Sponzorováno

7 rad, co dělat s roztřepenými konečky vlasů 4.75/5 (12)

RADA: Co dělat s roztřepenými konečky vlasů?Po ostříhání vlasů je toto krásné (ale příliš krátké) období bez roztřepených konečků snem. Ale jako u všech snů, i toto období nakonec skončí, i když se v něm snažíme libovat. Bez ohledu na to, jak dobře své vlasy upravíte, roztřepené konečky jsou nevyhnutelné.

Aby bylo hned na začátku jasno, jediný způsob, jak skutečně řešit roztřepené konečky vlasů, je ostříhat je. Existují však věci, které můžete udělat, abyste je ošetřili tak, aby byly mezi stříháním méně nápadné. A ta nejlepší část? Nemusíte ani vkročit do kadeřnického salonu.

Oslovila jsem vlasového experta a vlasového stylistu Michala. A zeptala jsem se ho, co dělat s roztřepenými konečky vlasů. Od domácího ošetření kokosovým a rybím olejem až po osvědčené účesy, které strategicky vše maskují – zde budete vybaveni vším, co potřebujete vědět o tom, co dělat s roztřepenými konečky vlasů – a bez jejich stříhání.

Tak, jdeme na to.

Co jsou vlastně roztřepené konečky vlasů?

Roztřepené konečky vlasů jsou konečky vlasů, které se rozdělují na více než jednu část a vypadají prostě rozštěpeně. Toto je častý problém, který se vyskytuje u lidí s dlouhými vlasy nebo u těch, kteří používají velké množství stylingových produktů nebo přístrojů na vlasy. Vlasy se mohou roztřepit kvůli špatné péči, suchu nebo poškození způsobeném sluncem, chemickými úpravami nebo stylingovými přístroji.

Roztřepené konečky vlasů mohou vypadat nevzhledně a mohou vést k dalšímu poškození vlasů. Je důležité zajistit, aby vaše vlasy byly dostatečně hydratované a chráněné před poškozením, abyste se vyhnuli roztřepeným konečkům vlasů. To může zahrnovat použití výživných kondicionérů a olejů, používání ochranných fólií před sluncem a omezení používání stylingových přístrojů nebo chemických úprav. Pokud máte roztřepené konečky vlasů, můžete je vyřešit jednoduše tím, že je ostříháte nebo použitím speciálních produktů na opravu roztřepených konečků vlasů.

Roztřepené konečky se vyskytují nejčastěji u dlouhých vlasů. Vnější vrstva vlasového stvolu, kutikula, je poškozená a neobaluje dokonale kůru vlasu.

Typy roztřepení u konečků vlasů

Typy roztřepení u konečků vlasů

Co se dá dělat s roztřepenými konečky vlasů

1. Udělejte si hydratační kúru s kokosovým olejem

Není to poprvé, co slyšíme o výhodách kokosového oleje pro krásu (a pravděpodobně to nebude naposled). Tento oblíbený olej je propagován jako jeden z nejlepších na pleť, nehty a dokonce i na čištění štětců na make-up. Pokud jde o vlasy, není tomu jinak. Kokosový olej se může pochlubit řadou výhod, které léčí různé problémy s vlasy (článek o tom zde), ať už jsou to lupy, nepoddajný růst vlasů a suché konečky, a je prokázáno, že snižuje ztrátu bílkovin ve vlasech.

Pokud bojujete s tím, jak se zbavit třepení vlasů, odborník doporučuje připravit si domácí ošetření vlasů kokosovým olejem. Kokosový olej sice neopraví konečky k sobě, ale může způsobit, že budou méně roztřepené a hladší. A navíc prameny budou také zalité hydratací.

Pro dosažení nejlepších výsledků vlasové kúry doporučuje vlasový stylista začít s důkladně umytými, ručníkem vysušenými vlasy. „Přírodní oleje jsou velmi těžké, takže začněte s malým množstvím a podle potřeby přidávejte další, abyste zůstali mimo vlasové kořínky,“ říká. Pro ošetření si vezměte trochu kokosového oleje (asi čtvrtinu hrsti) a vpracujte ji do vlasů – od konečků po střední část. Poté si vlasy sepněte, zabalte do ručníku nebo igelitové fólie a počkejte 30 minut.

Poté se vraťte do sprchy, opláchněte a poté si vlasy dvakrát umyjte šamponem. Ačkoli to zní protichůdně, domácí vlasové prostředky se mohou nahromadit ve vlasech, pokud je důkladně neumyjete. Opakujte jednou za dva týdny.

2. Naneste vyhlazující bezoplachový kondicionér

Pokud nejste zastánci domácích receptů a řešení, bezoplachový kondicionér může nabídnout hydrataci a dočasně vyhladit vzhled roztřepených konečků. Existuje celkem hodně produktů, které jsou formulovány speciálně pro poškozené prameny a suché konečky. Výsledek? Hedvábně hladké vlasy bez poškození.

3. Domácí výživná avokádová proteinová maska

Klíč k úpravě roztřepených konečků? Prevence. Maska na vlasy bohatá na živiny, která pokryje prameny vším, co potřebuje, aby zůstaly zdravé, může pomoci udržet roztřepené konečky na uzdě. A i když u tohoto možná budete muset vynechat domácí guacamole, věřte mi – vaše vlasy vám poděkují.

Sponzorováno

Směs se skládá z jednoho avokáda, jednoho vejce a několika kapek olivového oleje. Toto trio společně obsahuje mastné kyseliny a také vitamíny E a K, které mají změkčit, zvlhčit, opravit a chránit vlasy a jejich folikuly. Recept také získává bonusové body za to, že je ho tak snadné vyrobit.

  1. Nejprve si rozmačkáme avokádo a smícháme s vejcem.
  2. Přidejte olivový olej, dokud nebude konzistence trochu hustší než kondicionér z obchodu.
  3. Naneste na vlasy (zaměřte se na konečky), nechte 10 až 20 minut působit a poté dobře opláchněte teplou vodou.

4. Potřete si roztřepené konečky vlasů olejem

Nikdy nepodceňujeme sílu vtírání přírodního oleje na naše roztřepené konečky. To má potenciální přidanou výhodu ve vyživování poškozených pramenů a zároveň minimalizuje výskyt roztřepených konečků mezi návštěvami kadeřníka. Můj výběr? Sladký mandlový olej nebo arganový olej, oba jsou široce dostupné ve své čisté formě a také běžně zahrnuty na seznamu složek oblíbených vlasových produktů. Když jste v nouzi, naneste pár kapek na ručníkem vysušené konečky. Jedinou výhradou je, abyste si uvědomovali, kolik toho nanášíte – je to koneckonců olej, takže začněte s malým množstvím produktu a postupujte podle potřeby. Přidat můžete vždy, ale odebírat olej z vlasů jde hodně, hodně špatně.

KLÍČOVÉ SLOŽKY: Mandlový olej je hydratační prostředek, který je bohatý na vitamín D, vitamín E a různé minerály. Pomáhá zklidnit pokožku před podrážděním a chránit ji před poškozením UV zářením.

5. Udělejte si namáčení na vlasy s rybím olejem

I když rybí olej obvykle není první volbou, pokud jde o místní vlasovou péči – upřímně řečeno, existují lépe vonící alternativy – pro některé může být klíčem k růstu a regeneraci vlasů. O bohatých mastných kyselinách nalezených v rybím oleji se říká, že podporují silnější prameny, spouštějí cirkulaci ve vlasové pokožce a podporují růst vlasů. A potvrzují to i studie.

  1. Chcete-li rybí olej na vlasy použít, zkombinujte dvě kapsle rybího oleje se lžící kokosového oleje a levandule.
  2. Směs zahřívejte na nízkou teplotu po dobu pěti minut. Nalijte do velké mísy, ponořte roztřepené konečky vlasů do mísy a směs propracujte do vlasů (vyhněte se kořínkům).
  3. Před umytím si vlasy zabalte do ručníku nebo igelitové fólie a nechte 40 minut máčet.
  4. Přirozené omega-3 a -6 oleje v rybím tuku vyřeší všechny vaše potíže s roztřepenými konečky

6. Vyhněte se nadměrnému kartáčování a šamponování vlasů

I když základní péče o vlasy zahrnuje časté kartáčování a šamponování vlasů, přehánění v tomto směru může zhoršit poškození, které vede k roztřepeným konečkům. Studie ukázaly, že strukturální změny ve vlasových vláknech jsou výsledkem kartáčování, šamponování a dalších typů péče, zvláště když se provádějí, když jsou vlasy mokré. A nabarvené prameny vlasů a prameny s trvalou jsou ještě náchylnější k tomuto druhu poškození. Na to pozor! Bojujte proti roztřepeným konečkům tím, že se vyhnete intenzivnímu kartáčování a příliš častému šamponování vlasů (odborníci doporučují mýt si vlasy jednou až třikrát týdně v závislosti na typu vlasů a pokožky).

7. Ošetřete vlasy medem a olivovým olejem

Hydratační kombinace medu a olivového oleje z něj dělá dynamické duo pro výživu poškozených vlasů. Med pro vlasy nabízí změkčující vlastnosti a kondicionuje vlasy, takže je ideálním hydratačním prostředkem pro suché vlasy, které jsou náchylné k roztřepeným konečkům. Jako bonus je med skvělý pro ošetření suché pokožky hlavy a zvýšení lesku vlasů.

  1. Zkuste smíchat tři lžíce olivového oleje se dvěma lžícemi surového medu.
  2. Směs naneste na šamponem umyté vlasy a nechte působit 20 až 30 minut.
  3. Opláchněte jej a poté si umyjte vlasy jemným šamponem, abyste odstranili veškeré zbytky.

Sponzorováno

A jak vaše roztřepené konečky vlasů řešíte vy? Budu ráda za komentáře. Informace o roztřepených konečcích vlasů není nikdy dost.

Dále si o vlasech přečtěte

Studie a zdroje článku

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky:

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva