Ylang ylang olej a zdraví – nabízí mnoho pozitivních účinků 4.86/5 (22)

Sponzorováno

Strom Ylang Ylanga

Strom Ylang Ylanga

Ylang ylang znamená květ květů. Olej má afrodiziakální a antidepresivní účinky. Používá se při problémech impotence a frigidity. Má tendenci snižovat krevní tlak. Urychluje růst vlasů, pomáhá při kožních problémech.
Ylang Ylang, destilován z květů parní destilací, je známý mezi uživateli esenciálních olejů jako „zlepšovač“ nálady, zlepšuje pokožku a vlasy a pomáhá redukovat stres.

V jedné studii se Ylang Ylang prokázal, že je efektivní při zvyšování pozornosti ..

Esenciální olej Ylang Ylang

Ylang ylang, i když jeho sláva spočívá ve výjimečné vůni a dlouhé historii jako složky parfémů, má hodně co nabídnout i z terapeutického hlediska. Je to efektivní činitel na pozvednutí nálady a má i zklidňující vlastnosti. Na aromatické, masážní i vnitřní použití.

Tipy kde Ylang Ylang použít

 • Rozptylujte ho doma, když se cítíte vystresovaní. Ylang Ylang se dobře smísí s bergamotem, Muškátem, grapefruitem.
 • Kápněte Ylang Ylang do soli do koupele pro uvolňující koupel.
 • Osvěžte svou pokožku s aromatickým parním čištěním za použití esenciálního oleje Ylang Ylang.
 • Přidejte Ylang Ylang do kokosového oleje a budete mít hluboký vlasový kondicionér

Ylang Ylang a tipy od jeho uživatelů

„Minulou sobotu jsem poprvé v životě použila Ylang Ylang. Smíchala jsem ho s kapkou Pačuli, a cítila jsem se jako kdybych byla rázem v jiném světě. Byla jsem tak osvěžená, tak klidná a užívala jsem si každou minutu!“

Sponzorováno

„Jsem zaneprázdněná matka šesti dětí a dávám si Ylang Ylang do láhve s kuličkou s kokosovým olejem, mám to pořád s sebou. Používám to jako parfém a na probuzení (nakopnutí). Cítím se zkrátka dobře.“

„Velmi ráda ho rozptyluji v dětském pokoji mých malých dcer, aby se jim dobře spalo. Včera večer moje 4 letá dcera položila svou hračku přímo pod difuzér, aby jí pomohla usnout také.“

O Ylang Ylang

Ylang-ylang je strom rostoucí v tropickém podnebí, dorůstá až do výšky 12 metrů. Z jeho čerstvých, zeleno-žlutých květů se získává esenciální olej vůně výrazně květinové, sladké a smyslné. Působí antidepresivně, pomáhá duši ulevit při úzkosti, smutku, nervovém vypětí, stresu či depresi.

Ylang-ylang esenciální olej je prospěšný i při léčbě zánětlivých onemocnění pokožky, zmírňuje podráždění a zarudnutí pokožky, má antiseptický účinek. Snižuje krevní tlak a zmírňuje bolesti hlavy. V neposlední řadě Ylang-ylang je známé afrodisiakum, napomáhá při sexuálním naladěni a povzbuzuje sexuální apetit.

Inhalace ylangu pomáhá mírnit stres a úzkost, potlačit deprese a odstranit nespavost. Masáž s ylangovou silicí podporuje pocit vzájemné blízkosti a podporuje partnerskou touhu.

Ylang ylang bývá součástí luxusních parfémů, má rovněž příznivé účinky na všechny typy pleti, kterou pěstí, reguluje, vyrovnává a obnovuje.

Sponzorováno

A co vy? Máte rádi esenciální olej ylang-ylang?

A dále si přečtěte

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva