Sponzorováno

Brusinky jsou ovoce plné vitamínů – našemu zdraví mohou významně pomoci 4.93/5 (14)

Brusinky jsou plné vitamínů - našemu zdraví mohou pomociBrusinky jsou vhodné na konzumaci v čerstvém stavu, sušené, či ve formě zavařeniny nebo džusu. Jen dávejte pozor, aby brusinkové produkty neobsahovaly příliš mnoho cukru, to je důležité. Některé brusinkové produkty se jen jako zdravé tváří, ale zdravé nejsou. Ideální jsou samozřejmě čerstvé nebo sušené, které si uchovávají nejvíce užitečných látek.

Co brusinky obsahují a jaký mají účinek?

Je obecně známo, že brusinky mají vysoký podíl vitamínu A, E a C, železa, vápníku, draslíku a antioxidantů. To může vysvětlovat jejich schopnosti boje s rakovinným bujením a srdečními chorobami. Vitamín A, který je v brusinkách hojně zastoupen, zabraňuje zánětu očních spojivek. Vitamín E se výrazně zlepšuje sílu imunitního systému. Může pomoci nebo oddálit nemoci, které jsou spojeny s volnými radikály. Vynachválit si ho ale nemohou ani ženy, které trpí bolestmi prsou před menstruací. Brusinky pomáhají předcházet onemocněním srdce a oběhového systému (snižují hladinu cholesterolu i krevního cukru, jsou dobrá prevence proti kornatění tepen). Je toho opravdu hodně. Brusinky s naším zdravím mohou prostě udělat zázraky.

Vitamin C

Rozproudí přeměnu látek, podporuje spalování tuků a produkci hormonu noradrenalinu, který usnadňuje odbourávání tuků.

Vitamín E

Je skutečný pramen mládí. Udrží vás nejen mladé, ale i vitální. Chrání tělo před volnými radikály, čímž zpomaluje proces stárnutí. Tím, že odbourává tuk, stoupá vitalita, schopnost koncentrovat se a obranyschopnost organismu.

Draslík

Stopový prvek draslík vyplavuje nadbytečnou vodu z tkání a stará se o to, aby se nafouknuté břicho co nejdříve dostalo do původního stavu. Navíc podporuje činnost střev a aktivuje látkovou přeměnu a spalování kalorií.

Železo

Pokud tělo nedostane dostatek kyslíku, nemůže rozpouštět tuk. Aby tělo mohlo kyslík z krve co nejrychleji získat, potřebuje na látkovou přeměnu stopový prvek železo. Mimochodem: tělo přijme trojnásobné množství železa z brusinek, když současně získává i hodně vitamínu C. Proto jsou brusinky skutečným žroutem tuků.

Balastní látky – vláknina

Zastavují hlad a zabraňují tak útokům velkého hladu. A kromě toho pomáhají v procesu trávení. Co že to jsou balastní látky? Balastní látky, označované též jako vláknina, se charakterizují jako látky bobtnavé, vážící na sebe vodu a tak zvětšující objem stolice.

Sponzorováno

Brusinky jsou super na zuby i dásně

Dalším prokázaným užitečným účinkem brusinek je snížení tvorby zubního kazu. To však jen v případě, že brusinky neobsahují přidaný cukr, například brusinkové nápoje (slazené džusy, apod) obvykle mají vysoký obsah cukru, ten naopak škodí. Brusinky bojují s bakteriemi, které ničí a neusazují se tak na zubech. Podle odborníků jsou také prospěšné při onemocnění dásní.

Brusinky jsou perfektní na záněty močových cest

Léčebné účinky brusinek jsou prověřeny v případě zánětů močových cestv případě užívání dostatečného množství brusinek lze zabránit bakteriím, aby se uchycovaly na stěnách močového měchýře nebo močové trubice, a tím zejména v počátečních stádiích infekce potlačit toto nepříjemné onemocnění. Brusinky je ale vhodné užívat především jako preventivní opatření proti těmto problémům (opakované záněty, samovolný únik moči nebo potíže s prostatou)

Trávení vám za ně také velmi poděkuje

Brusinky prospívají trávícímu ústrojí, mají blahodárné účinky na hubnutí protože obsahují třísloviny a bioflavonoidy a polyfenoly.

Díky tříslovinám ochrání žaludeční sliznici a zamezují zánětem nebo také zamezí vzniku žaludečních vředů. Brusinky jsou, podobně jako zelený čaj, i silným přírodním antioxidantem. Pomáhají tedy našemu tělu při vylučování škodlivých látek. Ale toto trpké ovoce nemusí být pro každého. Příliš mnoho brusinek může mít za následek podrážděný žaludek nebo pořádný průjem. Takže zde platí všeho s mírou.

Jsou dostupné po celý rok

Brusinky si můžete dopřát pravidelně, stačí si vybrat způsob, jakým je budete přijímat. Trh nabízí brusinkové kapsle, čaje, lahodné sušené brusinky, brusinkové šťávy, kompoty a marmelády, a tak záleží už jen na vás, čemu dáte přednost.

Sponzorováno

Máte taky zdravé brusinky rádi? Napište nám do komentářů.

Co více si o brusinkách přečíst?

    Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autorem článku je naše redakce

    Tým rehabilitace.info (více o nás)

     

    Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva