Sponzorováno

Chlorella – zelený zdroj zdraví, chlorofylu i vitamínu C 4.83/5 (12)

 • Chlorella je sladkovodní řasa, která byla dlouhodobě zkoumána pro své potenciální zdravotní přínosy. V tomto článku jsou některé z účinků, které se spojují s užíváním chlorelly.
 • Detoxikace těla: Chlorella je často považována za přírodní detoxikační prostředek. Obsahuje látky, které mohou pomoci vylučovat škodlivé látky a těžké kovy z těla. To může podpořit čistotu krve a zlepšit funkci jater.
 • Podpora imunitního systému: Chlorella obsahuje vitamíny, minerály a antioxidanty, které mohou posílit imunitní systém a pomoci tělu bojovat proti infekcím.
 • Zlepšení zažívání: Vláknina v chlorelle může pomoci zlepšit trávicí proces a podpořit zdravé střevo. To může snížit problémy, jako jsou zácpa a nadýmání.
 • Posílení energie: Někteří lidé hlásí, že konzumace chlorelly jim pomáhá zvýšit energii a snižuje únavu.
 • Ochrana proti oxidačnímu stresu: Chlorella obsahuje antioxidanty, které mohou chránit buňky před poškozením způsobeným volnými radikály a tak bránit předčasnému stárnutí.
 • Zdravá kůže: Některé studie naznačují, že chlorella může přispět k zlepšení vzhledu kůže a její zdraví.
 • Účinky chlorelly mohou být individuální a ne všichni lidé na ni reagují stejně. Před zahájením užívání chlorelly nebo jakéhokoli doplňku stravy byste se měli poradit se svým lékařem, zejména pokud máte zdravotní problémy nebo užíváte léky. Dodržování doporučené dávky a kvalitního značení produktu je rovněž důležité.

Chlorella - zelený zdroj zdraví a chlorofyluChlorella je nejbohatší zdroj chlorofylu na naší planetě. Udržet si pevné zdraví v dnešní rychlé době je nesmírně obtížné. Přesto to není nemožné. Musíme se chovat odpovědně a správně ke svému tělu.

Je třeba si uvědomit priority našeho života a dodržovat určité zásady stravování ale i určitý zdravý životní styl. Obecně zelené potraviny a konkrétně řasa Chlorella je jednou z vynikajících příležitostí jak toho dosáhnout a najet na správnou cestu.

Co je vlastně chlorella?

Chlorella je jednobuněčná sladkovodní řasa s velmi vysokým obsahem chlorofylu. Jedna tableta obsahuje miliony chlorellových buněk, které se podílí na ozdravění našeho těla. Chlorella nám předává kompletní spektrum výživných látek i energii všech přírodních živlů. Pěstuje se v teplém klimatickém pásmu a tam načerpanou energií prohřívá lidský organismus.

Náš tip: zkuste tyto zelené potraviny

Super na detoxikaci

Chlorella má schopnost detoxikovat organismus (mechanicky čistí střevo od usazenin, její vláknina umí absorbovat a pak odvádět z těla těžké kovy a jedy). Vyšší úrovní je obnova vnitřního prostředí organismu, především stavu trávicího traktu, které svou plochou je největším imunitním prostředím v těle. Jedná se především o takzvaný růstový faktor Chlorelly.

Ještě vyšší úrovní je pak stimulace imunitních pochodů a dějů v organismu. Zde se uplatňuje především vysoký obsah aktivních enzymů, chlorofylu (detoxikační a deodorační účinek) a aminokyselin v zelených potravinách.

Benefity chlorelly pro naše zdraví

Mrkněte na soupis benefitů, které nám chlorella přináší:

Sponzorováno

 • Má význam pro tvorbu červených krvinek a super antioxidační účinky.
 • Chlorella obsahuje dvakrát více bílkovin než luštěniny, její nejvýznamnější vlastností je detoxikační schopnost, posiluje imunitní systém
 • Skládá se až z 60% z rostlinného proteinu, obsahuje mnoho vitamínů, minerálů, aminokyselin a hlavně chlorofyl, který urychluje hojení ran a brání infekcím
 • Důvodem, proč je chlorella tak účinná na naše zdraví a vzhled je to, že přirozeně zvyšuje obsah vitaminu A, vitamínu C a Glutathionu ve vašem těle, které eliminuje volné radikály a chrání vaše buňky.
 • Chlorella je bohatá na hořčík, který je potřebný pro mentální zdraví, je důležitý pro správnou činnost svalů a nervů, mírní podrážděnost a nervozitu, mírní deprese a přispívá ke zdravým zubům, udržuje v dobrém stavu oběhový systém a je prevencí infarktu. Žádná buňka v těle nemůže fungovat bez hořčíku
 • Obsahuje CFG (růstový faktor), který má výrazný omlazující a posilující efekt.
 • Působí silně „probioticky“, tzn. zvyšuje rychlost růstu i kvalitu života střevní (ale třeba i vaginální …) mikroflóry
 • Snižuje cholesterol v séru, což napomáhá k ochraně proti srdečním chorobám Chlorella obsahuje aminokyselinu tryptofan, ze které se tvoří serotonin, hormon radosti a štěstí. S poklesem hodnoty serotoninu přijde deprese a únava. Večer tělo přeměňuje serotonin na melatonin a my lépe usínáme.

Několik zajímavostí o chlorelle

Věděli jste, že …

 • … Chlorofyl působí deodoračně a detoxikačně, potlačuje zápach potu a odstraňuje z organismu jedovaté látky?
 • … Chlorella je nejbohatším zdrojem chlorofylu na naší planetě?
 • Zelené potraviny zkracují dobu rekonvalescence o 50%?
Takto vypadá chlorella ve formě tablet

Takto vypadá chlorella ve formě tablet

 

A co vy? Dáváte si někdy chlorellu? A na co vám pomáhá? Budeme moc rádi za komentáře pod článkem.

Co si dále přečíst o chlorelle?

VIDEO: Chlorella – její využití a účinky na zdrav

Sponzorováno

Zdroje článku a studie o chlorelle

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Daniel Borník (více o nás)

 

Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva