Sponzorováno

Germánium a naše tělo – jaké jsou jeho účinky na zdraví? 4.92/5 (25)

Germánium a naše těloJméno germanium dostal tento prvek podle svého objevitele, Němce Clemense Winklera, který ho náhodou izoloval ze stříbrné rudy. Předtím, než byla objevena silikonová technologie, měl široké uplatnění v elektronice. Ve výživě se použije pouze organické germanium, jakým je Ge – 132. Poprvé bylo z anorganické formy syntetizováno v r. 1967 japonským vědcem dr. Kaszuhiko Asaiem, který stojí v čele kliniky v Japonsku, kde se germániem léčí mnohé nemoci. V ústavu se léčí bylinnou terapií, včetně germania extrahovaného z česneku, ženšenu a aloe vera. Vždy byly použity extrakty, oleje znrostliny.

Význam tohoto prvku spočívá podle japonských výzkumů v tom, že jako polovodič umožňuje rostlinám přeměňovat sluneční záření na malé dávky elektrického proudu, který štěpí vodu na kyslík a vodík. Obě tyto látky jsou nutné k vytvoření první formy organické hmoty glukózy, ve které je takto získaná sluneční energie zabudovaná v chemické formě.

U nás je germanium zatím málo využívané a nelze jej koupit ani v lékárnách.

Sponzorováno

 

Výskyt germánia

Zdroje germania jsou zejména: česnek kuchyňský, cibule kuchyňská, ruj americká, kostival lékařský, ženšen a aloe vera.

Denní potřeba germánia

U vegetariánů se příjem pohybuje denně kolem 3 mg, u lidí se stravou s vysokým obsahem bílkovin kolem 0,8 mg. Na uspokojivé zásobování organismu germániem by bylo nutné jej doplňovat přípravky.

 

Funkce germánia

 • obohacuje organismus o kyslík
 • má antioxidační účinek
 • chrání před srdečními chorobami
 • chrání před zeleným a šedým zákalem
 • podporuje tvorbu interferonů, cytokinů a dalších složek
 • posiluje imunitní systém
 • používá se při léčbě rakoviny a revmatické artritidy
 • používá se při léčení autoimunitních onemocnění jako roztroušená skleróza

Příznaky při nedostatku germánia

Nedostatek germania způsobuje zvýšenou náchylnost vůči degenerativním chorobám a urychlení stárnutí. Podrobně vliv germania na zdraví člověka nebyl exaktně zkoumán.

Sponzorováno

Zdroj obrázku: Fotolia.com

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva