Sponzorováno

Březová voda (březová míza) a její účinky na zdraví 4.77/5 (61)

Březová voda a její účinky na zdravíBřezová voda je 100 % rostlinná voda. Je to vynikající produkt břízy, která přes svůj kořenový systém přefiltruje obyčejnou vodu, zbaví ji toxinů, pak ji obohatí organickými látkami, živinami, vitamíny, minerály a nakonec ji v listech nabije sluneční energií. Výborná věc pro všechny živé organismy. Nezatěžuje trávicí soustavu. Organické látky na sebe vážou stopové prvky a spolu s nimi jejich pohotově dopraví do všech buněk našeho těla.

Složení a sběr březové vody

Obsahuje flavonové glykosidy (cca 2%), silice (cca 0,05 až 0,5%), třísloviny (cca 5 až 9%), vitamin C, karoteny, organické kyseliny, saponiny, minerální látky, betulalbin, olej, cukr, fytoncidy, hořčík, měď, draslík, železo, kyselinu jablečnou, éterické látky, aromatické látky a další důležité živiny.

Březová voda nebo březová šťáva je nejhodnotnější ještě před rašením listů. Do kmene břízy se navrtá 1 až 2 cm hluboká dírka. Do navrtaných dírky se vsune hadička nebo trubka. Z které pak šťáva odkapává do nádoby. Březová voda se má sbírat jen na jaře, když stromy začínají žít. I proto je tak vzácná. Navíc lety lidé zjistili, že tato voda má omlazující účinky. Upevňuje nervový systém, aktivuje látkovou výměnu, pomáhá při léčbě kurdějí, revma, nemoci ledvin, jater, trávicí soustavy, působí proti hlístům a protiskleroticky.

Březová voda i na krásné vlasy

Ačkoli šampony obsahující březový extrakt nemají takovou třpytivou lahvičku ani netrčí vpředu v regálu obchodu, přece díky nim můžete mít krásné vlasy. Březová voda je levnější, ale účinek je o to silnější.

Sponzorováno

Součástí kosmetické březové vody je alkohol, ale hlavně extrakt, který se zachycuje ze stromu, chutná sladce, obsahuje dost cukru a je bez zápachu. Strom břízy se snadno navrtá a do díry se nasadí brčko a připevní nádoba. Takto se získává důležitá šťáva.

Pokud se tato látka vmasíruje do pokožky hlavy, ta je lesklejší a plná energie. Alkohol zase způsobuje, že se kůže hned vydezinfikuje a omezuje maštění. Bříza se používá již po staletí. Obsahuje totiž velmi příznivou kombinaci flavonoidů a silice. Březové pupeny mají mírný močopudný účinek. Vnitřně můžete používat na vlasy i březové víno​​, kdy se šťáva z břízy nechává zákvasu. Všichni kadeřníci doporučují březový šampon jako elixír zdraví vlasové pokožky.

Březová míza neboli březová voda je u nás běžně známá pro vnější užití na podporu růstu vlasů a proti lupům. Ale vnitřní užívání, tedy pití čerstvé březové mízy u nás vesměs známo není. Míza, která proudí ze stromu během několika týdnů časného jara jako voda, je jedním z nejzdravějších a nejčistších nápojů. Je plná minerálů, které strom načerpal z půdy. Březová voda má úžasné léčivé a vitalizující účinky, čistí organismus od toxinů. Chutná jemně a lahodně. A navíc je to čistě přírodní produkt.

Březová míza je bohatá na cukr, organické kyseliny, enzymy, vápník, magnesium, železo a další cenné látky. Její konzumace může pomoci při léčbě močových kamenů, žaludečních potíží, vředů na dvanácterníku. Je vhodným pomocníkem při potížích s játry, ledvinami, při anémii, bolestech hlavy, při opakovaných zánětech průdušek, tuberkulóze, dráždivém kašli. Úlevu díky ní mohou pocítit lidé, které trápí artritida nebo zánět míšního kořene, a skutečně také revmatici. Produkty z březové mízy jsou vhodné především pro ženy, protože mají mimo jiné i omlazující účinky a zvyšují plodnost.

TIP: Znáte super březový cukr? Měli byste.

VIDEO: Sběr březové mízy (březové vody)

Sponzorováno

Zdroj obrázku: Wikipedia.org

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: , ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  6 Komentářů u článku “Březová voda (březová míza) a její účinky na zdraví”

  1. Matulková Ludmila napsal:

   Zdravím, mohla bych vědět v jakém množství se užívá?

   • DAVID napsal:

    nepřehánět ,tak 1 l -1,5 l v tydnu celkem ,ráno na lačno a pak zase za rok.
    říkal kamoš saša z ruska ,proto se tam tak pije již staletí. osvědčený recept na totalní detox.

  2. Jana napsal:

   dobrý den, ráda bych věděla, kde koupit.

   • Jožka napsal:

    Dobrý den,
    Právě jsme si jí včera koupili v běžném albertu (větší hyperalbert) takže počítám, že bude běžně v obchodech dostupná. Litrová byla za cca 50kacek. Je super! Doporučuji!

  3. Zdeněk Děkan napsal:

   Prosím o radu, na hlavě se mi loupe kuže, i když jsem již použil zdravotní šampony nic se nezměnilo. Mužete mi poradit zdali by bylo možné použít březovou vodu jako mazání a jaký muže být učinek…děkuji pokud mi odpovíte a poradíte.

  4. pavel napsal:

   dnes jsem jí viděl na blešáku v Plzni.Urajinci ji maji 3litrové flaše za 130kč.chtěl jsem ji koupit

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva