Sponzorováno

Led na pleť a ledování obličeje – jaké má účinky? 4.77/5 (13)

Led na pleť a ledování obličeje - jaké má účinky?Pokud na Instagramu sledujete některou z moderních krásek, možná jste už slyšeli o ledování obličeje a obecně o používání ledu na pleť a pokožku. Je to rychlý proces, který si můžete doma udělat sami, a jde vlastně jednoduše o přiložení ledu na obličej – ať už ručně nebo pomocí nějakého nástroje.

Zastánci použití ledu na pokožce přísahají na výhody této metody, jako je třeba snížení zánětu.

Led na pleť a ledování obličeje – co to přesně je?

Použití ledu na obličej samozřejmě není úplně nová metoda. Mnoho kosmetiček, influencerek a celebrit doporučuje používání ledování obličeje už roky – doporučují jednoduše začlenit led do rutiny péče o pleť.

„Je to letitý trik péče o pleť,“ říká kosmetička. Estetici říkají lidem roky: „Pokud máte pupínek, nepraskejte ho, nepropichujte ho. Ledujte ho.“

Mnoho profesionálů i mnoho influencerů v oblasti péče o pleť o použití ledu na pleť hodně mluví. Navíc to vypadá zábavně a relaxačně.

Led na obličeji ale není úplně to samé, jako strčit obličej do mísy ledu, i když to není o moc složitější. Při této metodě péče o pleť se doporučuje aplikovat led ručně.

Co budete potřebovat na použití ledu na pokožku

K tomuto rutinnímu doplňku péče o pleť potřebujete opravdu jen jednu věc. Obecně potřebujete led – ideálně potřebujete výrobník ledu nebo misku na kostky ledu.

Pokud nechcete aplikovat led přímo ručně, na trhu je několik dalších pomocníků, které můžete vyzkoušet. Existuje třeba takový studený váleček, který použijete poté, co byl 20 minut v chladničce nebo mrazničce. U skutečného ledu bude voda kapat a led tát. S těmito válečky si nemusíte dělat starosti s vodou (tající v ruce), opravdu skvěle drží chlad.

Jak si doma ledovat obličej

Led na obličeji je rychlejší a pohodlnější verzí kryoterapie obličeje, ošetření, které obvykle trvá asi 15 až 30 minut.. Na rozdíl od ošetření v lázních vám ledový obličej přidá k rutině péče o pleť pouze jednu minutu denně (nebo méně).

Dle odborníků byste měli udržovat led v pohybu na obličeji 30 sekund až 1 minutu. Ideální je toto praktikovat jednou nebo dvakrát denně, každý den, abyste získali dlouhodobé výhody.

Nechcete nadměrně ledem stimulovat pokožku, může to způsobit podráždění. Obecně ledování pokožky na obličeji můžete udělat, kdykoli chcete, ale mnoho lidí to dělá hned ráno nebo před spaním.

Zastánci použití ledu na obličeji obecně navrhují použití čtyř nebo pěti kostek ledu v měkké bavlněné tkanině. Poté doporučují pomocí takto zabalených kostek ledu jemně masírovat obličej krouživými pohyby po dobu jedné nebo dvou minut.

Kruhovou masáž lze provádět několikrát denně na těchto částech obličeje:

  • čelist
  • brada
  • rty
  • nos
  • tváře
  • čelo

Výhody ledování obličeje

Neexistuje mnoho velkých studií na podporu údajných výhod aplikace ledu na obličej, ale v tuto metodu mnozí odborníci věří.

Ledování obličeje může pomoci s cystickým akné a dalšími chronickými kožními problémy

Zánět se podílí na různých chronických stavech péče o pokožku, včetně ekzému, akné a psoriázy. Zánět je také spojen s předčasným stárnutím. Zastánci ledování obličeje tvrdí, že může pomoci uklidnit zánět.

Chlad je to, jak ten zánět zmírníme. Studie z roku 2018 ukázala, že přerušovaná kryoterapie redukuje léze způsobené zánětlivým akné.

Ledování obličeje mohou snížit otoky očí

Ne všechny problémy pleti jsou chronické. Některé, například oteklé oči, se vyskytují sezónně kvůli alergiím nebo nedostatku spánku.

Odborníci navrhují na chvíli vložit do mrazničky vlhkou žínku a při alergii si ji přiložit na oči.

Ale zastánci ledování obličeje tvrdí, že rutinní dávání ledu na oblast kolem očí poskytuje další výhodu, protože má také protizánětlivé výhody. Zde je ideální použít váleček nebo kouli. Jen se ujistěte, že je zařízení čisté.

Led na pokožce obličeje může vaší pokožce dodat přirozenou záři

Příliš mnoho tepla (ze slunečního záření) může vést k opálení – nebo i popáleninám. Silné a časté opalování se nedoporučuje, protože takové poškození sluncem zvyšuje riziko rakoviny kůže.

Sponzorováno

Přirozenou záři můžete získat právě aplikací ledu na obličej.

Led na pokožce obličeje může pěkně pomoci při lymfatické drenáži

Zastánci ledování obličeje říkají, že nejenže snižují vzhled oteklých očí, ale mohou také snížit jakýkoli otok obličeje.

Pohyb ledu na pokožce pomáhá odvádět přebytečné tekutiny z lymfatického systému, které přispívají k otokům obličeje.

Doporučení a opatření při používání ledu na obličeji

Obecně každý z nás si může aplikovat led na obličej, ale jsou věci, které byste měli vědět, než začnete.

Udržujte led na pokožce v pohybu

Zamyslete se: Pokud budete bez rukavic ruce vystavovat velkému chladu, riskujete omrzliny nebo popáleniny od ledu na rukou.

Totéž platí pro led na obličeji. To je důvod, proč je důležité neustále přesouvat led – pak můžete pokračovat v procesu až 1 minutu v kuse.

Očekávejte i menší zarudnutí

Zčervenání je normální, ale lidé s citlivou pokožkou nebo stavy, jako je rosacea (růžovka), mohou zaznamenat více červenání, než ostatní.

Pokud máte citlivou pokožku, ani pak vám není použití ledu na pleti zapovězeno. Udělejte ale nějakou bariéru mezi kůží a ledem. Jako bariéru pro citlivou pokožku se doporučuje použít masku s biocelulózovým povlakem.

Po aplikaci pokožku zvlhčete

Příliš mnoho ledu může pleť vysušit. Pokud necháváme vodu odpařovat z pokožky, vyžaduje to pak ideálně i trochu vlhkosti. Zkuste proto zvlhčení pokožky po použití ledu na pleti, aby se zabránilo suché pleti.

Led na obličej nedávejte po určitých léčbách

Je ideální poradit se s estetikem nebo lékařem, než si dáte obličej na led, pokud jste nedávno podstoupili:

Vyhněte se příliš dlouhému držení ledu na kůži. Dlouhodobé vystavení teplotám mrazu může způsobit omrzliny na pokožce.

Led na akné

Zastánci používání ledu k léčbě akné naznačují, že takto aplikovaný led může zpomalit zánět a zmenšovat póry pokožky, aby se snížila nadměrná produkce mazu (oleje).

Používáte-li k řešení akné ledování obličeje, měňte často led a zábaly, abyste zabránili šíření bakterií z jedné části obličeje na druhou.

Buďte realističtí, led nevyřeší vše

Trochu kroťte svá očekávání. Můžete například vidět snížení závažnosti akné, ale také k tomu dojít nemusí.

Neexistují žádné skutečné klinické důkazy, které by podporovaly výhody aplikace ledu na obličeji. Bez klinických důkazů je těžké určit časový rámec, kdy se kožní problémy zlepší – nebo jestli vůbec.

Led není všelék. Doporučujeme udržovat obvyklou rutinu péče o pleť, včetně používání kvalitního čisticího a zvlhčovacího prostředku. Faktory životního stylu, jako je ochrana před sluncem a váš jídelníček, také hrají podstatnou roli ve zdraví pokožky.

TIP: Místo zmrazené vody použijte zmrazený želený čaj (používání kostek ledu vyrobených ze zeleného čaje může spojit výhody ledu na tváři s pozitivními vlastnostmi čaje). A nebo zkuste zmraženou aloe vera.

Sponzorováno

Máte nějaké zkušenosti s ledem na obličeji? Napište nám do komentářů pod článkem.

A dále si přečtěte

Studie a zdroje článku

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva