Sponzorováno

Přírodní léčiva (homeopatika) na menopauzu (klimakterium): Stop návalům horka a špatné náladě! 4.86/5 (35)

Přírodní léčiva (homeopatika) na menopauzu: Stop návalům horka a špatné náladě!Klimakterium, menopauza a období po poslední menstruaci, nejsou nemoci. Jsou to období v životě každé ženy, které s sebou přinášejí nepříjemné průvodní jevy, i zdravotní rizika. Doprovodné příznaky mají u žen různou intenzitu – každá žena je jinak vnímá a prožívá: některé ženy projdou tímto obdobím bez problému, jiné mají doprovodné příznaky natolik intenzivní, že se neobejdou bez pomoci lékaře. Klimakterium a menopauza mohou ženu skutečně potrápit. Ženy ve vyspělých zemích se běžně dožívají přes 80 let, což znamená, že téměř třetinu svého života žijí v hormonálním deficitu. Rychlá úleva, bez nepříjemných příznaků, je cíl, který homeopatie a přírodní léky na menopauzu naplňují dokonale.

Nejčastější projevy menopauzy

 • vazomotorické symptomy – návaly horka, noční pocení, bušení srdce;
 • vegetativní symptomy – nespavost, úzkost, psychické problémy, ztráta libida, zhoršení paměti a koncentrace;
 • organické symptomy – kožní změny, neboť kůže obsahuje estrogenové receptory, její stav je hladinou estrogenu ovlivněn: nejčastěji jde o ztenčování kůže, změny pigmentace; slizniční změny: atrofie sliznic (a z ní vyplývající urogenitální problémy); kolísání tělesné hmotnosti (hlavně přibývání na váze)
 • metabolické symptomy – jde tzv. dlouhodobé symptomy: zvýšení rizika aterosklerózy a osteoporózy: změny jsou delší dobu neviditelné, v prvních stádiích nepociťuje žena žádné problémy

V době klimakteria vaječníky přestávají plnit svou funkci, ovulace se stává nepravidelnou a postupně se snižuje tvorba estrogenů. Tento stav může trvat několik let před poslední periodou a definitivním nástupem klimakteria. Během něj přestanou vaječníky uvolňovat vajíčka úplně a hladina estrogenu výrazně klesá. Právě tento pokles je příčinou více obtíží, které období přechodu doprovázejí. Kromě regulace menstruačního cyklu má totiž estrogen vliv i na reprodukční a vylučovací soustavu, na srdce, kosti, kůži, vlasy, ale i mozek.

TIP: Jak na přibírání v menopauze?

Sponzorováno

Základní homeopatika při projevech menopauzy

Níže se podívejte na seznam homeopatik, které mohou pomoci při projevech menopauzy:

FOLLICULINUM

Stimuluje vlastní tvorbu estrogenu ve vaječnících, a u žen po hysterektomii, i v jiných orgánech – především v nadledvinách a játrech. Follicullinum můžete užívat pravidelně (po dohodě s homeopatem), například jednou za měsíc, někdy dokonce denně.

AMYLIUM nitricum (dusitan amylnatý)

Zvláště při neočekávaně příchozích návalech, i se zarudnutím v oblasti obličeje a hrudníku, které může následovat po mírných emočních výkyvech; pacientka může mít pocity úzkosti, až hysterie.

Lachesis mutus (jed hada křovináře tichého)

Užívání při návalech; zhoršení příznaků v teplém prostředí, zlepšení po studených obkladech a na čerstvém vzduchu; pokud jsou návaly spojené s bušením srdce; pokud se objevují svíravé a tepavé bolesti hlavy; při krvácení z nosu během menopauzy, některé příznaky se vyskytují, nebo jsou horší na levé straně těla; pokud pacientka např. nesnese nic těsného kolem krku.

Přírodní léky na menopauzu vegetativní symptomy vazomotorické poruchy

SEPIA OFFICINALIS (inkoust ze sépie)

Na nadměrné pocení a pocity slabosti (hlavně v odpoledních hodinách); při pocitech ochablosti orgánů malé pánve; pokud se objevuje zvýšené žilní prokrvení; pokud je žena smutná, často pláče, je lhostejná k rodině, k práci.

SANGUINARIA canadensis (krevnice kanadská)

Vazomotorické poruchy: ohraničené zarudnutí obličeje, návaly horka, návaly krve do hlavy, rozšíření žil na spáncích, pálení dlaní a chodidel, pálení na různých místech těla; pro neurotické a citlivé ženy.

Pulsatilla (koniklec luční)

Návaly v obličeji (zatímco jiné části těla mohou být chladné); pokud je žena plačtivější, necítí žízeň; pokud má vaginální mykózy; pokud touží po čerstvém vzduchu (cítí se špatně v teplých, nevyvětraných místnostech).

SABINA a Erigeron

Na nadměrné krvácení.

NATRIUM Muriaticum

Na suchost sliznic; smutek a deprese.

Co si také o menopauze přečíst?

VIDEO: O menopauze

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  1 komentář u článku “Přírodní léčiva (homeopatika) na menopauzu (klimakterium): Stop návalům horka a špatné náladě!”

  1. maja napsal:

   Homeopatie, to je dobrá cesta…

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva