Přijďte na chuť obličejové gymnastice! Zjemní vám rysy a zeštíhlí odulá líčka! 4.93/5 (42)

Sponzorováno

Obličejová gymnastika vás udělá krásnější v obličeji.

Obličejová gymnastika vás udělá krásnější v obličeji.

Každá žena se pídí po všelijakých možnostech, jak být ještě krásnější. Proto neváhá a mučí své tělo hodiny v posilovně. Tak získá krásnou a štíhlou linii, která je obdivována hlavně na plážích, koupalištích, v saunách. Ovšem co se týče obličeje, jdou na to mnohé ženy zcela špatně. Ptáte se proč? Krom špatných návyků v péči o pleť se nebojí sáhnout ani po službách plastického chirurga. Přitom stačí, kdyby se o svůj obličej staraly úplně stejně, jak o jejich postavu. Ano, kdyby jej cvičily a posilovaly! V obličeji totiž také najdete svaly, které posílením zúžíte nebo je zpevníte.

Zkuste obličejovou gymnastiku a neprohloupíte

Obličejem však nejde dělat dřepy ani skoky na švihadle, to dá rozum. Skvěle však lze cvičit obličejovou gymnastiku. Obličejovou gymnastikou nazýváme souhrn nejrůznějších cviků, které provádíme naším obličejem. Když budete obličejovou gymnastiku cvičit každý den, dočkáte se téměř zázračných výsledků.

Projasní se vám rysy ve tváři, zmizí vrásky kolem očí a úst, zbavíte se druhé brady i buclatých líček. Obličejová gymnastika vám tak zaručí mnohem krásnější obličej. Avšak jako u každého cvičení je potřeba vydržet a cvičit pravidelně.

Co k tomu budete potřebovat?

Ze začátku hlavně zrcadlo, proto, abyste kontrolovala správnost svého cvičení, hodit se vám budou i stopky. A protože se u obličejové gymnastiky budete nejrůzněji pitvořit, je důležité zajistit si i soukromí! Pravdou je, že pohled partnera na vaše vykoulené oči a vypláznutý jazyk by jej mohl maličko vyděsit a to my opravdu nechceme.

Jak na to? Dbejte na přehnanou artikulaci.

Začít můžeme tím, že si protáhneme celý obličej – vytřeštíme oči, otevřeme ústa, vyplázneme jazyk a dlouze a hlasitě zakřičíme dlouhé ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ. Cvik můžeme zopakovat 3x.

Pro buclatější tváře a povislé koutky úst doporučujeme opakovat písmena X, O, U, přitom dbejte na správnou a až přehnanou artikulaci. Písmena můžete říkat nahlas nebo si je jen tak pro sebe šeptat. Důležité je pečlivé provedení. Písmena zdůrazňujte, koutky úst protáhněte vždy až do konce a vše opakujte alespoň 15x.

Sponzorováno

Pro vyhlazení vrásek v okolí očí se na chvíli vžijte do role mrkací panenky. Jednoduše začněte mrkat, s tím, že opět všechny mimické pohyby zdůrazňujete a přeháníte. Mrkat můžete i dvě minuty. Pak oči na chvíli zavřete a pak je otevřete doširoka a počítejte do deseti, povolte.

Jak na podbradek?

Podbradek je velmi neestetický a objeví se i u žen, které jsou štíhlé. Jeho zmizení sice nepůjde ze dne na den, pravidelným cvičením je však úspěch zaručen. Cvičení na podbradek je následující. Sednete si pohodlně na židli a hlavu lehce předkloníte dozadu. Pak pomalu otvírejte a zavírejte ústa asi 10x. Cítíte ten tlak na bradě? To je správně! Dalším cvičením je pak obdobný cvik, kterým napodobujete polibky. Hlavu můžete nechat mírně zakloněnou a představit si můžete, že je nad vámi váš pan Božský! Na co čekáte, pošlete mu pár vzdušných polibků. Třeba hned 10x!

Celý obličej pak procvičíte i přehnaným artikulováním celé abecedy. Výrazné A, B, C, D…X, Y, Z, Ž zajistí úbytek tuku ve vašich tvářích. Celou sérii cviků můžete opět zakončit bojovým pokřikem ÁÁÁÁÁÁ, při nimž budete mít dokořán vytřeštěné oči, otevřenou pusu a vypláznutý jazyk. Efekt obličejové gymnastiky se dostaví již po dvou týdnech pravidelného cvičení a to je skvělé ne?

Jak dlouho s obličejem cvičit?

Cvičení věnujte 15-20 minut denně. Ze začátku můžete cvičit před zrcadlem a kontrolovat tak správnost cviků, postupem času však můžete cviky provádět i u vašeho oblíbeného seriálu!

Věřte tomu, že obličejovou gymnastikou se vyhnete nepříjemnému a bolestivému chirurgickému zákroku. Vaše pleť bude vyhlazená a svěží! Když chcete zhubnout zadeček, taky ho posilujete, no ne? Tak proč neposilovat i obličej? Přijďte na chuť obličejové gymnastice! Zjemní vám rysy a zeštíhlí odulá líčka!

Co si ještě přečíst na toto téma?

VIDEO: Pěkná ukázka obličejové gymnastiky

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva