Sponzorováno

Hubnutí ve vodě – kolik s jakým sportem zhubnete? 4.93/5 (15)

Vodní sporty jsou na hubnutí ideální. Který vyzkoušíte vy?

Vodní sporty jsou na hubnutí ideální. Který vyzkoušíte vy?

Štvou vás faldy na břiše či bocích, a ne a ne se jich zbavit? Pojďte do vody! Při různých vodních sportech spálíte za hodinu alespoň tolik kalorií, kolik jste jich snědli v smetanovém langoši či hamburgeru. Kalorie jsme rozpočítali na 60-kilogramovou ženu, která si zvolila mírné tempo – vy však můžete být mnohem úspěšnější!

Vodní lyžování

Spálíte: 324 kcal / h

Je to zábavný, i když náročnější sport. Při vodním lyžování posilujete celé své tělo. Energii vydáváte přesto, že vás táhne člun nebo vlek. Můžete jezdit slalom, zkoušet skoky nebo figurální jízdu, záleží na vaší obratnosti.

Šnorchlování

Spálíte: 295 kcal / h

Pokud se chystáte k moři, vyzkoušejte i šnorchlování. Je to vynikající aktivita na posílení celého těla. Nejlepší je plavat s ploutvemi, protože tehdy potrápíte více svalů. Nohy dostanou mnohem více zabrat než při plavání bez ploutví.

Vodní aerobik

Spálíte: 236 kcal / h

Aqua aerobik vám pomůže snížit hmotnost, ale také pěkně vytvaruje tělo – cviky můžete zaměřit na konkrétní svalové partie. Odborníci tvrdí, že při vodním aerobiku hubneme až čtyřikrát rychleji než při cvičení „nasucho“.

Vodní volejbal

Spálíte: 177 kcal / h

Při volejbalu dáváte zabrat celému tělu – posilujete nohy, hýždě, lýtka, ramena i břicho … A protože ve vodě je tento sport mnohem namáhavější, i hubnutí je mnohem účinnější!

Wakeboarding

Spálíte: 324 kcal / h

Sponzorováno

Wakeboarding je něco jako vodní lyžování, ale kloužete po vodě se na jedné „desce“ – wakeboardu. Táhne vás lano, které je zachyceno na loď nebo je součástí vleku. Co je však nejpodstatnější – pomáhá vám vypracovat zejména břišní partie.

Vodní pólo

Spálíte: 590 kcal / h

Tato kolektivní hra s míčem slibuje nejen spoustu zábavy, ale i dost námahy. Stále jste v pohybu, takže si soustavně procvičujete tělo, a jako bonus: nepřetěžujte klouby, páteř ani šlachy.

Běh ve vodě

Spálíte: 472 kcal / h

Bolí vás z běhu po souši kolena? Dejte se na aqua jogging, který šetří páteř i klouby. Platí, že čím je voda hlubší, tím více kalorií spálíte. Do hluboké vody si vezměte nadlehčovací pás, který vás udrží nad hladinou.

Windsurfing

Spálíte: 177 kcal / h

Pokud se nebojíte postavit na desku s plachtou a brázdit vodní hladinu, jen do toho! Při udržování rovnováhy na desce si procvičíte svaly středu těla, aniž byste si to uvědomovali. Navíc, surf řídíte celým tělem, takže zabrat dostanou i paže, záda a nohy. A protože musíte neustále udržovat balanc, i vaše svaly pracují bez přestávky. Super sport!

Plavání

Spálíte: 354 kcal / h

Plavání je ideální sport pro všechny bez ohledu na věk. Posílíte si téměř všechny svalové skupiny, přičemž nezatěžujete klouby. Počet spálených kalorií závisí samozřejmě na zvoleném stylu a také rychlosti plavání.

Kolik kalorií denně přijmout?

Muž, 70 – 90 kg:

 • 2 104 až 2 400 kcal na udržení hmotnosti
 • 1 400 až 1 720 kcal na hubnutí

Žena, 60 – 65 kg

 • 1 578 až 1 814 kcal na udržení hmotnosti
 • 1 200 až 1 400 kcal na hubnutí

TIP: Mrkněte na netradiční vodní sporty

VIDEO: Ukázka aqua jógy

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva