Sponzorováno

Jak se zbavit nepříjemného alkoholového dechu? Poradíme vám. 4.53/5 (19)

Jak bojovat s pachem alkoholu v ústech?

Jak bojovat s pachem alkoholu v ústech?

Možná si to neuvědomujete, ale když se víkendu jdete večer bavit do baru či na diskotéku a pijete u toho alkohol, je velmi pravděpodobné, že později můžete mít nepříjemný alkoholový dech. A ten vás může dokonce provázet i několik dní. A jít do práce nebo do školy s dechem, co je cítit po alkoholu není dobrý nápad.

Některé těkavé molekuly v ústech vedou k halitóze nebo prostě ke špatnému dechu. A právě alkohol je jednou takovou těkavou molekulou, která může způsobit, že váš dech je cítit opravdu odpudivě. A to nikdo z nás samozřejmě nechce.

A co víc. Alkohol není snadno stravitelný, protože ho tělo vidí jako toxin. Ten je metabolizován játry, ale játra pracují pomalejší rychlostí (zpracují cca pouze jeden nápoj za hodinu). Díky tomuto pomalému procesu se alkohol hromadí ve vaší krvi a tělních tkáních, včetně plic, zatímco čeká na metabolismus. To pak způsobuje alkoholový dech.

Tento problém je docela častý u všech lidí, kteří nadměrně pijí alkohol. Kromě toho, že budete mít špatný dech, vás lidé kolem vás budou považovat za stále opilé. Chcete-li docílit toho, aby lidé nevěděli, že jste něco pili, můžete použít jednoduché a snadné triky, abyste se zbavili alkoholového zápachu z úst. Zde je několik způsobů jak na to.

1. Jezte něco současně s pitím

Chcete-li snížit závažnost alkoholového dechu, zkuste jíst něco před, nebo během pití alkoholu. Žvýkání potravin stimuluje produkci slin a potraviny ve vašem žaludku pomáhají absorbovat část alkoholu, který vypijete.

Tradiční občerstvení jako jsou arašídy, kešu oříšky, popcorn, bramborové chipsy a další dobroty, jsou dobrou možností, kterou můžete vyzkoušet. Jednoduše pití alkoholu prokládejte pravidelně občerstvením.

2. Pijte více vody

Stejně jako jsme doporučili jíst něco, když pijete alkohol, stejně tak doporučíme pít více čisté vody. Proč? Alkohol způsobuje, že vaše ústa jsou suchá, kvůli jeho diuretickému účinku. Suchá ústa jsou lepším prostředím pro zápachové bakterie. Takže pokud popíjíte čistou vodu současně s alkoholickým nápojem, pomůže vám to zůstat hydratovaní a vyhnete se tak suchu v ústech.

Dokonce i po skončení párty a po pití alkoholických nápojů nezapomeňte občas popíjet trochu vody. Kromě snížení alkoholového dechu se vám také sníží příznaky kocoviny. Spolu s čistou vodou je také výhodná citronová voda.

3. Napijte se černé kávy

Dalším jednoduchým trikem maskování alkoholu je vypít pár šálků silné kávy. To vám pomůže hned dvěma způsoby.

Za prvé, káva vás probudí a pomůže bojovat proti ospalosti, což je důležité, pokud jedete do práce nebo se musíte zúčastnit nějaké důležité schůzky. Za druhé, sloučeniny v kávě vám do úst vloží úžasnou vůni, která je mnohem lepší než vůně alkoholu. Dva až čtyři šálky černé kávy (záleží na vás, jak moc máte černou kávu rádi) v pravidelných intervalech jsou vše, co potřebujete. Ujistěte se, že pijete černou kávu a nic dalšího k ní už nepřidávejte. Když se přidá smetana nebo cukr, káva nebude tak účinně maskovat alkoholový dech.

4. Umyjte si zuby

Dobrá péče o ústní dutinu je nezbytná pro udržení čerstvého dechu. A správná ústní hygiena je také klíčem při boji proti alkoholovému dechu. Proč? Protože pomáhá zničit bakterie způsobující zápach v ústech. Uvědomte si však, že nebude eliminovat odér alkoholu pocházející z vašeho žaludku, krku a také kůže.

Vyčistěte si zuby, a stejně tak jazyk, zubní pastou s mátovou příchutí. Pak bude odér méně pronikavý. Po umytí zubů nezapomeňte na zubní nit. Části potravin, které jsou zředěné alkoholem, často uvíznou mezi zuby. To může způsobit horší dech. Takže zuby čistěte pečlivě, ne jen tak halabala.

A také si vykloktejte ústa dobrou ústní vodou bez alkoholu.

Sponzorováno

5. Žvýkejte bylinky

Silné bylinky, jako je rozmarýn, petržel nebo estragon, mohou také pomoci maskovat alkoholový dech. Tyto byliny jsou známé díky svým deodoračním vlastnostem, které pomohou odstranit nepříjemný zápach z úst a žaludku. Jednoduše žvýkejte několik listů čerstvého rozmarýnu, petrželky, máty nebo estragonových listů. Tyto bylinky můžete také zahrnout do nějakého salátu.

6. Žvýkejte žvýkačku

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak eliminovat dech z alkoholu, je žvýkání žvýkačky bez cukru. Mátová nebo kyselá příchuť bude nejúčinnější. Za prvé, silná chuť žvýkačky pomůže zakrýt odér alkoholu. Žvýkání také stimuluje produkci slin – ty napomáhají vypláchnutí kyselin i bakterií z úst.

7. Jezte arašídové máslo

Pokud milujete chuť krémového a sladkého arašídového másla, pak máte ještě jeden důvod, proč si ho dát! Arašídové máslo může pomoci maskovat alkoholový dech.

Olej v arašídovém másle poskytuje mnohem silnější a příjemnější vůni než alkoholový dech. Snadno zakryje zápach vašeho dechu a nikdo nebude ani náhodou hádat, že jste včera večer hodně pili. Dejte si toast s arašídovým máslem a zapijte černou kávou.

8. Žvýkejte syrový česnek

Silně vonící potravina jako česnek může pomoci maskovat vůni alkoholického dechu. Ve skutečnosti je vůně česneku tak silná, že po alkoholovém dechu nebude ani památky.

Pokud je to možné, žvýkejte 1 nebo 2 syrové stroužky česneku a zapijte sklenicí vody. Nebo si připravte něco snadného se spoustou česneku, jako je polévka nebo tak. Po česneku si dejte jablko, to jeho pak docela eliminuje.

9. Jezte cibuli

Stejně jako česnek, může silné aroma cibule snadno maskovat alkoholový dech. Vždy zvolte červenou cibuli, protože jejich vůně je silnější. Vzhledem k tomu, že vůně cibule může být poměrně silná, můžete si po použití této metody důkladně vyčistit zuby a vypít 2 pohárky čisté vody.

10. Citron

Lemon je dalším užitečným prostředkem, který pomáhá maskovat špatný dech z alkoholu kvůli. A to kvůli přítomnosti citrusových sloučenin v něm. Kromě toho citron pomáhá odstraňovat nahromaděné toxiny z těla, čímž dále snižuje zápach alkoholu.

 • Dejte 1 nebo 2 čajové lžičky čerstvé citronové šťávy do 1 šálku teplé vody. Přidejte 1/2 lžičky soli a dobře promíchejte. Použijte tento koktejl jako ústní kloktadlo. Dejte do úst vyplachujte, kloktejte. Opakujte každé 4 hodiny.
 • Také můžete pít citronovou vodu, abyste snížili váš odér alkoholu a také rychleji detoxikovali alkohol z těla. Jednoduše promíchejte šťávu z 1/2 citronu do 1 šálku vlažné vody a vypijte ji. Můžete také přidat trochu medu.
 • Nebo si dejte zelený čaj nebo černý čaj, pak do něj můžete vytlačit trochu citrónové šťávy. Vypijte.

Sponzorováno

Poznámka: Nepřehánějte to s proplachováním úst citronem – protože je příliš kyselý, příliš mnoho citronu může poškodit zubní sklovinu.

Další tipy na zlepšení alkoholového dechu

 • Jisté řešení, které sníží zápach alkoholu v dechu, je pít s mírou. Kromě toho je nadměrné pití alkoholu spojeno s mnoha zdravotními problémy. Takže pozor na to. Je to prostě toxin.
 • Vyvarujte se míchání alkoholických nápojů – různé nápoje mají různé zápachy a jejich kombinace tak ještě může zhoršit zápach vašeho dechu.
 • Předtím, než jdete do baru, dejte si do kapsy nebo peněženky mátovou žvýkačku – je to praktické, bude se hodit.
 • Vyvarujte se používání ústní vody na bázi alkoholu – to pouze zvyšuje vůni alkoholu v dechu.
 • Dejte si do úst 1 lžičku žluté hořčice a pak vypláchněte trochu vody. To prý také pomáhá.
 • Pití rajčatové šťávy může také maskovat odér alkoholu ve vašem dechu.
 • Vždy pijte zodpovědně. Sami musíte vědět, kdy máte dost. Nenechte se přemlouvat k dalšímu pití.

Co si na toto téma ještě přečíst?

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva