Sponzorováno

Co zmůže obyčejné pravidelné cvičení? 4.71/5 (7)

V dnešní době většina lidí si je vědoma, jaké výhody tělu přináší cvičení a silový trénink. Díky aktivnímu životu si nejen vybudujete svalovou hmotu a zkrášlete své křivky, ale zároveň posílíte srdeční činnost, prokrvíte a tím ozdravíte pokožku a dokonce zlepšíte i svůj sexuální život.

Už 20 minut jízdy na rotopedu snižuje hladinu stresových hormonů minimálně na dvě hodiny. Stres, podrážděnost a únavu viditelně zmírňuje i nenáročné posilování. Za několik týdnů budete mít silnější svaly, bude se vám lépe dýchat a možná budete dokonce lépe i spát. S cvičením jde ruku v ruce i zdravé stravování. Pokud se chcete tedy cítit dobře a vitální je nutné, abyste obě tyto složky vzájemně propojili. Jaké výhody cvičení přináší?

Sponzorováno

Cvičte! jaké výhody má pravidelné cvičení?

 1. ✅ Studie ukazují, že pravidelné cvičení vám pomůže mnohem rychleji a přitom bezpečně zhubnout. Vysněnou váhu si pak snadněji udržíte bez tzv. jojo efektu.
 2. ✅ Aktivní život zlepšuje váš vzhled i sexuální život. Podporuje totiž tvorbu kolagenu a prokrvení kůže. Pleť tak více záři a vrásky jsou méně viditelné. Díky tomu si zvýšíte sebevědomí a zformujete postavu. Což povede také k lepšímu sexu.
 3. Pohyb snižuje krevní tlak a cholesterol. Cvičení zvyšuje dobrý HDL cholesterol a snižuje špatný LDL cholesterol, triglyceridy a také snižuje krevní tlak.
 4. Pravidelné cvičení snižuje riziko stařecké demence a to v průměru až o 40%. Vědci také zjistili, že lidé, kteří pravidelně cvičí, jsou zručnější, mají lepší paměť, snadněji se rozhodují a efektivněji řeší problémy. Cvičení má totiž příznivý vliv i na kardiovaskulární systém. Díky tomu se v něm tak rychle nevytvářejí sraženiny, které pak brání správné výživě a funkci mozku.
 5. ✅ Cvičením také snížíte riziko onemocnění osteoporózou, srdeční onemocnění, cukrovku a rakovinu. U žen po třicítce, které pravidelně cvičí, například dochází k výraznému snížení rizika vzniku rakoviny prsu. Podle vědců to může být způsobeno tím, že cvičící ženy mají méně tukové tkáně. To v malé míře produkuje ženský hormon estrogen, který může částečně hrát roli ve vzniku rakoviny prsu.
 6. Cvičení podporuje růst svalové hmoty, zpevňuje tělo, zpevňuje klouby a zvyšuje hustotu kostí.
 7. ✅ Tělesná aktivita zlepšuje trávení a vstřebávání živin z potravy, podporuje zdravé vylučování toxinů prostřednictvím potních žláz a předchází zácpě.
 8. Srdce a plíce díky pravidelnému cvičení jsou odolnější a pracují efektivněji. Lépe se vám dýchá a máte více energie na další aktivity. Vše si můžete tak mnohem více užít.
 9. ✅ Pravidelný pohyb zvyšuje citlivost tkání vůči inzulínu a snižuje riziko vzniku diabetu typu 2. Jenže není cvičení jako cvičení. V prevenci diabetu typu 2 je ale důležitější intenzita cvičení než jeho délka. Takže velmi tvrdé posilování či velmi intenzivní pohyb jako sprint, jsou lepší než méně zátěžové cviky.
 10. Pravidelné cvičení způsobuje uvolňování endorfinů (hormony štěstí), které fungují jako přírodní antidepresivum. Díky tomu kvalitnější spíte, nejste tak stresovaní a úzkostliví, nepropadá depresím a celkově se cítíte lépe naladěni.

A co vy a cvičení? Cvičíte pravidelně? Budeme moc rádi za komentáře k tématu.

VIDEO: Zkuste například pilates cvičení

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva