Chlorella – zelený zdroj zdraví, chlorofylu i vitamínu C 4.83/5 (12)

Sponzorováno

Chlorella - zelený zdroj zdraví a chlorofyluChlorella je nejbohatší zdroj chlorofylu na naší planetě. Udržet si pevné zdraví v dnešní rychlé době je nesmírně obtížné. Přesto to není nemožné. Musíme se chovat odpovědně a správně ke svému tělu.

Je třeba si uvědomit priority našeho života a dodržovat určité zásady stravování ale i určitý zdravý životní styl. Obecně zelené potraviny a konkrétně řasa Chlorella je jednou z vynikajících příležitostí jak toho dosáhnout a najet na správnou cestu.

Co je vlastně chlorella?

Chlorella je jednobuněčná sladkovodní řasa s velmi vysokým obsahem chlorofylu. Jedna tableta obsahuje miliony chlorellových buněk, které se podílí na ozdravění našeho těla. Chlorella nám předává kompletní spektrum výživných látek i energii všech přírodních živlů. Pěstuje se v teplém klimatickém pásmu a tam načerpanou energií prohřívá lidský organismus.

Náš tip: zkuste tyto zelené potraviny

Super na detoxikaci

Chlorella má schopnost detoxikovat organismus (mechanicky čistí střevo od usazenin, její vláknina umí absorbovat a pak odvádět z těla těžké kovy a jedy). Vyšší úrovní je obnova vnitřního prostředí organismu, především stavu trávicího traktu, které svou plochou je největším imunitním prostředím v těle. Jedná se především o takzvaný růstový faktor Chlorelly.

Ještě vyšší úrovní je pak stimulace imunitních pochodů a dějů v organismu. Zde se uplatňuje především vysoký obsah aktivních enzymů, chlorofylu (detoxikační a deodorační účinek) a aminokyselin v zelených potravinách.

Benefity chlorelly pro naše zdraví

Mrkněte na soupis benefitů, které nám chlorella přináší:

Sponzorováno

 • Má význam pro tvorbu červených krvinek a super antioxidační účinky.
 • Chlorella obsahuje dvakrát více bílkovin než luštěniny, její nejvýznamnější vlastností je detoxikační schopnost, posiluje imunitní systém
 • Skládá se až z 60% z rostlinného proteinu, obsahuje mnoho vitamínů, minerálů, aminokyselin a hlavně chlorofyl, který urychluje hojení ran a brání infekcím
 • Důvodem, proč je chlorella tak účinná na naše zdraví a vzhled je to, že přirozeně zvyšuje obsah vitaminu A, vitamínu C a Glutathionu ve vašem těle, které eliminuje volné radikály a chrání vaše buňky.
 • Chlorella je bohatá na hořčík, který je potřebný pro mentální zdraví, je důležitý pro správnou činnost svalů a nervů, mírní podrážděnost a nervozitu, mírní deprese a přispívá ke zdravým zubům, udržuje v dobrém stavu oběhový systém a je prevencí infarktu. Žádná buňka v těle nemůže fungovat bez hořčíku
 • Obsahuje CFG (růstový faktor), který má výrazný omlazující a posilující efekt.
 • Působí silně „probioticky“, tzn. zvyšuje rychlost růstu i kvalitu života střevní (ale třeba i vaginální …) mikroflóry
 • Snižuje cholesterol v séru, což napomáhá k ochraně proti srdečním chorobám Chlorella obsahuje aminokyselinu tryptofan, ze které se tvoří serotonin, hormon radosti a štěstí. S poklesem hodnoty serotoninu přijde deprese a únava. Večer tělo přeměňuje serotonin na melatonin a my lépe usínáme.

Několik zajímavostí o chlorelle

Věděli jste, že …

 • … Chlorofyl působí deodoračně a detoxikačně, potlačuje zápach potu a odstraňuje z organismu jedovaté látky?
 • … Chlorella je nejbohatším zdrojem chlorofylu na naší planetě?
 • Zelené potraviny zkracují dobu rekonvalescence o 50%?

A co vy? Dáváte si někdy chlorellu? A na co vám pomáhá? Budeme moc rádi za komentáře pod článkem.

Co si dále přečíst o chlorelle?

VIDEO: Chlorella – její využití a účinky na zdrav

Sponzorováno

Zdroje článku a studie o chlorelle

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Tým rehabilitace.info (více o nás)

 

Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva