Sponzorováno

Jak na regeneraci těla po silvestrovské noci? 4.86/5 (7)

Co si budeme povídat, dobře a kvalitně oslavený Silvestr je pro naše tělo obrovskou zátěží. Málo spánku, alkohol, hlučná hudba, množství jídla. To vše ovlivňuje náš organismus velmi negativně. Nejdůležitější je dostat se co nejdříve do pohody. Nabízíme vám 5 rad, které vám to usnadní.

1. Dostatek spánku je základ

Dopřejte svému tělu dostatek spánku. Spánek je pro náš organismus nezbytný. Během něj totiž probíhají v těle syntetické reakce, díky kterým dochází k celkové regeneraci organismu. Prospívá to nejen imunitnímu systému, ale i kráse a celkovému zdraví vašeho organismu. Probdělá silvestrovská noc dá celému tělu zabrat. Přestože se vám během dne asi nepodaří doběhnout prožitou noc, další večer však zkuste vpadnout do peřin o něco dříve a dohnat zameškané.

2. Zkuste se vyhnout extra těžkým jídlům

Nezatěžujte organismus těžkými jídly Tradiční dobroty na silvestrovském stole nepatří do kategorie nejzdravějších jídel. Myslete však na to, že všeho moc škodí. Tak pokud už si dopřejete řízek s majonézovým salátem a výborný sváteční koláč, na další den dejte přednost zelenině, ovoci, přidejte zdravé tuky (zejména rybí tuk, kokosový olej, ořechy, semena). „Takovou odlehčenou stravou dokážeme tělu doplnit potřebné vitamíny a minerály, díky kterým bude proces regenerace mnohem rychlejší,“ radí Vlado Zlatoš z Wellness Teamu, zkušený sportovec, kondiční trenér a specialista na výživu.

Sponzorováno

3. Důležité je dodržet pitný režim

Alkohol, který k takovým oslavám v přiměřeném množství patří, dehydratuje organismus a odebírá mu potřebné minerály. Je proto nesmírně důležité poskytnout tělu dostatek tekutin obohacených o minerály, které se během námahy z těla vyplavily. Důležitý je především hořčík, ten vám totiž udělá při regeneraci velkou službu. „Hořčík podporuje regeneraci svalů, je nezbytný pro buněčné procesy a pomáhá předcházet únavě,“ vysvětluje roli hořčíku pro náš organismus Vlado Zlatoš z Wellness Teamu. „Magnézium kromě toho pomáhá uklidňovat nervový systém, který byl během námahy zatížen, a přispěje k lepší regeneraci organismu,“ dodává Vlado Zlatoš. Hořčík v přírodní podobě se nachází například v minerální vodě Magnesia, která zároveň obsahuje nízké množství sodíku.

4. Pohyb na čerstvém vzduchu

Pohyb má na psychickou i fyzickou kondici člověka prokazatelně pozitivní vliv. Dopřejte si proto během dne dostatek času na čerstvém vzduchu. Vyjděte si na příjemnou procházku nebo si pobavte s dětmi při koulovačce. Své tělo tak zahřejete a dodáte mu energii, aby se se zátěží, kterou zvládlo, dokázalo poprat.

5. Relaxujte, odpočívejte

Pokuste se najít si čas na takové formy relaxace, na které nemáte čas během běžného roku – napusťte si vanu s vonnou solí, pusťte si příjemnou hudbu a jen tak zavřete oči nebo si přečtěte něco velmi příjemné. Jednoduše si dopřejte takové aktivity, abyste se i na Nový rok cítili v pohodě a mohli jste si s radostí popřát: „Jak na Nový rok, tak po celý rok.“

Sponzorováno

Podívejte se na další rady, jak přežít Silvestra ve zdraví.

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva