Kokosový olej na plísně a kvasinky – funguje? Jak ho použít? 4.79/5 (24)

Sponzorováno

Kokosový olej na kvasinkyKokosový olej je bílý či téměř bezbarvý, polopevný mastný olej získaný z kokosového masa. Jak už možná víte, má mnoho zdravotních a kosmetických výhod, dá se použít na vlasy, pokožku, je s oblibou používán jako zdravá potravina, uplatní se i při čištění zubů. A co víc, může vám pomoci s kvasinkovou infekcí.

Jak kokosový olej léčí kvasinkovou infekci?

Bylo laboratorně prokázáno, že kokosový olej doslova rozbíjí jádra kvasinkových buněk Candida albicans. Také snižuje podráždění pokožky a redukuje zánět vaginální oblasti.

Kokosový olej má vysoký obsah dvou aktivních složek (kyseliny laurové, a pak kyseliny kaprinové), které mají antivirové, antimikrobiální a protiplísňové vlastnosti. Tyto látky zničí škodlivé bakterie a přitom přátelské bakterie ponechají živé.

Kyselina kaprylová rozebere buněčnou membránu, která řídí populace kvasinek a zabraňuje její další replikaci.
Panenský kokosový olej obsahuje dostatečné množství kyseliny laurové, živiny, která posiluje a podporuje imunitní systém k boji proti kvasinkovým houbám.

Cukr živí Candidu a kvasinkové buňky obecně. Kokosový olej je přírodní sladidlo a působí jako náhražka cukru. Také poskytuje okamžitou energii k posílení imunitního systému. Kokosový olej je antioxidant a účinná látka v ničení kvasinek a dalších hub v těle. Také pomáhá při vstřebávání vitamínů a minerálů.

Kokosový působí antibakteriálně a obecně proti všem plísním, přirozeně zabíjí Candidu. Tvoří nedráždivou ochrannou vrstvu a pomáhá léčit kvasinkovou infekci rychle, působící jako bariéra pro podrážděnou, citlivou pokožku.

Přidání pár lžiček kokosového oleje denně do svého jídelníčku je považováno za velmi bezpečné, protože obsahuje nerafinované tuky, snadno se umí přeměnit na přímou energii namísto toho, aby se uložil jako klasický tuk v těle.

Jak používat kokosový olej při kvasinkové infekci?

Kokosový olej bojuje s plísňovou infekci a to jak vnitřně, tak i při vnějším použití. Protiplísňové vlastnosti kokosového oleje pomáhají léčit infekci už během několika hodin (někdy v horizontu několika dní, v závislosti na závažnosti infekce). Vyzkoušejte následující populární metody léčení kvasinkové infekce kokosovým olejem:

1. Kokosový olej začleňte do jídelníčku

Začleňte 3 – 5 lžic panenského kokosového oleje denně do svého jídelníčku. Zpočátku začněte s menší dávkou a postupně ji zvyšujte. Zde je pár návrhů na to, jak toho dosáhnout:

Sponzorováno

 • Nahrazujte máslo kokosovým olejem (na rohlíku nebo na toastu).
 • Přidejte lžičku tohoto oleje do kávy nebo ho zamíchejte do ranních ovesných vloček.
 • Konzumujte lžičku kokosového oleje před každým jídlem.
 • Oleje, které běžně používáte na vaření nahraďte kokosovým olejem.
 • Zkuste si dát kokosový olej do jogurtu (třeba s banánem nebo jiným ovocem)
 • Přidejte tradiční fermentované potraviny (tempeh, miso či kefír) do svého jídelníčku.

2. Aplikujte kokosový olej lokálně (pravidelně)

Dávejte si pravidelně kokosový olej na čistou a suchou postiženou oblast. Naneste tenkou vrstvu kokosového oleje a pečlivě rozetřete. Opakujte 2 – 3 krát denně, dokud kvasinková infekce nezmizí.

3. Sprcha s kokosovým olejem

Smíchejte 3 – 4 polévkové lžíce kokosového oleje a 2 litry teplé destilované vody. Sprchujte postižené místo tímto roztokem. Opakujte denně dokud kvasinková infekce nezmizí pryč. Alternativně můžete použít tampon namočený v kokosovém oleji namísto sprchy.

4. Kokosový olej se skořicovým olejem

Tato směs eliminuje růst kvasinek a je skvělou prevencí kvasinkových infekcí.

 1. Smíchejte přibližně stejné množství kokosového oleje a skořicového oleje.
 2. Naneste na postižená místa.
 3. Pravidelně opakujte, dokud kvasinková infekce nezmizí.

5. Kokosový olej s česnekovým olejem a vitaminem E

Také super recept:

 1. Smíchejte několik kapek česnekového oleje a vitamin E. Tuto směs zřeďte v kokosovém oleji.
 2. Naneste na postižená místa.
 3. Pravidelně opakujte, dokud kvasinková infekce nezmizí.

A jeden tip na závěr

Vždy používejte organický panenský kokosový olej, který je přirozený a má větší zdravotní výhody. Ujistěte se, že nebudete používat hydrogenovaný kokosový olej, protože nemá tolik prospěšných vlastností (spíš téměř žádné).

Co si dále o kokosovém oleji či kvasinkách přečíst?

Vyberte si kokosový olej třeba zde

Sponzorováno

Zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Tým rehabilitace.info (více o nás)

 

Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: , ,

Přečtěte si také naše další články

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva