Sponzorováno

Jak na samoopalování? Zkuste ho, když nechcete na slunce 4.67/5 (6)

Při aplikaci samoopalovacího přípravku můžete použít rukavici k tomu určenou.

Při aplikaci samoopalovacího přípravku můžete použít rukavici k tomu určenou.

Chcete mít dokonale bronzovou pleť, ale návštěva solárií, nebo pobyt na slunci není to, co hledáte? Je ještě třetí možnost, která existuje a kterou můžete využít. Jedná se o samoopalování. Různých přípravků je na trhu více než dost a je jenom na vás, jaký si zvolíte. My pochopitelně doporučíme držet se kvality a osvědčených výrobců. A co udělat proto, aby samoopalovací krémy velmi dobře vypadaly a aby opalování bylo rovnoměrné? Podívejte se na to s námi.

1. Připravte na samoopalování svou kůži

To první, co je nezbytné udělat, je příprava vaší pokožky. Jedině tak budete mít zaručeno, že krémy budou dobře působit a že vaše opálení bude na první pohled dokonalé a také rovnoměrné. My doporučíme tři hlavní postupy, které je třeba realizovat. Kůže vašeho těla by měla být:

 1. Dokonale umytá
 2. Do hloubky vyčištěná
 3. Hydratovaná

V praxi to znamená, že byste se měla důkladně umýt, kvalitním mýdlem. Následně doporučíme peeling celého těla, pomocí kterého odstraníte veškeré nečistoty, a to i z hlubších vrstev pokožky. Poté aplikujte hydratační mléko, které necháte vstřebat. A teprve v tu chvíli je ideální doba pro samoopalovací krém, který na svou kůži nanesete.

2. Aplikujte od spodu nahoru

Důležité je zvolit i správný směr nanášení samoopalovacího přípravku. Mnoho žen dělá tu chybu, že začíná u obličeje a potom postupuje dále. Takto skutečně ne, jelikož nejprve je nutné začít u nohou a poté postupovat výše. A na obličeji budete končit. Princip nanášení je v podstatě jednoduchý. Vždy naneste na dané místo trochu přípravku a krouživými pohyby ho důkladně rozetřete po celém vašem těle. Důležitá je v daném ohledu skutečně ona rovnoměrnost. Co nesmíme opomíjet, to je fakt spojený s tím, že čím více přípravku aplikujete, tím výraznější opálení vašemu tělu dopřejete. Už na počátku je dobré si promyslet, čeho vlastně chcete dosáhnout. Také při aplikaci neopomíjejte fakt, že je nutné zaměřit se na každé zákoutí vašeho těla, jelikož místa samoopalovacím mlékem nenatřená opálená nebudou.

3. Mléko nechte zaschnout

Jakmile samoopalovací krém nanesete na svou kůži, je nutné ho nechat zaschnout. Co to znamená? Pochopitelně to, že se neoblékejte, stejně jako si nikde nesedejte a eliminujte situace, že se někde otřete a tím vrstvu samoopalovacího mléka odstraníte. Ideální je čekat minimálně 15 minut, než dojde k perfektnímu vsáknutí. Jak přesně dlouho to bude trvat, je popsáno na každém přípravku. Proto se doporučujeme podle daných informací řídit. S tím souvisí i to, že byste měla v následujících hodinách po aplikaci eliminovat i sprchu. Zde se doporučuje čekat aspoň tři hodiny. Čím déle to však bude, tím lépe. Zároveň je dobré nevykonávat činnosti, při kterých se můžete zapotit. I pot je vaším nepřítelem, jelikož může čerstvě nanesenou vrstvu narušit.

Sponzorováno

4. Upravte své hygienické návyky

Je jasné, že i po aplikaci samoopalovacího mléka se můžete klasicky sprchovat a vykonávat běžnou hygienu. Nutné ale je dodržet několik nezbytností, které výrazně prodlouží dané opálení a zajistí rovnoměrné krytí. Když se podíváme na hlavní povinnosti, patří sem:

 • Eliminace klasického koupání
 • Eliminace používání příliš horké vody
 • Eliminace použití drsných houbiček a žínek

Co to pro vás znamená v praxi? Situaci, kdy by klasická hygiena měla být spojena s tím, že půjdete pod sprchu a pustíte si jenom vlažnou vodu. Mýdlo jako takové jednoduše a jemně rozetřete po těle pomocí svých dlaní a opláchnete. Dále je dobré používat co možná nejměkčí ručníky, abyste opálenou vrstvu z vašeho těla zbytečně nesetřeli. Nejlepší je však raději oschnout přirozenou cestou, čímž dané problémy s ručníkem eliminujete mnohem jednodušeji.

5. Vrstvu obnovujte

Dostáváme se k fázi poslední, která souvisí s tím, že je vrstvu samoopalovacího krému nebo mléka opakovat. Pokud chcete, abyste byla stále dokonale opálená a daný odstín byl intenzivnější, doporučuje se aplikace krému dokonce každé tři dny. Zde pamatujte, že u pravidelného užívání platí, že méně znamená více. Vždy stačí jenom tenčí vrstva, která postupně zajistí, že vaše tělo bude tmavnout rovnoměrně a výsledný odstín bude přirozený. Pravidelně také kontrolujte v zrcadle stav svého opálení a podle toho případné intervaly měňte. Co musíme určitě říci, to je fakt spojený s tím, že jedna vrstva rozhodně nevydrží věčně a bez obnovení vám takové opálení vydrží skutečně jenom pár dní. A to platí i o případných návštěvách kosmetických salonů, kde může dojít k tomu, že je opálení realizováno pomocí speciálního nástřiku.

6. Svou kůži stále chraňte

Co dodat na závěr? Rozhodně to, že svou kůži, která byla ošetřena samoopalovacím krémem, musíte i nadále chránit. Jak na to? Pokud plánujete i běžné opalování na sluníčku, mělo by to být stále spojeno s tím, že budete používat krémy s ochranným faktorem. Jeho hodnotu volte podle toho, jaká je vaše kůže. Pokud je bílá a pokud je příliš citlivá, je pochopitelné, že byste měli zvolit spíše takové produkty, kde je výše ochranného faktoru počítána na desítky. Nejvíce to platí na samotném začátku slunečních dní, kdy pokožka ještě není tolik zvyklá na sluníčko.

Najděte si ten svůj „samoopalovák“

Je třeba se umět v množství výrobků zorientovat a najít ten pravý, který vám sedne – stejně jako jiný typ krému – ne každý je pro vás vhodný. Můžete si dokonce vybrat, zda chcete samoopalovací přípravek ve formě klasického krému, spreje nebo pěny. Většina moderních krémů je tmavé barvy, takže přesně víte, kam jste přípravek nanesli a kam ještě ne. Ideální je, pokud si ho nanášíte a roztíráte na to určenou rukavicí, kterou umíte suprově přípravek rozetřít pěkně do ztracena. Pokud máte bezproblémovou pleť, většinu samoopalovacích produktů můžete nanést i na obličej, ale pokud máte problém s ucpanými póry, pleť příliš citlivou nebo dokonce akné, určitě na obličej použijte přípravek k tomu určený, protože tyto krémy póry zanášejí. Existuje dokonce samoopalovací voda na obličej určená speciálně pro aknózní a problematickou pleť.

A co vy a samoopalování? Praktikujete? Nebo spoléháte na přirozené opálení? Napište mi do komentářů.

VIDEO: VLogerka radí se samoopalováním

VIDEO: Jak na samoopalování?

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva