Sponzorováno

Kokosový olej na zuby – na bělení i čištění 4.58/5 (38)

Jak mohou vypadat vaše zuby, pokud si je pravidelně budete čistit kokosovým olejem?

Jak mohou vypadat vaše zuby, pokud si je pravidelně budete čistit kokosovým olejem?

Kokosový olej je malý zázrak. To jsme už probírali v měkolikati našich článcích. Příznivé účinky tohoto super oleje jsou pozorovatelné i v ústní dutině. Kokosový olej způsobuje bělení zubů a svěžejší dech. Existuje skvělý návod jak dosáhnout zlepšení kvality vašich zubů a ústní dutiny.

Nejlépe ráno po probuzení, si vložte 1 polévkovou lžíci kokosového oleje do úst a nechte v ústech po dobu 15-20 minut. Zatím se můžete obléci, připravit si snídani a podobně. Po této době olej vyplivněte. Tento postup opakujte alespoň po dobu dvou týdnů, nejlépe pokud si z něj uděláte zvyk a budete se ho držet už nastálo. Docílíte tím vyhubení nepřátelských bakterií v ústech. Olej vytvoří na zubech biofilm, který zabrání tvorbě plaku. Pokud se rozšíří zubní plak, kterým většina lidí trpí, způsobuje to špatný dech, žluté zuby, záněty dásní.

Čistit si zuby kokosovým olejem? Ano.

Možná se některým z vás bude zdát přinejmenším zvláštní čistit si zuby olejem, ale pravda je taková, že jeho bělící účinky mají něco do sebe. Už staletí si lidé čistí zuby různými oleji a kokosový je na to jeden z nejvhodnějších. Je pravdou, že i různé konvenční bělidla dosahují účinky, ale pro ústní dutinu mohou být nebezpečné jejich chemické složení. Mohou např. poškozovat zubní sklovinu, dráždit dásně a pod. 100% přírodní složení BIO kokosového oleje zaručuje, že při čištění zubů vám nehrozí tyto problémy a dokonce zklidňuje rozdráždené dásně a zamezuje vzniku velmi nepříjemným aftům.

Sponzorováno

Opět se zkuste zamyslet, zda je vhodnější pročišťovat si ústa a zuby chemickými a uměle vytvořenými roztoky a pastami nebo něčím co vytvořila příroda sama a co je pro člověka neškodné.

Dalším pozitivem je, že si z nerafinovaného panenského kokosového oleje můžete vyrobit vaši vlastní domácí pastu.

TIP: Jak na bělení zubů jahodami a dalšími potravinami?

Kokosová zubní pasta

Doslova zázračný a vynikající ve všech směrech je kokosový olej. Výjimkou není ani při bělení zubů. Kromě toho napomáhá také zdravým dásním a celkovému zdraví ústní dutiny. Stačí si dát čajovou lžičku oleje do úst a podržet ho na zubech několik minut a následně ho třít kartáčkem či jednoduše s prstem. Tato metoda je již staletí součástí indické medicíny, ajurvédy. Kokosový olej zabraňuje i vzniku bolestivých aftů.

TIP: Kokosový olej je super i na peeling pokožky a obecně tento olej pleť prostě miluje

Vyberte si kokosový olej třeba zde

VIDEO: Bělení zubů nejen kokosovým olejem

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  2 Komentářů u článku “Kokosový olej na zuby – na bělení i čištění”

  1. Karla napsal:

   No musím říct, že pokud chce někdo supereko bělení, tak je kokosový olej asi fakt nejmenší zlo.. ale já jsem potřebovala kvůli práci hezčí zoubky a šla jsem k hygienistovi a teda nelituju – cena taky není nakonec nijak závratná!! Viz tady – http://www.stomapro.cz/cena-beleni-zubu/. Bílým úsměvům zdar :D

  2. Berenika napsal:

   Mlsání kokosového oleje doporučuji. Pomohlo mi to na dásně.

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva