Sponzorováno

15 tipů, jak se dají zpevnit nehty – babské rady i osvědčené metody 4.25/5 (12)

  • Zkuste třeba olivový olej na nehty. Masírujte nehty a kůžičku teplým olivovým olejem pro hydrataci a zpevnění. Smíchejte citronovou šťávu s olivovým olejem a namočte nehty na 10 minut. Pomáhá zpevnit a zesvětlit nehty.
  • Namočte nehty do roztoku jablečného octa a vody pro zpevnění nehtů a ochranu proti infekcím.
  • Vyvážená strava je pro zpevnění nehtů hodně důležitá. Konzumujte potraviny bohaté na biotin (vejce, ořechy) a vitamíny A, C, D.
  • Pravidelně hydratujte ruce a nehty kvalitním krémem nebo olejem.
  • Noste rukavice při úklidu nebo práci s vodou a chemikáliemi.
  • Zvažte užívání doplňků stravy s biotinem a zinkem pro zdraví nehtů.

Chcete zpevnit nehty? Používejte krém na kůžičku kolem nehtů

Chcete zpevnit nehty? Používejte krém na kůžičku kolem nehtů

Důležitá zpráva hned na začátek článku. Změny různých špatných návyků, změny životního stylu a změny výživy mohou pomoci posílit nehty. Je důležité hodně pít (být dobře hydratovaný), užívat doplňky biotinu a vyhýbat se určitým chemikáliím – to jsou jen některé z věcí, které můžete vyzkoušet pro posílení vašich nehtů.

Dobrou zprávou je, že vždy můžeme změnit svůj životní styl a návyky, abychom naše nehty zpevnili a dostali je do takového stavu, jaký chceme.

Zde je 15 tipů, jak můžete posílit svoje nehty během celkem krátké chvíle.

1. Užívání biotinu

Biotin, také známý jako vitamín H a vitamín B7, je jedním z vitamínů B. Protože je rozpustný ve vodě, tělo si ho neukládá, takže ho musíte denně konzumovat.

Biotin může pomoci efektivně posílit vlasy a nehty. Pomáhá také správné funkci nervového systému těla.

Lze jej nalézt v potravinách, jako jsou sardinky, vařená vejce a luštěniny, nebo si můžete koupit i doplněk stravy s tímto vitamínem B.

Před užitím biotinového doplňku se ideálně poraďte se svým lékařem, abyste se ujistili, že je pro vás bezpečný. Může třeba interferovat s nějakými léky, které aktuálně berete. Tak je lepší to probrat s lékařem.

2. Minimalizujte vystavení vodě, mám na mysli namáčení nehtů

Dlouhé namáčení nehtů ve vodě může způsobit oslabení a lámavost nehtů. Třeba při mytí nádobí používejte rukavice a při dlouhé koupeli se snažte držet ruce mimo vodu.

Samozřejmě je nemožné se vždy vyhnout ponoření rukou do vody. Jde spíš o takové to dlouhodobé máchání rukou ve vodě. Namočení nevadí, ale pokud dlouho necháte ruce ve vodě, není to pro nehty moc dobré.

3. Hodně pijte, buďte hydratovaní

Pití dostatku vody je pro zdraví zásadní a zdraví nehtů zde určitě není výjimkou. Bez dostatečné vlhkosti mohou nehty velmi snadno časem zkřehnout a snadno se pak budou lámat a loupat. Pití dostatečného množství vody jim pomáhá udržet tu správnou vlhkost a zůstanou silné.

4. Dávejte pozor na svůj jídelníček, pro nehty je důležité co jíte

Snažte se o to, abyste jedli nutričně bohatou a pestrou stravu, která je bohatá na vitamíny a minerály. Strava s nedostatkem důležitých vitamínů a minerálů může ovlivnit celé vaše tělo – včetně nehtů. Pokud nebudete dobře jíst, vaše nehty prostě nebudou vypadat dobře.

Než začnete s nějakými novými doplňky stravy, promluvte si se svým lékařem. Mohou totiž ovlivňovat jakékoliv léky na předpis, které užíváte. Tak na to pozor a raději konzultujte s lékařem.

5. Dávejte pozor na produkty, které používáte

Ptáte se, na jaké konkrétně?

Lak na nehty a odstraňovač laku

Mnoho laků na nehty nebo odstraňovačů laku obsahuje velmi silné chemikálie, které mohou nehty skutečně velmi oslabit. Odstraňovačům laku na nehty, které obsahují aceton, je třeba se vyhnout, protože mohou poškodit nehty.

Hledejte netoxické laky na nehty a namáčecí prostředky a také odlakovač bez acetonu.

Ostatně i FDA varuje před dalšími potenciálně škodlivými chemikáliemi, které se nacházejí v produktech každodenní péče o nehty. Tak na to pozor a tyto produkty používejte co nejméně, nebo ideálně vůbec.

Různé dezinfekční a čisticí prostředky na ruce

Pokud používáte dezinfekci na ruce, snažte se, aby se nedostala na nehty a používejte ji co nejméně. Dezinfekční prostředek na bázi alkoholu totiž vysušuje nehty (a ruce), což vede ke lámavosti nehtů.

Při úklidu kolem domu vždy používejte gumové rukavice. Mnoho čisticích prostředků nebo čisticích ubrousků obsahuje dost agresivní chemikálie, které mohou nehet dost oslabit. Rukavice vám pomohou vyhnout se kontaktu s těmito chemikáliemi. Používejte je.

Šampon

Tohle vás nenapadlo, že? Pokud používáte šampon, který vysušuje nebo má za cíl odstranit mastnotu (tj. určený pro mastné vlasy), může vaše nehty vysušit a způsobit slabé nebo lámavé nehty.

Sponzorováno

Pokud si často umýváte vlasy šamponem, zkuste změnit šampon na několik týdnů a uvidíte, zda zaznamenáte rozdíl.

6. Pokud je to možné, vyhněte se gelovým nebo akrylovým nehtům

I když jsou tyto typy nehtů nabízeny jako snadná alternativa pro ty, kteří mají problémy s růstem nehtů, jejich časté používání může způsobit odlupování nehtů, což je hodně oslabuje. Pokud je ale přesto chcete nosit, nezapomeňte dát svým nehtům mezi aplikacemi pauzu.

Vystavení ultrafialovému (UV) světlu potřebnému pro gelový lak bylo identifikováno jako rizikový faktor pro rakovinu, i když je v tomto směru ještě zapotřebí více výzkumu.

Expozice také způsobuje stárnutí pokožky, která podporuje zdravé nehty. Odborníci doporučují aplikovat opalovací krém na ruce alespoň 20 minut předtím, než jsou vaše ruce vystaveny UV záření.

7. Dejte svým nehtům pauzu od laku

Ve stejném duchu, ačkoli lak na nehty možná vypadá hezky, ale vaše nehty potřebují „dýchat“. Neustálé používání laku, dokonce i netoxického laku, může nehet oslabit.

Po nošení laku na nehty asi týden odlakujte nehty odlakovačem bez acetonu a poté nechte nehty týden bez laku.

8. Udržujte svoje nehty spíše kratší

Dlouhé nehty se s větší pravděpodobností zlomí a zachytí se o věci, zatímco u kratších nehtů je méně pravděpodobné, že se odštípnou, popraskají nebo rozštípnou, což jim pomáhá udržovat je snáze silné.

9. Nepoužívejte svoje nehty jako nástroj

Místo toho použijte polštářky prstů třeba k otevření plechovky od sodovky nebo použijte kancelářskou sponku, abyste dosáhli něčeho v malém prostoru. Nerýpejte do ničeho svými nehty. Používání nehtů jako nástrojů může vést k lámání a odštípnutí, což může naopak nehet dost oslabit.

10. Použijte pleťovou vodu na nehty

Po odstranění laku, nebo pokud si myslíte, že nejste dostatečně hydratovaní, použijte na ruce krém na ruce a ujistěte se, že nehty hydratujete. Můžete to udělat pokaždé, když si myjete ruce.

11. Změňte způsob pilování nehtů

Pilování nehtů pohybem tam a zpět jako pila může ve skutečnosti nehty oslabit. Místo toho je pilujte jen jedním směrem.

Také po stranách nehtů jezděte jen lehce, protože přílišné pilování může nehet oslabit.

12. Promluvte si se svým lékařem

Pokud jste několik týdnů zkoušeli více věcí na podporu nehtů a nevšimli jste si žádné změny na nehtech, navštivte dermatologa nebo jiného odborníka na péči o pleť. Může zkontrolovat vaše nehty a položit vám otázky týkající se vaší rutiny a celkového zdraví.

V případě potřeby vám lékař může předepsat nějaké ošetření nehtů (třeba lék na předpis), které vám pomůže zpevnit nehty.

13. Dbejte na příjem bílkovin

Podle lékařů, se kterými jsem mluvila, neexistují žádné jiné doplňky na zpevnění nehtů, které by bylo vhodné místo bílkovin užívat. Co můžete udělat, je pokusit se získat dostatek bílkovin z vaší stravy, protože nehty jsou primárně tvořeny zrohovatělou bílkovinou (keratinem).

Nicméně, stejně jako u biotinu, to pravděpodobně nepřinese žádnou dramatickou změnu, pokud nemáte nedostatek bílkovin. Přesto, jako součást holistického přístupu – a ve spojení s výše zmíněnými radami – rozhodně nemůže uškodit jíst dobře vyváženou stravu s dostatkem bílkovin ve snaze udržet nehty ve špičkové formě.

14. Přestaňte si kousat a zastřihávat kůžičku kolem nehtů

Až budete příště v salonu, zdvořile odmítněte zastřižení kůžičky. Ona totiž působí kůžička jako přirozená ochrana nehtu. Je to jako spárovací hmota ve sprše mezi dlaždicemi – udržuje vodu, vlhkost a organismy mimo lůžko nehtu.

15. Zkontrolujte svoje léky

Některé léky, zejména diuretika, mohou dehydratovat nehty.

Pokud si někdo všimne oslabených nehtů, měl by si promluvit se svým lékařem o případné změně léků, aby se pokud možno vyhnul tomuto nežádoucímu vedlejšímu účinku těchto léků.

A co pro posílení nehtu děláte vy? Napište mi do komentářů, budu ráda.

A dále si o nehtech a jejich zdraví u nás přečtěte

VIDEO: Jak zpevnit a vyživit přírodní nehty po modeláži?

Sponzorováno

Studie a zdroje článku

  • Zdroj obrázku ve článku: IgorVetushko / depositphotos.com
  • Nail health in women Autoři: Jessica K. Reinecke, Molly A. Hinshaw MD, FAAD

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky:

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva