Sponzorováno

Kořen Maca (Řeřicha peruánská) – energie z Peru 4.92/5 (12)

Kořen maca

Kořen maca

Kořen Maca se používá pro zvýšení energie, lepší náladu i bouřlivější sex.

Způsobuje vám ranní vstávání bolestná muka? Cítíte ráno co ráno únavu a nedostatek energie? Kořen maca, známá peruánská bylinka, má účinky, o kterých se vám ani nesnilo. Účinky „peruánského ženšenu“ ocení i sportovci a lidé, kteří se snaží zhubnout a udržet si svalovou hmotu.

Vitamíny, minerály, enzymy, esenciální aminokyseliny mají celé spektrum pozitivních účinků … Všechny uvedené látky jsou obsaženy v kořeni rostliny, jejíž tajemství dlouho ukrýval lid peruánských And. Už Inkové věděli, že po užití kořene maca byli silnější a vitálnější, a proto ho s oblibou využívali při sexuálních radovánkách.

Kořen maca je bohatý na aminokyseliny

Aminokyseliny mají při hubnutí a rýsovacích trénincích obrovský význam. Zabraňují ztrátě svalové hmoty, která je velmi důležitá pro spalování tukových zásob i celkově lepší vzhled. Z aminokyselin jsou bohatě zastoupeny, například alanin, arginin, kyselina aspartová, kyselina glutamová, isoleucin, lysin, valin a mnohé další.

Lepší vytrvalost při sportovním výkonu

Kombinace aminokyselin s ostatními živinami v kořenu maca (vitaminy skupiny B, vitaminy A, C, E, nenasycené mastné kyseliny, sacharidy, vápník, jód, mangan, železo, draslík, zinek, hořčík, steroly, saponiny, alkaloidy) je vhodná i při vytrvalostních sportech, protože dodá organismu energii potřebnou pro lepší výkon.

Sponzorováno

Zvýšení plodnosti, sexuální touhy i řešení problémů v klimakteriu

„Peruánská viagra“ byla využívána jako afrodiziakum již před stovkami let. Kořen Maca obsahuje látky, které zvyšují libido a celkovou plodnost. Podílí se na vytvoření hormonální rovnováhy, což ocení ženy v klimakteriu i ty, které trpí premenstruačním syndromem. Maca redukuje návaly horka, nepříjemné pocení i výkyvy nálad.

Kořen maca jako bojovník s depresí, strachem a úzkostí

Máte sklon k depresivním náladám? Trpíte nějakou úzkostnou poruchou? Řešení každého zdravotního problému vyžaduje komplexní přístup a konzultaci s lékařem, ale kořen maca může být nápomocný i při pocitech strachu a úzkosti.

Další možné benefity kořene maca jsou následující:

 • Díky unikátním látkám dokáže zpomalit příznaky stárnutí, proto je pleť hebčí a bez výraznějších vrásek.
 • Stimulace produkce kolagenu je pozitivem nejen pro pleť, ale i vlasy. Kořen maca je pomocníkem při vypadávání vlasů a jemných vlasech.
 • V přírodní medicíně se využívá i při léčbě akné, k získání lepší odolnosti vůči stresu a ke zlepšení kognitivních funkcí.
 • Podílí se na posílení obranyschopnosti organismu vůči virům a bakteriím.
 • Pomáhá lépe snášet chronický únavový syndrom, urychluje hojení ran a bojuje proti anémii.
 • Je prevencí osteoporózy a působí jako analgetikum.

TIP: O prášku maca a jeho vlivu na potenci a libido

VIDEO: O kořenu maca (anglicky)

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Bez komentáře u článku “Kořen Maca (Řeřicha peruánská) – energie z Peru”

  1. […] je posvátná rostlina starých Inků s více než dvoutisícileté tradicí. Extrakt ze sušeného kořene Maca si vysoce cenili nejen pro povzbudivé účinky, odstranění únavy a navrácení fyzické síly, […]

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva