Sponzorováno

Jak na vrásky pod očima? 4.93/5 (15)

Jak na vrásky pod očima?Na jemnou pokožku by neměli zapomínat zejména majitelé mastné pleti. S vráskami začněte bojovat od pětadvacítky, pomůže pravidelné krémování, laser i botulotoxin.
Jemná pokožka kolem očí je čtyřikrát tenčí a citlivější než na zbytku obličeje.

Hlubší vrásky lze zjemnit jen invazivními metodami. Jednou z nejnovějších metod je použití frakčního laseru, který poškozenou oblast zbrousí. Frakční laser však nenaruší souvislou oblast, ale pod okem nechá i kousky zdravé kůže. Vznikne jakoby pepito. Z nepoškozených ploch přeroste epitel do okolí. Na zahojení postačí víkend. Drobné fleky jak po odřenině můžete překrýt make-upem. Další z možností je vpíchnutí výplňového implantátu, například kyseliny hyaluronové. Díky svému objemu zvedne tekutina vrásku. Cena obou procedur se pohybuje v průměru kolem 2500 kč.

Tip na čtení: Vyhladí vrásky lépe botox nebo kyselina hyaluronová?

Krémujte

K očnímu okolí byste měli přistupovat jako k suché pleti. Příliš zmatňující mejkapy určené na mastnou pokožku mohou jemné partie pod očima skutečně vysušovat. V tomto případě postačí, když si oční okolí těsně před malováním ošetříte krémem. Problém můžete řešit i dvěma typy make-upu. Na okolí očí jsou vhodnější lehčí, pěnové výrobky. Zejména lidé s mastnou pletí mají tyto partie často zanedbané. Obličej si pro zvýšenou tvorbu mazu nekrémujeme a pokožka kolem očí se vysušuje. Je vidět přesný přechod mezi pórovitou částí obličeje a hustou, jemnou kůží pod očima.

TIP: Zajímavé tipy pro účesy starších dam i mužů

Na podporu pokožky kolem očí je potřeba dát velký pozor. Pokožka okolo očí je úplně jinak citlivá a má velice odlišné vlastnosti oproti pokožce na většině zbytku těla. Samozřejmostí je tedy speciální přípravek pro peči o oční okolí. Většinou se jedná o velmi jemné krémy, výživná séra, masky či gely určené přesné pro pečování a odstraňování vrásek okolo očí a jeho okolí. Rozhodně se na pečování o okolí očí nedoporučuje používat klasické krémy, například na ruce apod. Pokožka kolem očí je jednoduše jiným artiklem, a tak je potřeba se k němu jinak chovat.

Sponzorováno

Otoky rozmasírujte

Otoků očí se můžete zbavit pomocí lymfodrenáže obličeje. Odborná masáž vytiskne lymfu, tekutinu, která se nasbírá v citlivé oblasti, a vyboulí spodní víčko. Oteklé oči mohou být znakem únavy či prohýřené noci. Pokud vás však trápí příliš často, odlehčete si stravu. Mohou totiž signalizovat zanesený organismus, který ledviny nedokázaly pročišťovat. Při dlouhotrvajících potížích se obraťte na lékaře.

Na mýdlo zapomeňte

Jemná pokožka kolem očí je čtyřikrát tenčí a citlivější než na zbytku obličeje, proto na odličování používejte speciální výrobky. Pokud si budete drhnout zbytky spirály pěnovým gelem, hygiena může skončit podrážděním. Zapomeňte i na mýdlo a mýdlové výrobky. Místo na poličce v koupelně udělejte speciálním odličovacím vodám na citlivou pleť. Najdete je v lékárnách a můžete si jimi odlíčit obličej i oči.

TIP: Jak na vrásky od smíchu kolem očí?

Mikromasáž očí

S prevencí proti vráskám kolem očí byste měli začít kolem pětadvacítky. Pokud nejste výrazně přecitlivělí, můžete použít na celý obličej pleťový krém. V opačném případě aplikujte raději oční. V boji proti vráskám vám pomůže i mikromasáž očního okolí. Mimických vrásek se však zbavíte jen pomocí botulotoxinu, který se vpíchne do kruhového očního svalu. Nedají se „obrousit“ laserem, protože při pohybu mimických svalů se objeví opět.

Co dělat, aby vrásky kolem očí nevznikly?

 • pravidelnou péči o oční okolí,
 • letní ochranu proti UV záření a zimní ochranu proti mrazivému počasí,
 • doplňování vitamínů ze skupiny A, C a E,
 • dodržování pitného režimu,
 • občasnou masáž jemné kůže kolem očí (například při nanášení krému),
 • zdravou životosprávu bez kouření a přílišného množství alkoholu,
 • promazávání pokožky, aby nebyla nikdy příliš přesušená.
 • výběr kosmetiky vhodný právě pro váš typ pleti.

Tip: Mezoterapie – dokonalá hydratace tváře

Ať tak či tak, hluboké vrásky i jemné linky jsou patrné na první pohled a je pouze na vás, jak se s nimi vypořádáte. Můžete je nechat být, ať dál patří k neodmyslitelným rysům vaší osobnosti, nebo je můžete redukovat účinnými metodami estetické medicíny – zvláště neoperačními výplněmi vrásek, aplikací mezonití nebo botulotoxinu. Tyto zákroky vám dovolí vypadat mladistvě a svěže i v pokročilejším věku. Zvolte si tedy svou cestu.

A jak bojujete s vráskami kolem očí vy?

TIP: Jak vybrat nejlepší krém na vrásky?

Sponzorováno

Zdroj obrázku: Fotolia.com

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva