Sponzorováno

Nejdrastičtější a nejhloupější hubnutí: Tomu neuvěříte! 4.78/5 (9)

nejhloupější dietyPokud se pustit do diety, tak jedině do té zdravé. S žádnými radikálními praktikami daleko nedojdete a vaše tělo vám rychle dá najevo, že jste na špatné cestě. Vybrat si však tu správnou nemusí být vždy jednoduché, protože svět diet je natolik bohatý, že místo v něm mají i ty nejhloupější nápady. Snad nemusíme ani zdůrazňovat, abyste jim NIKDY nenaletěli.

1. Doktor extremista

Psali se 70-tá léta minulého století, kdy se do světa rozšířila zpráva o nové, a prý stoprocentně účinné, dietě. Přišel s ní pan jménem Roger Linn a když budete číst dál, ani vy neuvěříte, že před jeho jménem stojí skutečně Dr., Tedy titul doktor. Jeho dieta nazvaná Last Chance Diet (Dieta poslední šance) nebo Prolinn dieta se totiž zakládá na úplném vynechání jídla a pití, přičemž jediné, co je povoleno, je hustší tekutina zvaná Prolinn. V jedné její porci se skrývá ubohých 400 kalorií a navíc je vyrobena z vývaru hovězí kůže, šlach či kopyt. Toto radikální hubnutí sice fungovalo, ale také zabíjelo na podvýživu.

2. Lesk na hubnutí

Nemyslete si, že všechny hubnoucí hlouposti pocházejí ještě z let, které si mnozí sotva pamatujeme. Přibližně dekádu dozadu se na trhu objevil lesk na rty, který sliboval téměř zázračné účinky. Díky výtažkům z rostlin, které potlačují apetit, měl zajistit, že budete méně jíst a zhubnete i bez cvičení. Do šílenství kolem tohoto výrobku byla nepřímo zatažena i Kate Moss, a tak slogan „always on the lips, never in the hips“ (vždy na rtech, nikdy na bocích) nabral na vážnosti. Samozřejmě, tento výrobek byl jen jedním z mnoha marketingových triků.

Sponzorováno

3. Jako Šípková Růženka

Je pravdou, že tělo při snaze o hubnutí potřebuje i dostatek odpočinku. Extrémní podoba využívání spánku při péči o tělo však přerostla až do podoby diety nazvané Sleeping Beauty Diet, tedy dieta Šípkové Růženky. Tento extrém naváděl lidi k užívání sedativ podporujících spánek, které člověka zlomily nejen na hodiny, ale celé dny. Tím pádem nepřijímal žádné kalorie a prý i hubnul. Propagátoři této diety však již pozapomněli na to, že tělo bez dostatku živin nehubne pro krásu, ale pod vlivem svého oslabování.

4. Jídlo povoleno, ale …

Jedním z nejnovějších výstřelků ze způsobů, jak shodit, je Hour Diet, tedy hodinová dieta. Její principem je úplná hladovka, která se přeruší na jednu jedinou hodinu během dne. Během těchto 60 minut se může konzumovat úplně všechno a v jakýchkoliv porcích, tedy jde o bohapusté přecpávání se. Po uplynutí času však třeba jídlo odložit a opět čekat do druhého dne. Navíc je povolena pouze čistá voda, kterou je třeba zahánět hlad. Věříme, že vám to zní dostatečně hloupě a nezdravě, abyste to kdykoliv zkoušeli.

5. Pikantnost pro odvážné

Na závěr tu máme dietu z roku 2002, která je nazvána Man-Juice Diet, tedy dieta mužské šťávy. Jde v ní přesně o to, co myslíte a pokud bychom měli být konkrétnější, pyšnila se jí pornohvězda Kim Kelly, která prý takto zhubla 7 kilo. K bílé tekuté „potravě“ přidala ještě brokolici a banány a jídelníček na 30 dní měla hotový.

No věřili byste tomu?

Sponzorováno

TIP: Co pít při dietě a hubnutí?

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva