Sponzorováno

Blushwood a zdraví – ovoce, které doslova zabíjí rakovinu 4.82/5 (51)

Blushwood a zdraví - ovoce, které doslova zabíjí rakovinuVýzkumníci zjistili, že ovoce ze stromu Blushwood dokáže zabíjet celou řadu druhů rakoviny. Že jste o tomto ovoci ještě neslyšeli? Možná se není čemu divit, je nás víc.

Pěstovat Blushwood není snadné

Ovoce z Blushwood stromu má velmi specifické požadavky pro růst, a proto jeho výskyt je pouze na severu Queenslandu, ve středu australského deštného pralesa. Tyto bobule se staly předmětem výzkumu léčby rakoviny. Po osmi letech studií, australští vědci ohlásili průlom ve svém bádání. Podařilo se jim prokázat efekt plodu tohoto málo známého stromu Blushwood, který by měl pomoci při léčbě rakoviny.

Bude to nový a revoluční lék na rakovinu?

Výsledky výzkumů jsou prý více než ohromující – až 70% úspěšnost kompletního vyléčení rakoviny. Nebyly zjištěny žádné vedlejší účinky, a z čeho byli samotní vědci nejvíce překvapení byla rychlost, jakou lék začal účinkovat a nádory zmizely během několika dní – ve srovnání s chemoterapií, která je je potřeba většinou několik měsíců až let.

Vedoucí této studie, doktor Glen Boyle z institutu QIMR Berghofer v Brisbane popsal, jak by mohl nový lék fungovat: zabíjí rakovinotvorné buňky, zabrání přístupu krve do nádoru a aktivuje imunitní systém těla, který pak nádor sám odstraní.

Dr. Boyle dále dodal:

„Překvapující věcí, kterou ani my, výzkumníci, nevidíme příliš často, je rychlost, s jakou k tomu dojde. Léčba nádoru tak může trvat jen několik dní nebo týdnů.“

Sponzorováno

Vyzkoušeno na zvířatech

Výzkumníci v QIMR Berghofer Medical Research Institute, v čele s Dr. Glenem Boylem používají experimentální lék vyrobený ze semen blushwood bobulí zvaných EBC-46. Používali tento lék k léčbě skvrny melanomu (nejvíce smrtící forma rakoviny kůže) u psů, koček a koní. Subjekty byly diagnostikovány veterinářem a vzhledem ke špatné prognóze, veterinář zvažoval uspání zvířa před účastí ve studii. Kupodivu, těmto zvířatům, která byla na prahu smrti před studií, jejich melanom zmizel po ošetření v laboratoři Dr. Boyla a jeho týmu vědců.

Nádory byly pryč do 48 hodin

Když byla EBC-46 vstříknuta do rakovinných buněk, nádor reagoval změnou na tmavou barvu, a pak upadl. Derivát z blushwood bobulí, jak se předpokládá, zapříčinil snížení přívodu kyslíku do nádorových buněk, což umožňuje odstranění nádorů bez nutnosti chirurgického zákroku, chemoterapie nebo radiační terapie.

Pod mikroskopem jednotlivé nádorové buňky začaly „vadnout“ a umírat během pouhých několika momentů při styku s EBC-46.

Jaká je budoucnost léčby rakoviny tímto přípravkem?

Objev účinnosti EBC-46 je vzrušující zpráva ve světě léčby rakoviny. Dr. Boyle říká, že se závěry uvedené v preklinických studiích na QIMR Berghofer naznačují, že lék by mohl být účinný u lidských pacientů.

„Ve většině případů jedna až dvě injekce způsobily ztrátu životaschopnosti nádorových buněk do čtyř hodin, a nakonec došlo ke zničení nádorů.“

Musí proběhnout ještě nějaké studie a testy na lidech, ale vypadá to slibně, velmi slibně.

TIP: Podívejte se na další ovoce proti rakovině

VIDEO: Reportáž o Blushwood (anglicky)

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  3 Komentářů u článku “Blushwood a zdraví – ovoce, které doslova zabíjí rakovinu”

  1. Anna Dvořáková napsal:

   Je to vynikající zpráva ale kolik lidí ještě umře než se to dostane k lékařům?A doufám že to nebude lék jen pro ty horní vrstvy což si oni mohou dovolit zaplatit.

  2. Jan Kopecký napsal:

   Dobrý den, velmi poučné, kdybych toto věděl, mohl náš pejsek ještě žít, podle článku jsem o tom přesvědčen, nyní bych chtěl pomoci někomu jinému z příbuzenstva, mohu požádat o informaci kde koupit?, nejlépe renomovaná firma, které tento přípravek vyrábí, ne Amazon, děkuji a zdravím

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva