Sponzorováno

Jedete k moři? Naučte se chránit své vlasy před sluncem i jinými nástrahami 4.71/5 (21)

Slunce může vaše vlasy ohrozit. Dejte na to pozor.

Slunce může vaše vlasy ohrozit. Dejte na to pozor.

Také se tolik těšíte na očekávanou dovolenou u moře? A to hlavně proto, že zapomenete na starosti všedního dne a budete moci relaxovat? Určitě si to zasloužíte. Co však na dovolené u moře nezapomínejte, to jsou základy péče o vaši krásu. Ta nesouvisí jenom s tím, že se budete starat o svou pleť. Zapomínat byste rozhodně neměli ani na své vlasy.

Jak o ně pečovat, když vyrážíte k moři? To si ukážeme v dnešním článku.

Dejte pozor na to, kdy jdete ke kadeřnici

První věc, kterou musíte udělat, je naplánovat si návštěvu u kadeřnice. Mnoho z nás si myslí, že ke kadeřnici musí těsně před tím, než vyrazí a dovolenou. Sice budou první dny vypadat krásně, ale jinak jeto celkem velká chyba. Na dovolenou je vhodné jet zhruba až týden po tom, co navštívíte kadeřnici. Proč? Pamatujte na to, že vlive barvení a dalších procedur mohou být vaše vlasy lehce poškozené a potřebují několika denní regeneraci. Tím, že hned vyrazíte na dovolenou, jím rozhodně neprospějete, jelikož je vystavíte:

 • Soli nebo chloru
 • Každodennímu mytí
 • Silnějšímu slunci

Na slunce dejte pozor

U vlasů platí to stejné, jako v případě vaší kůže. Nejenom té, ale také vašim vlasů mohou sluneční paprsky výrazně škodit. Proto vlasy nezapomeňte chránit. Platí zde jednoduché pravidlo. Pokud nutně nemusíte být na sluníčku, tak na něm nebuďte. Snažte se proto být ve stínu, nebo alespoň použijte pokrývku hlavy. Pokud se přece jenom budete chtít opalovat, tak určitě ne přes poledne. To je slunce nejsilnější a to znamená, že by mohlo vaši vlasům nejvíce uškodit.

Tedy zde platí stejné pravidlo jako u pokožky. Na slunce nechoďte ideálně mezi 11 a 15 hodinou. To je nejsilnější a může vám nejvíce ublížit. Jak pokožce, tak vlasům.

Pozor na mořskou vodu

Ta je na jednu stranu hodně prospěšná, ale na stranu druhou i riziková. Pokud jste v mořské vodě, může to mít blahodárný vliv na vaši kůži, včetně pokožky hlavy. Když ale z vody vylezete, je třeba myslet na to, že voda uschne a ve vašich vlasech se objeví sůl. Ta může začít svědit, což vede k tou, že si začnete pokožku hlavy drbat. Stejně tak pozor na to, že ji sůl může i dráždit. Problémy nastanou i v oblasti vlasů, kdy se začnou vysušovat. Právě sůl ve vlasech z nich totiž začne tahat vlhkost.

Jaká je v takovém případě pomoc? Je velmi jednoduchá. Po každém koupání v moři zamiřte pod sprchu se sladkou vodou. Díky tomu z vlasů vymyjete slanou vodu a veškerou sůl. Výše zmíněné problémy tedy nenastanou.

Nezapomeňte na každodenní péči

Na tu myslíte nejenom v České republice, ale je třeba na ni myslet i na dovolené. A zatímco u nás si vlasy jistě každý den nemyjete, tak u moře je to doslova nezbytnost. Jak pro sůl tak i případné nečistoty, které se vám z moře mohly do vlasů dostat. Základem je tedy každodenní mytí vlasů, vlažnou vodou ve sprše na hotelovém pokoji. Jedině tak dokážete zajistit, že ve vlasech nebude nic, co by se mohlo negativně podepsat na jejich kráse.

Sponzorováno

Přibalte si vše potřebné

Balíte si své zavazadlo? Potom nezapomeňte jak na kosmetiku tělovou, tak i na malování a dále samozřejmě i na kosmetiku, která souvisí s vašimi vlasy. Co je naprostý základem, který souvisí s tím, co musíte mít ve svém zavazadle? Je to:

 • Šampon (na který jste zvyklí, nebo který vám vyhovuje)
 • Kondicionér
 • Maska

Toto je naprostým základem péče na vaší dovolené. I když můžete namítat, že kvalitní hotely vám nabídnou jak šampony a kondicionéry, tak myslete na to, že nemusíte znát značku, ani nevíte to, jak budou na vaše vlasy působit. Proto je lepší využít osvědčené kvality a tedy produktů, na které jste již zvyklá. To stejné platí i o situaci, kdy vhodný šampon nebo kondicionér teprve vybíráte. Není vhodné právě před dovolenou zkoušet něco nového. Pokud vám produkt nesedne, jenom velmi těžko budete v cílové destinaci hledat ten, na který jste dlouhodobě zvyklá a který vám a vašim vlasům svědčí.

Ochraňujte nejenom svou kůži

Jistě víte, že než vlezete na dovolené na sluníčko, je třeba se namazat. Stejně, jako chráníte svou kůži, je však dobré chránit své vlasy. Nikoliv tím způsobem, že využijete opalovací krém na kůži a aplikujete ho i do svých vlasů. Za tímto účelem existují různé produkty, které jsou určené speciálně a vlasy. Jedná se o řadu speciálních olejů, které zajistí maximální ochranu vašich vlasů. A to tak, že na nich vytvoří neviditelnou vrstvu, tak i tím způsobem, že dokážou chránit proti nebezpečnému UV záření. Docílíte tak stejných vlastností, jako je tomu v případě krémů na kůži.

Hydratujte a regenerujte

Vaše vlasy mají tendenci se na dovolené výrazněji poškozovat. To proto, že zde zkrátka a jednoduše dostávají zabrat. A tak se mohou vysušovat, mohou se začít lámat, stejně jako nesou nic výjimečného i roztřepené konečky. A tomu všemu je třeba zamezit. Jak? Pomocí produktů, které jsou určené hlavně na hydrataci vlasů a taky na regeneraci vlasů. I v tomto segmentu najdete na trhu celou řadu produktů v podobě různých zábalů a také masek. A to znamená, že s využitím není jakýkoliv problém. Samozřejmě tyto produkty není nutné aplikovat každý den, ale minimálně 2x za týden je vhodné je využít.

Jak vlasy před sluncem chránit?

Máme pro vás na závěr pár dobrých rad, jak chránit vlasy před sluncem:

 1. Noste nějakou pokrývku hlavy (můžete použít i šátek). Ideální je velký klobouk.
 2. Nechoďte na přímé slunce od 11 do 14 hodin
 3. Použijte na vlasy ochranný olej (vsaďte na nějaký přírodní, jako je kokosový nebo jojobový)
 4. Umývejte své vlasy od soli sladkou vodou
 5. Po opalování vlasy ošetřete
 6. Zaměřte se i na svůj jídelníček. To, co jíte je pro vlasy také důležité

Sponzorováno

A co vy? Jak vlasy před sluncem a dalšími vlivy chráníte vy? Budeme rádi za komentáře.

Co si dále o krásných vlasech přečíst?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: , ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva