Sponzorováno

TOP 6 zdravotních vlastností zelených nápojů 4.92/5 (12)

Zelené nápoje jsou velmi zdravé. Zkuste je i vy.

Zelené nápoje jsou velmi zdravé. Zkuste je i vy.

Zelené nápoje jsou velmi zdravé a s trochou nadsázky se dá říci, že je náš organismus miluje. Podívejte se na TOP 6 vlastností zelených nápojů.

1. Zelené nápoje sytí i čistí organismus zároveň.

Každá buňka stejně jako celý organismus potřebuje hodnotnou stravu a dokonalé vylučování. Zelené nápoje buňky sytí i pročišťují zároveň. Čištěním a zásobováním organismu prodlužujeme biologický věk. Mezi věkem „chronologickým“ a „biologickým“ je výrazný rozdíl. Chronologické stárnutí je definováno datem narození. Je to počet let, které jsme již prožili. Tento věk ale nic neříká o tom, kolik let je před námi.

Náš tip: zkuste tyto zelené potraviny

To naznačuje věk „biologický“. Je to věk reálný, který vyjadřuje míru opotřebení organismu. Dvěma lidem je čtyřicet let a jeden vypadá a cítí se na třicet. Druhý, chronologicky stejně starý, vypadá na padesát a cítí se na sto. To je reálný, biologický věk. Je určován genetikou, psychikou, vnějšími okolnostmi a životním stylem, jeho podstatnou částí je výživa. Nejvíce pro své zdraví v této oblasti uděláme změnou obsahu našich talířů. Proti této změně stojí dvě mocné síly – nedostatek vůle a rychlá doba. Soudný člověk podívá na svůj talíř a odpoví si, zda je vše v pořádku. Pokud není, nejlepším řešením jsou zelené potraviny a zelené nápoje. Ty zhodnotí všechny potenciálně prospěšné složky našeho jídelníčku a zneškodní složky potenciálně škodlivé. Tím se náš imunitní systém nastaví na vyšší výkonnost.

Zelený nápoj neničí viry ani bakterie. Nepromazává klouby a neotupuje akutní bolest. Není a přece JE „všelékem“. Povzbudí a posílí přirozenou imunitu a s problémy si stejně nikdo neporadí lépe, než on sám.

2. Zelené nápoje jsou komplexní a přirozené.

Jejich fytolátky působí současně a jejich účinek se nedá srovnat s žádnou umělou kombinací. Látky jsou propojeny a posilují se. Dohromady tvoří chemickou reakci, podobnou „dominovému efektu“. Postavte články domina, vynechejte jediný kousek uprostřed a hra končí. I život je chemickou řetězovou reakcí, která končí ztrátou jediného prvku.

V rostlinách bylo např. identifikováno přes 600 různých karotenů. Syntetické ale obsahují karoteny maximálně 3! Při norské studii podávali kuřákům preparáty s beta karotenem. Přestali s tím. Riziko onemocnění rakovinou plic vůbec neklesalo. Naproti tomu „obyčejná“ mrkev snížila riziko o 40%.

V izolovaných preparátech prostě chybí spojovací látky, které účinky zvyšují. Američané za izolované látky utratí nejvíce peněz, přesto jsou až na 25. místě v žebříčku dlouhověkosti. Hans-Günter Berner v knize „Hladovění nad plným hrncem“ vykresluje človíčka, který se cpe, tloustne, ale přesto umírá na nutriční podvýživu. Zdravotní problémy souvisejí i s nedostatkem minerálů. Vyčerpaná půda živí plodiny, ty sytí nás a proto i přes plná břicha umíráme hlady.

Co myslíte, chybí našemu tělu minerály jako například železo či vápník? Ano, chybí. A chybí nám na talíři? Nechybí! Naopak jsme jimi přejedení jako žádná generace před námi! Žádná generace před námi se tolik necpala masem, sýrem a mlékem, které těmito látkami přetékají. Žádná jiná generace se „necpala“ sušenkami obohacenými vápníkem a vitamíny. A přece žádná generace tolik netrpěla nedostatkem těchto látek, kterými se my krmíme od rána do večera.

I kdybychom se vápníkem opravdu krmili od rána do večera, bez fytolátek a bez pohybu nám zanese ledviny. Bez zásaditého prostředí a vazeb na fytolátky nám železo pouze zabetonuje stolici a tím potrhá konečník. Mnozí se úzce zajímají jen o nutriční hodnoty, ale nerozumí tomu, že látky účinkují v přirozeném prostředí 1000x silnější. Proto pozitivní reakce vyvolá již malinká dávka správné stravy.

3. Zelené nápoje mají vysoký obsah chlorofylu

Pokud o kvalitě benzínu vypovídá výše oktanového čísla, tak o kvalitě zelené stravy vypovídá množství chlorofylového pigmentu. Již v roce 1940 přinesl chirurgický časopis „Journal of Surgery“ zprávu o 1200 nemocných, kterým chlorofyl urychlil hojení ran.

Chlorofyl se chová jako „kondenzátor sluneční energie“. Často se o něm říká, že „zelenou krev rostlin mění v našem těle na červenou“. Proč? Je pozoruhodné, že hemoglobin, naše krevní barvivo, má podobnou chemickou strukturu jako chlorofyl. Rostliny díky chlorofylu žijí a my lidé dýcháme. Chlorofyl nám zlepšuje krevní obraz, urychluje hojení ran, popálenin a brání zánětům a infekcím. Díky němu dochází k lepšímu přenosu kyslíku, což zvyšuje výkon a brání vzniku infekčního prostředí. Zajímavý je názor léčitelů. Ti tvrdí: V zeleném barvivu je koncentrované sluneční světlo a energie, která nám prodává moudrost a lásku.

Sponzorováno

Zelená hraje roli i při léčbě barvami, uklidňuje, harmonizuje a léčí tělo i duši. Zelená je barvou srdeční čakry, centra naší energie, a zelené potraviny tuto čakru posilují. Zelený ječmen obsahuje tryptofan, ze kterého se tvoří serotonin, hormon radosti a štěstí. Bez něj hloupneme a ztrácíme vyrovnanost a pocit štěstí. S poklesem hodnoty serotoninu přijde deprese a únava. Večer tělo přemění serotonin na melatonin a my lépe usínáme. Pozoruhodná shoda vědy a intuice, že? Chlorofyl je ale pouze jedním z řady dalších rostlinných barviv. V trávě se nachází i alfa a beta karoten, zeaxanthin a řada xantofylů. Ty ale nejsou vidět, protože je chlorofyl všechny překryje.

4. Zelené nápoje jsou enzymaticky aktivní

Všichni se rodíme s jakousi „enzymatickou bankou“, její vyčerpání znamená smrt. Tepelně zpracované jídlo sice chutná, ale zároveň se chová jako pijavice. Vysává naše enzymatické zásoby. Život z vlastních zásob připomíná příběh cesty kolem světa za 80 dní. S větrem o závod pluli cestovatelé za velkým cílem. Došlo uhlí, odtrhali dřevo z trupu lodi a nakonec spálili i drahocenný nábytek z podpalubí. Cíl byl důležitější než vybavení. A tělo funguje podobně.

Ideální strava organismus nesaje, ale sytí! I proto zelené nápoje pijí lidé, kteří sahají za hranice svých možností. Vrcholoví sportovci jako kulturista David Hawk, maratónec Jerry Dunn či profesionální golfová legenda Arnold Palmer jistě vědí, co dělají, když pravidelně pijí zelené nápoje.

5. Zelené nápoje jsou zásadotvorné

98% populace trpí nemocemi zubů. A jaká je příčina zubního kazu? Překyselení organismu. Nevěřte zázračným zubním pastám! Samozřejmě na krátce osvěží dech a strhnou zubní povlak, ale zuby se nekazí proto, že je málo čistíme, ale potřebujeme je čistit proto, že špatně jíme.

Zelená strava působí zásadotvorně a to drží na uzdě rakovinotvorné látky žijící z překyselení. Nejdramatičtějším příkladem je krev. Ta musí mít zásaditost kolem 7,4. To je otázka života a smrti. Jakmile hrozí celkové překyselení, organismus poměr kyselosti a zásaditosti nerovnoměrně rozloží, aby nedošlo k ohrožení životně důležitých center. Obrazně řečeno, přelije zásaditost z míst, kde nás ztráta ideálního prostředí tolik neohrozí. Například z ústní dutiny, tenkého střeva a z močového ústrojí. Nejprve si „půjčí“ od úst. Důsledkem je zvýšená kazivost zubů, zubní plak, krvácivost dásní, parodontóza a např. zápach z úst. Ještě horší je, že kyseliny naruší chuťové pohárky, čili zvýší chuť na cukry, tuky a sůl. Zelené nápoje kyselost vyrovnávají. Ústní problémy pak přirozeně mizí. Zdraví není žádný zázrak! Být zdravý je normální. A co na to diabetici? Regulace zásaditosti upravuje průchod cukrů skrze střevní stěny. Tím se postupně normalizuje hladina cukrů v krvi. I toto se děje zcela přirozeně! Je to funkce řádné stravy.

Přínos pro děti

Šťáva z mladého ječmene má stejné pH jako mateřské mléko. Se zelenými nápoji začněte co nejdříve po odstavení od kojení. Mladý ječmen vytváří přirozené prostředí lépe než pasterizované kyselinotvorné ovocné džusy obsahující cukr. U dětí můžete limonádami vyvolat osteoporózu už v jedenácti letech. Nezvykejte děti učit na sladké, učte je alespoň 1x denně pít „zelené mléko“. Trochu vykompenzujete zlozvyky, se kterými prohráváte a možná už ani nebojujete.

6. Zelené nápoje mají vysokou přirozenou antioxidační aktivitu

Pokud neužíváme zelené antioxidanty, pleť trpí a stárne i když používáme nejdražší kosmetickou péči. Klaus Oberbeil říká: „Bez antioxidantů pleť při opalování žloutne stejně jako máslo, které je na slunci“.

Ministerstvo zemědělství v USA v doporučeních z r. 1995 uvádí: „Antioxidanty v potravinách rostlinného původu snižují riziko onemocnění rakovinou a chronické nemoci.“ Zelená šťáva brání před rentgenovým a jinými druhy záření. Dr. Hagiwara popisuje zkušenost s kožním zánětem, který si způsobil vařící vodou: „Po opaření mi vznikly rozsáhlé mokvající puchýře a hrozila infekce. Podobné úrazy se mi těžce hojí, tak jsem popáleninu potíral šťávou z mladého ječmene. Léčba trvala kratší dobu a nebyla tak bolestivá“. Proto zadal Dr. Hagiwara týmu výzkumníků úkol testovat šťávu na kožní onemocnění včetně slunečních popálenin.

Sponzorováno

V severních zemích užívají světlovlasí lidé se špatnou pigmentací džus z ječmene i na vnější potírání pokožky. Pro světlejší severské typy platí výzva k užívání zelených potravin o to více.

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva