými zázraky. Chlorella, spirulina, baobab, aloe vera, chia, zelený ječmen, mladý ječmen, macao, maca, mladá pšenice. Od chemie vás nejlépe očistí příroda – omlazuje, podporuje kreativní myšlení, zlepšuje paměť, snižue krevní tlak. Zelené a hnědé zázraky z přírody však dokáží mnohem více než jen čistit.

Mladá pšenice omlazuje

Jednu čajovou lžičku práškové mladé pšenice jednou denně rozmíchejte v tekutině a vypijte. Vitaminy C a E vám rozzáří pokožku, vláknina zlepší trávení a za přísun omega-6 a omega-3 mastných kyselin se vám srdce srdečně poděkuje. Vysoký obsah chlorofylu pomáhá při hojení ran, tvorbě červených krvinek i při vyprazdňování a čištění střev.

Tip: Jak se testuje kvalita zeleného ječmene?

Na lepší sex – maca kořen

Namísto energetického nápoje si dejte denně vylisované ovoce s čajovou lžičkou macy. Po dvou týdnech dávku zvyšte na jednu polévkovou lžíci. Tělu dodáte množství vápníku, draslíku, železa, fosforu, hořčíku, zinku a oxidu křemičitého. V prášku jsou látky, které zlepšují hormonální regulaci organismu, proto prospívá i při poruchách štítné žlázy. Navíc zlepšují paměť, pomáhají při chronické únavě a nervozitě. Ženám prospějí při menstruačních potížích, pánům zlepší erekci.

Chia semínka – podporují kreativní myšlení

Semínka šalvěje hispánské, čili chia semínka, se pro svou vysokou výživovou hodnotu nazývají i potrava maratonce. Před konzumací je namočte alespoň na deset minut do vody, ideálně na celou noc. Přimíchejte si je do jogurtu, k müsli nebo do ovesné kaše. Jsou mimořádně bohaté na omega-3 mastné kyseliny, důležité při léčbě degenerativních onemocnění. Pomáhají snižovat krevní tlak a významně se podílejí na chování, kreativním myšlení a vyváženém emocionálním prožívání. Dobře vážou vodu, čímž pomáhají organismu držet si potřebnou úroveň hydratace. Po cvičení pomáhají svalům rychleji se zregenerovat.

Na lepší trávení

Mladé listy ječmene se suší mrazem, což zachovává jejich výživové hodnoty a barvu. Obsahují množství aminokyselin a chlorofylu, který pomáhá čistit střeva, ale i krevní řečiště. Jednu až dvě polévkové lžíce vmíchejte do šťávy, vody, smoothie, polévky či do salátové zálivky.

Sponzorováno

Zlepšují paměť

Mikroskopickou řasu spirulinu ocení anemici pro vysoký obsah železa. Má však i dost betakarotenu, hořčíku, komplex vitamínů B a osmnáct aminokyselin. První týden užívejte jednu čajovou lžičku jednou denně, pak dávku zvyšte na dvě lžičky rozmíchané ve vodě nebo v přírodní šťávě. Odkyseluje, regeneruje a zlepšuje paměť.

Na imunitu

Šťáva z Aloe vera se lisuje z listů za studena. Vybírejte nepasterizované, bez přidané vody a prášku. Aloe je všestranné. Pročišťuje organismus, zlepšuje trávení, výrazně podporuje činnost žaludku a střev, posiluje látkovou přeměnu, léčí rány a posiluje imunitu. Z buněk odstraňuje toxiny, upravuje činnost ledvin a obnovuje přirozenou rovnováhu v těle. Jednou až třikrát denně rozmíchejte dvě polévkové lžíce v čaji, ve vodě nebo v odšťavenémovoci. Čtvrt hodiny před užitím a po něm se vyhýbejte horkým jídlům a nápojům, nekuřte, nepijte alkohol.
Pozor! Aloe není vhodné pro těhotné a kojící ženy a děti do šesti let.

Chlorella regulue tlak

Sladkovodní řasa chlorella se označuje za zelenou potravinu budoucnosti. Zařaďte ji jako součást detoxikační kúry a jednu čajovou lžičku rozmíchanou v tekutině užívejte třikrát denně po dobu tří týdnů. Organismus zbavuje toxických látek a volných radikálů, doplňuje cenné vitamíny a aminokyseliny. Po chlorelle sáhněte i při léčbě antibiotiky, urychlí růst střevní mikroflóry. Má až jedenáctkrát více vápníku než mléko a třívrstvou vlákninu, která na sebe dobře váže toxické látky z těla. Komplexem vitamínů B, provitaminem A a vitamínem C příznivě ovlivňuje celý organismus. Navíc obsahuje tryptofan, ze kterého se budete cítit šťastnější.

Na dobití energie – baobab

Prášek z plodů baobabu obsahuje více vitamínu C než pomeranč, více železa než červené maso a hodně hořčíku, vápníku a draslíku, které zpevní vaše nervy a pohladí srdce. Baterky vám dobije díky vysokému obsahu kyseliny jablečné. Jednu až dvě čajové lžičky jednou denně rozmíchejte ve vodě, v smoothie či v polévce.

BIO detox v číslech

1:1 – Pokud nejíte vejce, jedna polévková lžíce namočených semen chia se výživově vyrovná jednomu vejci.
10 min. – Semínka chia před konzumací namočte alespoň na deset minut do vody .
3 x 3
● Chlorellu užívejte tři týdny třikrát denně.
● Prášky nemíchejte s čaji a džusy, které jsou dochucovány či aromatizované.
● Po měsíci až dvou užívání si dejte pauzu.

Co si ještě přečíst o zelených potravinách

VIDEO: Nejčastější otázky zelených potravin

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Bez komentáře u článku “Zelené potraviny jsou superzdravé – jezte je!”

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva