Sponzorováno

Jak se ve městě chránit před sluncem? Třeba takto 4.67/5 (9)

Slunce vás dožene i ve městě. Jak na ochranu před jeho paprsky?

Slunce vás dožene i ve městě. Jak na ochranu před jeho paprsky?

O tom, jak se správně a bezpečně opalovat, stejně jako o tom, jak chránit svou kůži, jsme vás již informovali několikrát. Během léta ale nechodíte jenom na pláž. Je jasné, že během letních slunečních dní trávíte svůj život i běžně ve městě. I zde má slunce svou sílu a i zde může přinášet možná rizika. Jak se proti němu chránit? Tady jsou naše tipy, jak se chránit před slunce během dne, i mimo pláž.

Vhodné oblečení je základ

Kdy je nejhorší doba, která je spojena s pobytem na slunci? Rozhodně se jedná o období okolo poledne. Je jedno, kde v tuto dobu jste. Vždy je třeba se před sluncem dostatečně chránit. Co v dané případě dokáže efektivně a dobře pomoci? Je to správné oblečení. Jaké by to mělo být primárně?

 • Pokrývka hlavy
 • Oblečení zahalující ramena
 • Oblečení zahalující dekolt

Právě tato místa patří mezi velmi, velmi riziková. Bez pokrývky hlavy riskujete úpal nebo úžeh. Pokud zase mluvíme o oblasti dekoltu, je zde velkým rizikem hlavně to, že se spálíte. To výrazně poznamená vaši krásu. Nehledě na bolestivost a zdraví.

Přes poledne si ideálně zajděte někam na oběd a schovejte se tak před nejsilnějším sluncem.

Make-up

Chcete vypadat sexy a přitom hledáte vhodnou ochranu právě před sluníčkem? Pokud ano, dobře si pamatujte, že osvědčenou volbou je v daném případě kvalitní make up. Je možností, j se vám jednoduše povede eliminovat nedokonalosti na vašem obličeji a jak zároveň chránit svou tvář před slunce. I když použijete lehčí make – up, který v létě doporučujeme, bude na vaší kůži vrstva, skrz kterou slunce neprostoupí a díky které se ani při delším pobytu venku nemusíte bát spálení na obličeji.

Opalovací krém

Opomíjet nelze také na naprostý základ ochrany před sluncem. Je to opalovací krém. A to i ve městě. V takovém případě je nutné si ujasnit, zda se chcete primárně líčit, nebo zda je vaším primární cílem hlavně ochrana. Opalovací krém totiž obvykle není použitelný s klasickým makeupem. A tak se musíte rozhodnout. Pokud vsadíte na opalovací krém, je to jedna z nejlepších ochran před slunce kterou můžete udělat. Tedy pokud se vám povede vybrat ten pravý. Jsou hned tři věci, na které je třeba hledět. Jedná se o tyto:

 • Výše ochranného faktoru
 • Ochrana před oběma druhy UV záření
 • Voděodolnost

Nabídne je na trhu skutečně velká a pro vhodný krém je možné zajít jak do drogerie, tak i lékárny. A i když mluvíme o krému, nemusí se vždy jednat jenom o tuto konzistenci. Také existují různé emulze, spreje stejně jako třeba i oleje a mnoho dalšího. Je na vás, po čem sáhnete.

Rtěnka

Jasně, opět je to rada pro ženy, jako make-up. Víte, že slunce dokáže uškodit nejenom vaší pleti, ale že dokáže výrazně uškodit také vaši rtům? Může je nejenom spálit, ale může je také vysušovat. Objevit se mohou bolesti, ale také jejich celková rozpraskanost. Jak se tomu efektivně vyhnout? Je třeba je chránit. Pokud použijete krém, nezapomeňte namazat i je. Není ale pomocníkem jediným. Mnoho žen to neví, ale na trhu existují i rtěnky, které mají UV ochranu. To v praxi znamená jasnou věc. Dokážou pomoci k vaší dokonalé kráse a zároveň dokážou ochránit rty před slunečními paprsky. Zjistěte, zda vaše rtěnky něco podobného dokážou a pokud ne, doporučíme jednu takovou pořídit.

Sponzorováno

BB krém

Poslední roky se o něm mluví jako o zázraku. To proto, že dokáže vaši pokožku vyživovat, stejně jako dokáže sjednotit odstíny a tak vás i dokonale nalíčit. Je tedy alternativou ke klasickému make-upu. A od toho se jasně odvíjejí hlavní přednosti. První je spojena s tím, že vytvoříte na své kůži vrstvu, která může zamezit slunečním paprskům v tom, aby prošli k pokožce. Dále nelze zapomínat také na to, že tento krém je unikátní i v tom, že umí také nabídnout efektivní UV ochranu. Co to znamená? Že můžete být nejenom dokonale nalíčená, ale bude také chráněná. BB krémy jsou vhondé jak pro ženy, tak i pro muže.

Opálení

Je neoddiskutovatelným faktem, že pokud vyrazíte na sluníčko neopálení, s dokonale bílou pokožkou můžete očekávat to, že se spálíte. Je to zkrátka proto, že kůže ještě není na slunce tolik připravené. Zvláště, pokud jste majiteli hodně světlé pleti. Proto jako osvědčenou ochranu doporučujeme mít už alespoň lehký základ. Jak na něj? Můžete se začít ve volných chvílích lehce opalovat. Jen pár minutek denně, nic dlouhého. Tím, že vaše kůže bude tmavší už nebude tolik náročná na to, aby se spálila. Ochranu tak získáte vlastně tím, že se opálíte.

Stín

Ve městě je ho dost, tak ho využijte. Možná vám to nepřipadá, ale slunce je nebezpečné jak ve chvíli, kdy se pohybujete venku na ulici nebo v přírodě, ale je nebezpečné, i když jste uvnitř. Je jedno, zda jste doma a slunce na vás svítí skrz okno, nebo jste uvnitř kanceláří a sluneční paprsky prostupují velkými skleněnými plochami. Stejné je to i v případě, kdy jste v autě, jelikož ani zde vás skla neochrání. Myslíte si, že ano. Je to častý omyl! Sklem sice neprojde UVB záření, které by vás mohlo spálit, ale projde jím UVA, které způsobuje předčasné stárnutí pleti.

Co je tedy naší radou, jak eliminovat spáleniny, nebo jak eliminovat jiné problémy? Snažte se být co nejvíce ve stínu, co nejdále od slunečních paprsků. Hlavně přes poledne. Pokud toto zajistíte, nemusíte se slunce obávat. A také se dobře oblékejte.

Vybavení kanceláře

Co ještě můžete udělat? Kanceláře nebo domov si vybavte kvalitním stíněním. Vybavte okna žaluziemi, roletami. Co se vám do interiéru jednoduše hodí. Ty vás budou chránit před sluncem. Na druhou stranu nezapomeňte, že trocha slunce je pro práci i život prostě potřeba. Takže stiňte s rozumem.

Sponzorováno

A co vy? Jak se chráníte před slunečními paprsky vy? Budeme rádi za komentáře.

Co si ještě o ochraně před sluncem přečíst?

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva