Ginko (ginkgo) biloba (neboli Jinan dvoulaločný) a zdraví – kdy vám pomůže? 4.8/5 (15)

Sponzorováno

Jinan dvoulaločný - ginkgo biloba

Jinan dvoulaločný – ginkgo biloba

Zázračný všelék – i takto se zvykne mluvit rostlině jménem ginkgo biloba. Chrání před infarktem, pomáhá předcházet kornatění cév, udržuje mysl bystrou a svěží i ve vyšším věku a má také významné antioxidační účinky. Podobné složení jako tato rostlina, nemá žádná jiná rostlina na světě. I proto se považuje za lék 3. tisíciletí.

Ginkgo Biloba (z japonského Jin Kwo – „stříbrné ovoce“) je strom, který má kromě léčebných nebo preventivních vlastností vůči lidskému zdraví i další přednost. Jeho původ – je jedním z nejstarších druhů stromů na Zemi. Lze ho považovat za tzv. „Živou fosilii“ rostlinstva, která na naší Zemi roste už přes neuvěřitelných 200 milionů let.

Ginkgo Biloba Podobné složení nemá žádná jiná rostlina

O výjimečnosti jinanu mluví také jeho složení, které sestává z Ginkgolidů, flavonoglykosidů, terpenolaktonů a bilobalidů. Právě díky tomuto složení účinných látek je ginko tak výjimečné a vyznačuje se skvělými léčebnými vlastnostmi. Další jeho výhodou je jeho vysoká odolnost vůči nepříznivým vlivům, díky čemuž patří i mezi nejstarší rostliny na světě.

Ginkgo vám rozhodně pomůže při:

Sponzorováno

 • poruchách paměti a koncentrace
 • slabém prokrvení končetin, studených končetinách
 • upravení nepravidelné činnosti srdce a krevního tlaku
 • zlepšení imunity
 • předcházení infarktu a mozkové příhody
 • zlepšení prokrvení mozku, paměti a koncentrace
 • zvyšování odolnosti cév, zabraňování usazování cholesterolu v nich
 • prodloužení vašeho věku a zpomalování stárnutí
 • problémech se zrakem a sluchem
 • léčbě Parkinsonovy a Alzheimerovy choroby
 • astmatu, či dalších chorobách plic a průdušek
 • problémech s játry a ledvinami

Ginkgo biloba = Jinan dvoulaločný

Nejčastěji se ginkgo užívá ke zlepšení paměti a zvýšení mozkové aktivity. Používají ho lidé, kteří mají vyšší věk a psychicky náročnou práci. Pomáhá i vyrovnat se se stresem a depresemi. Kromě toho navodí v člověku pocit většího množství energie a dobré nálady.

Jeho účinky ocení starší lidé s poruchami paměti

Vaše paměťové buňky budou díky němu vázat více kyslíku a vy si budete pamatovat mnohem víc než předtím a cítit se svěže a mladistvě. Pokud máte problém se zapomínáním, či připomenutím si na něco, určitě ho vyzkoušejte. Tento přírodní zázrak vám může jen pomoci a určitě nebudete litovat jeho užívání. Je doporučován hlavně pro produktivních lidí ve věku nad 45 let.

Kde si ginko bilobu pořídit?

I když ginko pochází a přirozeně roste pouze v Číně, Koreji a Japonsku, není až takový problém dostat se k němu ani v našich končinách. Vysazován je zejména v parcích jako okrasa, hlavně pro jeho skvělou odolnost a dlouhou životnost (může se dožít až 2000 let). Sbírají se mladé listy a pupeny listů po skončení květu, což je od dubna do července. Suší se na stinném místě, s dobrým přístupem vzduchu. Pokud nevíte, kde roste, koupit si ho můžete i ve formě potravinového doplňku v lékárně.

VIDEO: Co je ginkgo biloba? (anglicky)

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Bez komentáře u článku “Ginko (ginkgo) biloba (neboli Jinan dvoulaločný) a zdraví – kdy vám pomůže?”

  1. […] proto zlepšuje schopnost učení a zapamatování si. Má mnohem lepší účinky než výtažek z ginkgo či jiné produkty určené ke zlepšení […]

  2. […] řada postupů. V současnosti se v terapii tinnitu používají jako první preparáty ginkgo biloba (EGB 761), B-vitaminy, zinek, vasoaktivní léky, betahistinové preparáty, psychofamaka […]

  3. […] výtažky z černých brusinek, ze zeleného čaje a z ginkgo biloby pomohou vyhladit […]

  4. […] totiž několik rostlinných povzbuzovačů mozku. Nejznámější a ověřené je Ginkgo, proto dopřejte své mysli duševní fitness v podobě čaje právě z této rostliny. Jeho listy […]

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva