Sponzorováno

Napařování obličeje a jeho vliv a účinky na pleť – jak na to a pomáhá na akné? 4.83/5 (29)

Zkuste si doma napařit obličej. Metod je hned několik.

Zkuste si doma napařit obličej. Metod je hned několik.

Hledáte způsob, jak zintenzivnit a zlepšit vaši péči o pleť? Napařování obličeje je ošetření pleti, které čistí, vyživuje a působí velmi příjemně. Jak si napařovat obličej a jaké to má výhody? To si projdeme v dnešním našem článku.

Výhody – co v3e dělá napařování pro vaši pokožku?

Pojďme se nejdříve podívat na největší výhody napařování pokožky na obličeji:

Napařování je očistné

Pára moc pěkně a efektivně otevírá vaše póry a pomáhá uvolnit veškeré usazeniny nečistot pro hlubší čištění. Otevření pórů také zjemní černé tečky a usnadní jejich odstranění.

Podporuje oběh

Kombinace teplé páry a zvýšení pocení rozšiřuje vaše cévy a zlepšuje se krevní oběh. Toto zvýšení průtoku krve vyživuje pokožku a dodává do této oblasti kyslík. Výsledkem je přirozená a zdravá záře pleti.

Uvolňuje bakterie a buňky způsobující akné

Otevření pórů umožňuje uvolnění odumřelých kožních buněk, bakterií a dalších nečistot, které ucpávají póry a přispívají ke tvorbě akné.

Uvolňuje zachycený kožní maz

Tento přirozeně se vyskytující olej produkují vaše mazové žlázy k „promazání“ pokožky a vlasů. Když se kožní maz zachytí pod povrchem vaší pokožky, vytvoří živnou půdu pro bakterie a způsobí akné a černé tečky.

Napařování je hydratační

Pára hydratuje pokožku tím, že pomáhá zvýšit produkci oleje a přirozeně zvlhčuje obličej. A to je fajn.

Náš tip: Zkuste i tento napařovač

Pomáhá pokožce lépe absorbovat produkty pro péči o pleť

Pára zvyšuje propustnost pokožky, což jí umožňuje lépe absorbovat různé látky. To znamená, že budete moci čerpat z produktů péče o pleť více jejich síly (pokud budou aplikované po napařování).

Podporuje kolagen a elastin

Zvýšený průtok krve během napařování obličeje podporuje produkci kolagenu a elastinu. Výsledkem je pevnější a mladší pokožka.

Napařování je uklidňující a relaxační

Pocit teplé páry na tváři je uvolňující a příjemný. Přidejte k napařování nějaké uklidňující vůně s použitím bylin nebo éterických olejů pro aromaterapii, aby se vaše relaxační napařování dostalo úplně jinou úroveň!

Pomáhá při překrvení dutin

Pára může pomoci zmírnit přetížení dutin a bolesti hlavy, které ji často doprovázejí. Přidání určitých éterických olejů do páry může zvýšit účinek.

Je cenově dostupné

Také výhoda. Abyste si mohli užít výhody, nemusíte za napařování obličeje utratit velké peníze – lze to udělat i doma pomocí položek, které již máte.

Různé techniky napařování obličeje k vyzkoušení

Existuje několik způsobů, jak si můžete toto všestranné ošetření pleti užít doma. Může to být jednoduché a zdarma nebo i luxusní a nákladné – bude to takové, jak si určíte vy.

Zde je podrobný popis každé techniky.

Napařování nad miskou nebo dřezem horké vody

Popadněte velký měkký ručník a najděte si své místo u umyvadla nebo misky. Pohodlí je klíčové, takže pokud se napařujete nad umyvadlem, budete chtít použít židli nebo stoličku, která nabízí správnou výšku. Jinak je miska na stole asi tím nejlepším řešením.

  1. Zajistěte si vlasy tak, aby nepadaly dolů, a obličej očistěte je pomocí jemného exfoliačního čisticího prostředku. Nezapomeňte si také očistit krk!
  2. Přiveďte 4 až 6 šálků vody k varu v konvici nebo hrnci, v závislosti na velikosti dřezu nebo mísy.
  3. Jakmile voda začne vřít, přidejte hrst bylin a promíchejte.
  4. Nechte chvíli odstát (tím se sníží teplota). Opatrně nalijte do umyvadla nebo mísy. Pokud používáte éterické oleje, je čas přidat do vody několik kapek.
  5. Posaďte se, přehoďte si ručník přes hlavu a hrnec a držte obličej 15 cm nad vodou.
  6. Zvedněte nebo sklopte hlavu, abyste dosáhli více či méně tepla, a v případě potřeby zvedněte roh ručníku, aby se ochladil.
  7. Napařujte si obličej po dobu 5 až 10 minut.

Napařujte si obličej teplými ručníky

Také zajímavá metoda.

  1. Vezměte ručník a pusťte kohoutek s horkou vodou. Když je voda horká, naplňte dřez nebo misku dostatečným množstvím horké vody, abyste si namočili ručník. Přidejte své bylinky.
  2. Zajistěte si vlasy tak, aby nepadaly do obličeje, a očistěte si obličej a krk jemným exfoliačním čisticím prostředkem.
  3. Namočte ručník do horké vody a vyždímejte jej tak, aby byl vlhký.
  4. Opřete se na pohodlném křesle nebo si lehněte. Položte si ručník na obličej a každý roh zvedněte, aby se střetly ve středu vašeho čela.
  5. Upravte ručník tak, aby pokrýval celý váš obličej, včetně očí, a nechte jen vykukovat nos. Relaxujte po dobu 5-8 minut.

Napařování obličeje s domácím napařovače

  1. Přečtěte si pokyny napařovače obličeje a podle pokynů jej naplňte vodou. Umístěte jej na stůl poblíž zásuvky, abyste jej mohli zapojit. Začne vydávat páru během několika minut.
  2. Zajistěte si vlasy tak, aby nepadaly do obličeje, a umyjte si obličej jemným exfoliačním čisticím prostředkem.
  3. Posaďte se, pohodlně se uvelebte a položte obličej do kuželového nástavce. Zůstaňte ve vzdálenosti 20-25 cm (dle výrobce, dle návodu).
  4. Napařujte po dobu 2 nebo 3 minut s přestávkou 1 minutu, abyste zjistili, jak vaše pokožka vnímá a snáší páru.
  5. Parní čističe obličeje obecně nabízejí silnější páru než jiné metody.

Jakou použít vodu?

Jakákoliv čistá voda je fajn, ale některé vody mohou nabídnout ještě více výhod.

Záleží na osobních preferencích a rozpočtu:

  • Voda z vodovodu. Voda z vodovodu je přístupná a zdarma, takže zde opravdu nemůžete nic pokazit.
  • Destilovaná nebo pramenitá voda. Můžete také použít destilovanou nebo pramenitou vodu, ačkoli neexistují žádné důkazy, které by naznačovaly, že jedna je ve skutečnosti lepší než druhá pro napařování obličeje.
  • Čaj. Kosmetické čaje nabízejí zdravotní výhody, které jsou pro vás dobré zevnitř ven, jako jsou antioxidanty. Mají také pomoci tělu uvolňovat toxiny. Výzkum zjistil, že zelený čaj a další, které obsahují polyfenoly, mají při lokální aplikaci ochranné a proti-stárnoucí účinky.

Mohli byste nebo měli byste zkusit bylinkový čaj jako základ pro napařování? Určitě ano, zkuste to!

Sponzorováno

Jak do napařování přidávat bylinky a oleje

Přidání sušených bylin a olejů do páry může nabídnout další výhody. Některé bylinky jsou považovány za výhodnější pro různé typy pleti. O některých éterických olejích a bylinách je známo, že mají uklidňující nebo povzbuzující účinek, v závislosti na tom, co hledáte.

Byliny

  • Heřmánek. Výzkum ukazuje, že heřmánek může pomoci při zánětu kůže a dermatitidě, takže je skvělý pro všechny typy pleti, včetně té citlivé.
  • Rozmarýn. Tato voňavá bylina může být dobrou volbou pro ty, kteří mají mastnou pleť.

Esenciální oleje

Levandulový. Tato bylina je skvělá pro suchou pokožku nebo ekzémy a má relaxační aromaterapeutické výhody.
Pelargónie. Tento olej získaný z květu pelargónie je přírodní adstringent, který napíná a tonizuje pokožku.
Eukalyptus. Pokud máte problémy s akné, je to skvělá volba.
Pomerančový. Spolu s povznášejícími aromaterapeutickými vlastnostmi může pomeranč také pomoci při zablokování pórů a matné pleti.

Jak horko, jak dlouho a jak často napařovat obličej?

Pozor na to, popálení parou je škodlivější než popálení vroucí vodou, takže při napařování obličeje musíte být obzvláště opatrní. Abyste snížili riziko popálení, nedávejte obličej příliš blízko k páře. Podle potřeby zvyšte vzdálenost od páry, abyste byli v pohodlí. Voda by měla být teplá, ne horká, zejména pokud používáte ručníkovou metodu.

Pro dosažení nejlepších výsledků jednou týdně napařte svůj obličej. Každé sezení v páře omezte na přibližně 10 minut, aby nedošlo k podráždění pokožky.

Obecné tipy a triky pro napařování obličeje

Zde je několik tipů a triků, které vám pomohou co nejlépe využít napařování obličeje.

Příprava na napařování

  • Hydratujte se. Pijte čistou vodu, než se vystavíte teplu jakéhokoli druhu – vypijte trochu vody, než začnete.
  • Před napařováním nezapomeňte pleť očistit. Umyjte si obličej i krk jemným čisticím prostředkem s exfoliátorem, aby byla vaše pokožka připravena sklízet všechny výhody napařování.

Co dělat během napařování

  • Mějte oči zavřené. Budete se cítit pohodlněji, nebudete riskovat podráždění očí a můžete svým víčkům umožnit využívat výhod páry.
  • Udržujte svůj obličej ve vzdálenosti 20-25cm. Nechcete se dostat příliš blízko k misce nebo dřezu a riskovat popálení. Poslouchejte svou pokožku a dělejte to, co vám vyhovuje.
  • Pokud používáte napařovač obličeje, postupujte podle pokynů. Přečtěte si příručku s pokyny a podle pokynů používejte napařovač obličeje.

Co dělat hned po napařování obličeje

  • Opláchněte pleť vlažnou vodou a osušte. Vaše pokožka bude po napařování mimořádně citlivá, takže ji nechcete dráždit třením ručníkem.
  • Naneste zvlhčovací krém nebo pleťové sérum. Účinky vašeho zvlhčovače nebo séra se po páře zvýší, proto použijte něco, co pleť hezky vyživuje. Pokud toužíte po mladší pleti, je skvělý čas použít krém proti stárnutí.
  • Masírujte si obličej. Jaký lepší způsob, jak ukončit uvolňující páru na obličej, než jemnou masáž obličeje? Prsty si jemně masírujte čelo, tváře a krk. Pokud nemáte mastnou nebo citlivou pokožku, můžete ke zlepšení masáže použít trochu oleje na obličej.

Možné nežádoucí účinky a rizika napařování

Jak jsme už zmínili.

Pára může způsobit vážné popáleniny, proto je nutné dodržovat bezpečnou vzdálenost od zdroje páry. Pokud si napařujete obličej metodou vlhkého ručníku, ujistěte se, že je ručník teplý – ne horký.

Pokud máte růžovku, možná budete chtít vynechat napařování obličeje. Teplo rozšiřuje cévy, což přispívá k zarudnutí.

Přestože napařování může pokožku hydratovat, lidé s velmi suchou pokožkou a ekzémy by měli být velmi opatrní. Omezte napařování obličeje pouze na pár minut, abyste zabránili podráždění.

Napařování obličeje a akné – může nějak pomoci?

Ano, trochu pomůže. Ale ne úplně, a ne zase tak moc.

Zatímco páry na obličeji zjemňují skvrny a usnadňují jejich extrakci, samotné napařování akné nevyčistí. Napařování a extrakce pomáhá odstranit stávající ucpání pórů, ale bez ohledu na to, jak často napařujete obličej, nezabrání tomu, aby se vytvořily nové pupínky a akné. Pokud tedy jako jediný zdroj léčby akné používáte parní procedury na obličeji, budete zklamáni.

Pokud jde o zanícené pupínky, a zejména větší problémy pleti, jako jsou uzliny a cysty, napařování nebude mít žádný velký účinek. Vězte, že napařování není lékem na akné. Nejlepší je, když použijete lokální léčbu akné nebo orální léky, abyste dostali ten problém pod kontrolu.

Napařování obličeje je super doplněk k léčbě akné. Akné je způsobeno, když jsou póry v pokožce blokovány olejem, mazem nebo odumřelými kožními buňkami a bakteriemi. Vystavení pokožky teplé vodě nebo páry na obličeji pomáhá při čištění a uvolňování pórů. To je důležité pro snížení ohnisek akné.

Napařování obličeje zvyšuje účinnost používaných mastí nebo krémů na pokožku.

Dále napařování pokožky pomáhá zvýšit její propustnost, což jí pomáhá lépe vstřebávat léky na akné nebo jiné kožní masti. Kombinujte proto napařování s jinými léčebnými metodami akné. To má nejlepší výsledky.

Sponzorováno

A co vy? Jak napařujte svoji pokožku vy? Budeme moc rádi za komentáře a tipy pod článkem v komentářích.

A co si dále přečíst o krásném obličeji?

    Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autorem článku je naše redakce

    Tým rehabilitace.info (více o nás)

     

    Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky: ,

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva